Προς το περιεχόμενο

Τεχνική για double stops?Βοήθεια


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βαζει νταμπλ σε chord/melody αναλογα με τη μελωδια κ αν αυτη δεν ειναι διατονικη την κανει double αλλα δεν ειναι αυτο το ωραιο που εχουν τα μπλουζ με το slide.Πολυ αλανιαρικο ρε γμτ.Το κανουν κ στα τζαζομπλουζ κ τα αλλα τα μπλουζ.Αυτο ακριβως που δειχνει ο γαλλος με τα slide.Ο fisher στο βιβλίο τα παιζει ξενερουα κ δεν λεει τπτ αλλο απλα οτι αντι να αφησεις μια νοτα βαλε δυο αναλογα με τα διαστηματα στα ακορντα κ παιξε κ με τα διαστηματα.Αυτο παλι νταμπλ στοπ λεγετε?Ειναι το παρθενο νταμπλ στοπ ομως το αψυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ετσι λεγονται αυτα ρε? double stops? ???

δεν το ξερα! ειναι απο τις αγαπημενες μου "τεχνικες"

trigga αμα σκασεις σαλονικα ελα να στα δειξω ολα μαζι με βιωμα κιολας αμαλαχει! :P

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι λεγονται αυτα ρε? double stops? ???

δεν το ξερα! ειναι απο τις αγαπημενες μου "τεχνικες"

trigga αμα σκασεις σαλονικα ελα να στα δειξω ολα μαζι με βιωμα κιολας αμαλαχει! :P

 

 

Να σε ρωτήσω κι εγώ που είμαι και Θεσ/νίκη... Το βίωμα το χρεώνεις έξτρα στο μάθημα ή είναι πακέτο?  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω κι εγώ που είμαι και Θεσ/νίκη... Το βίωμα το χρεώνεις έξτρα στο μάθημα ή είναι πακέτο?  ;D  ;D  ;D

 

ειναι απο τις δωρεαν υπηρεσιες του καστηματος! :P

ερχεσε μια ωρα πριν το μαθημα κ σε βαζω να σκαψεις την αυλη μετα κανουμε μαθημα!

την επομενη φορα κουβαλς ξυλα!

την επομενη ανεβενουμε σε λεοφοριο κ σε πεταω εξω με τις κλωτσιες

εχει κ αλλα πολλα αλλα δεν θελω να τα πω γιατι θα μου κλεψουν την βιωματικη τεχννικη!  ;D :P

 

νατος ο χαλαρος σαλονικιος.

Αμα βρω παρεα ψηνομαι αλλα ετσι δεν το κοβω οποτε κανονισε διαδικτυακη βιωματικη διδασκαλια

το μσν το βρισκεις οποτε  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απο τις δωρεαν υπηρεσιες του καστηματος! :P

ερχεσε μια ωρα πριν το μαθημα κ σε βαζω να σκαψεις την αυλη μετα κανουμε μαθημα!

την επομενη φορα κουβαλς ξυλα!

την επομενη ανεβενουμε σε λεοφοριο κ σε πεταω εξω με τις κλωτσιες

εχει κ αλλα πολλα αλλα δεν θελω να τα πω γιατι θα μου κλεψουν την βιωματικη τεχννικη!  ;D :P

 

 

 

Wax on, Wax off (a ta ta ta ta ta)  ;D

 

 

 

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φραπε δωρεαν απ το καταστημα?

 

ΦΡΑΠΕ?

μετα πως θελεις ρε να αποκτησεις βιωμα? ε?

με φραπε?

ενα ποτηρι νερο σε βρωμικο γκιουμι κ μια φετα ξερο ψωμι κ πολυ σου ειναι! :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου