Προς το περιεχόμενο

Κλασσικά... πλην όμως Καμμένα!


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ram Jam - Black Betty

Led Zeppelin - Whole Lotta Love

Black Sabbath - Iron Man/NIB

Rolling Stones - Anybody Seen My Baby?

Eric Clapton - Cocaine/Layla

 

Έτσι μια πρόχειρη hatelist  :)

 

Και τελευταία το έχουν παραχέσει με κάτι Kwan, Until June κλπ..

Στο αμάξι Εν λευκώ,Κόσμος και κανα νοβα σπορ για τα πρωινά μπινελίκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλο ειναι ΠΡΙΝ χαρακτηρισουμε καποιο κομματι "καμμενο" να φροντισουμε να μαθαινουμε ποιος το λεει και να μην ειμαστε γυφτοι ωστε να γραφουμε το ονομα της μπαντας ΛΑΘΟΣ (LynArd SkyNard). Αυτο δειχνει οτι δεν ασχοληθηκαμε ΠΟΤΕ με τις συγκεκριμενες μπαντες-κομματια κι εξου δεν εχουμε και ΔΙΚΑΙΩΜΑ να τα "καιμε". Αλλα τι περιμενεις οταν θεωρειται "καμμενο" το Dust In The Wind και το House Of The Rising Sun...

 

+1 για John Barleycorn. ΥΜΝΟΣ

 

Καμμενο εγω (και ο μουσικος κυκλος μας) θεωρω κομματια τυπου "How You Remind Me" και "Summer of 69" (αν και κομματαρα)

Βρηκες κι εσυ κομματι που δεν ειναι "καμμενο"

 

Προφανώς ο "ποιητής" χρησιμοποιεί τη λέξη "καμμένο" για να προσδιορίσει το τραγούδι που έχει παιχτεί τόοοοοσο πολύ που βαριόμαστε να το ξανακούσουμε. Δεν έχει καμία σχέση με την καλλιτεχνική/μουσική αξία του.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ αλλο Billie Jean k Beat It.Βάλτε ολο το δισκο τον off the wall αλλα οχι ξανα αυτα.Βαλτε απο τον thriller αλλα κομματια.

Οχι αλλο Staying Alive,I'm so exciting,Play some funky music,That's the way(i like it),Born to be alive.

 

Δεν εβαλα καλλιτεχνες αλλα τους ξερετε σιγουρα ολους.Και αλλα πολλά κομματια ειναι αλλα μια αρχη ειναι αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diana Ross εννοείς μάλλον... ;)

 

Longshadow ευχαριστώ για την διόρθωση.  :)

 

Τι λέτε ρε σεις.  :)

Είναι το αγαπημένο τργούδι του Wow!.

(Προσέξτε τα λόγια σας.)

 

http://www.youtube.com/watch?v=YgemkqLRing

 

Ρε συ harilatron, το έχω ακούσει τόσες φορές που ειλικρινά βγάζω σπυράκια. Κάποια στιγμή γύρισα με άδεια από την μονάδα και μαθαίνω ότι στο διπλανό χωριό θα παίξουν live οι ... Boney M... (ή μάλλον ο ένας από τους 4). ΕΛΕΟΣ.  :'(

 

ΟΧΙ αλλο Billie Jean k Beat It.Βάλτε ολο το δισκο τον off the wall αλλα οχι ξανα αυτα.Βαλτε απο τον thriller αλλα κομματια.

Οχι αλλο Staying Alive,I'm so exciting,Play some funky music,That's the way(i like it),Born to be alive.

 

Δεν εβαλα καλλιτεχνες αλλα τους ξερετε σιγουρα ολους.Και αλλα πολλά κομματια ειναι αλλα μια αρχη ειναι αυτη.

 

Πες τα ρε trigga. Έλεος πιά. Νισάφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WHOOOOOOO-HOOOOOOOOO...!!!!!

When I fell heavy metal.....

WHOOOOOOO-HOOOOOOOOO...!!!!!

 

 

blur-song2

 

 

οσο με ταρακουνησε την πρωτη φορα που το ακουσα...τοσο βαριεμαι οταν το ακουω πλεον...

ουτε ρυθμικα το ποδι μου δεν κουναω...

 

σε πιο mainstream μαγαζια συνηθως ακολουθει το Λιωμενο Παγωτο και μετα το Paradise City, αφου πρωτα επαιξε και το Smells like Teen Spirit

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαν απο καποια τα οποια θεωρω προφανη , οπως smoke on the water, final countdown...για οσους εχουν μεινει ακομα στο ευρωμπασκετ (τα οποια πρεπει να απαγορευτουν δια ροπαλου απο την..........αστυνομια της αισθητικης) καποια αλλα τα οποια δεν αντεχω να ακουω πλεον

 

-winehouse back to black (αν ακουτε ραδιοφωνο δεν υπαρχει περιπτωση να το ακουσετε λιγοτερες απο 10 φορες σε μια ημερα, και απο διαφορετικους σταθμους)

-το κλαψουρισμα της winehouse γενικοτερα(ελεος πλεον.......οπου και να παω να πιω το ποτακι μου ακομα και στα πλεον ανυποπτα μερη πρεπει να την ακουσω???λιγη πρωτοτυπια.....)

-RHCP under the bridge (εχουν τοσα πολλα κομματια.....παλι αυτο πρεπει να ακουσουμε????)

-U2 Where the streets have no name (μεγαλοφυια....αλλα παλι?)

-Another brick in the wall (δεν ειναι αυτο οι floyd)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω μου ρθε κομματι σαπιο που το ξερει κ το παιδι στην κοιλια της καθε εγκύου ναπουμ.

 

Wham-Last Christmas γεια σου ρε γιωργη μιχαλαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια κολλήματα που έχω ανακαλύψει και μου την σπάνε:

Metallica: Nothing else matters (λες και δεν έχουν άλλα καλύτερα μπαλαντοειδή κομμάτια...)

Black Sabbath: Paranoid.....

Iron Maiden: Fear of the Dark (εδώ ξερνάω)

Motorhead: Ace of Spades (λες και δεν έχουν άλλες κομματάρες... Α σηχτήρ με έκαναν να το βαρεθώ)

Sepultura: Orgasmatron (εδώ κι αν λιώνω. Τόσα οριτζινάλε μπόμπες έχουν βγάλει, την διασκευή των από πάνω θα ακούσω για χιλιοστή φορά; )

 

Ελληνικά ελαφρολαϊκοποποέντεχνα: Ότι πρωτοκυκλοφορεί. Παίζει από το πρωί ως το βράδυ και το έχω ήδη μάθει απέξω, οπότε τελικά δεν ασχολούμαι παραπάνω, μιας και το έχω ήδη βαρεθεί...

 

Και από ηλεκτρονική:

Έχουν κολλήσει στους prodigy, chemical brothers και ότι βγάζει η house, α και κανά ελλεινό ρεμίξ σε κάποιο ελληνικό παραδοσιακό (πλέον όλα ίδια μου φαίνονται, αντιγραφές των πρώτων που είχαν βγει). Λες και δεν υπάρχουν άλλα! Χειρότεροι και από το αγγλικό computer music.....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω μου ρθε κομματι σαπιο που το ξερει κ το παιδι στην κοιλια της καθε εγκύου ναπουμ.

 

Wham-Last Christmas γεια σου ρε γιωργη μιχαλαρα

 

Ωχ Ωχ.....το ξεχασα.....και ερχονται τα Χριστουγεννα ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Joan Jett - I love rock n roll (εχει παιχτει απειρες φορες απο disco, parties... μεχρι και σε luna park ρε αδερφε)

 

Scorpions -  ΑΠΑΝΤΑ

 

MSG - nigthmare

 

Nazareth - love hurts

 

και.....οτιδηποτε απο Rammstein.  (ελεος. σιγουρα δεν ειναι κλασσικο αλλα  οταν οποιοδηποτε τηλεοπτικο καναλι βγαζει ενα "action movie trailer", οι εν λογω κυριοι εχουν την τιμητικη τους.)

 

 

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου