Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για αξιολόγηση αντί του κάρμα (ή συμπληρωματική αυτού)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιχ μιχ μιχ.Ρε μπαμπα ο τριγκας αυτος ειναι ο καφροαλήθειας.Τι να καμω να γκουβρισω και να μην τα πω?Εσυ δεν κανεις τπτ αλλο για την κατασταση?

 

Αφου δε μαρεσουν τα μπιφτεκια τι να κανω να τα φαω και να ακουω και τα πηρούνια?Δωσε χταποδι να δεις τι θα γινει....Δε το δες εσυ το ειδαν αλλοι βασικα ναπουμ και τα λοιπα.

 

 

Υ.Γ.Ο κουδρος τι ειναι?Ο μπερδεμενος κουρδος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Δεν βλέπω την κατάσταση που βλέπεις.

Αμα δεν σ' αρέσουν τα μπιφτέκια περιμένεις να σερβίρουν ή παραγγέλεις χταπόδι. Δεν βρίζεις τους σερβιτόρους.

 

Κούδρος. Όχι Κούρδος (Είναι καλοί αυτοί).

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σερβιτορος ομως ειναι εκει για να βαζει και καμμια καρεκλα στο τραπεζι και να παιρνει σωστες παραγγελειες.Αν ο σερβιτορος ήταν σπυρτος και αλανι θα του 'δινα και πουρμπουαρ.Στον εναν σερβιτορο δινω πουρμπουαρ και τωρα.

 

Μετα θα ακουγα και τζαζ με πηρουνιες αμα με σκλαβωνε τοσο.

 

Να μην ψαχνω σε λεξικο τωρα τι ειναι ο κουδρος?Τραγικο να μην το ξερω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μάλλον υποτιμητικά μιλάς για τους σερβιτόρους...

Τη δουλειά τους κάνουνε όπως όλοι μας. Δεν είναι σκλάβοι κανενός.

Και άμα μάθεις να τους σέβεσαι και να τους μιλάς στον πληθυντικό, να δεις που θα σ' εξυπηρετούν καλύτερα και χωρίς πουρμπουάρ. ;)

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σεβασμος υπαρχει οπως και με τους υπολοιπους πελατες του μαγαζιου.Οπως θα μιλησεις με τον διπλανο που σφαζει τον γυροσούβλι με το δοντι το επιχρυσο το σαπιο ετσι θα μιλησεις και στο γκαρτσόνι.Αυτο κανω και γω ο πελατης αλλα το γκαρτσονι μουτσουνιαζει.Τεσπα εχουμε ξαναπει τα ιδια κι αλλη φορα.Δεν χρειαζεται να το κανουμε θεμα παλι.Σε λιγο καιρο που θα πιασω και γω ντουλίτσα δε θα τρωω και τοσο μπιφτεκι οποτε θα το βλεπω και διαφορετικα.

 

 

Ο κουδρος ομως ακομα να μου πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Για πρόσθετη αξιολόγιση δεν το βλέπω, γιατί νομίζω πως περιπλέκονται τα πράγματα. Ωραία ιδέα είναι να ευχαριστείς αυτόν που σε βοηθάει.

Το πρόβλημα όμως σε ένα τόσο ειδικό σάιτ είναι ότι μπορεί να απαντήσει στον αρχάριο ο οποιοσδήποτε που μπορεί να είναι εξ ίσου αρχάριος ή και ημιμαθής και να δώσει μια τελείως υποκειμενική άποψη που να μην είναι κανόνας. Ο αρχάριος ή αυτός που δεν έχει πολλές γνώσεις στην ηχοληψία πχ δεν μπορεί να κρίνει αν είναι σωστή, όσο κι αν είναι ένα χέρι βοήθειας εκεί που αυτός πνίγεται.

Γι αυτό υπάρχει το κάρμα που σταθμίζει τη συνέπεια, την γνώση και όχι μόνο την καλή διάθεση (χωρίς να την υποτιμούμε), εν ολίγοις τη φήμη του συνομιλιτή. Πόσο σοβαρή είναι η άποψη που λαμβάνει δηλαδή.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Αλλά τώρα μου λες ότι πρέπει να παίρνω πιο σοβαρά αυτόν που έχει κάρμα 2 από αυτόν που έχει -1. Θα έπρεπε όμως να πάρει κανείς στα σοβαρότερα εμένα από τον Trigga ή τον Λάμπρο σε ένα θρεντ π.χ. αρμονίας (ως γνωστόν I got da bluez αλλά από θεωρία πάσχω). Κι όμως έχω υψηλότερο κάρμα και από τους δύο.

Τι θέλω να πω; Ότι το να κρίνει κάποιος το τι είναι ο άλλος από το κάρμα του είναι κάτι ακόμη πιο νεφελώδες. Τεσπαν. Αυτή η κουβέντα έχει ξαναγίνει και ανήκει αλλού.

Thanks.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου είναι πως αν τα θές όλα έτοιμα και δεν την ψάχνεις και λίγο, αν δηλαδή λες "ο τάδε έχει +667 κάρμα, αυτόν θα πιστέψω" θα την πατήσεις στάνταρ.

Όπως έχω πει και παλιότερα "ας μην θέλουμε και το μ___ι στο πιάτο".

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οκ. Αλλά τώρα μου λες ότι πρέπει να παίρνω πιο σοβαρά αυτόν που έχει κάρμα 2 από αυτόν που έχει -1. Θα έπρεπε όμως να πάρει κανείς στα σοβαρότερα εμένα από τον Trigga ή τον Λάμπρο σε ένα θρεντ π.χ. αρμονίας (ως γνωστόν I got da bluez αλλά από θεωρία πάσχω). Κι όμως έχω υψηλότερο κάρμα και από τους δύο.

Ελα όμως που εσύ δεν πετάγεσαι όπου ναναι... και δεν κάνεις τον παντογνώστη. Αυτή είναι η διαφορά. Οταν θα γράψεις οι πιθανότητες είναι να είναι σωστό αυτό που θα πεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου