Προς το περιεχόμενο

Κλασσικά... πλην όμως Καμμένα!


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Και από ηλεκτρονική:

Έχουν κολλήσει στους prodigy....

 

που παιζει ρε παιδια prodigy να παω να ακουσω ?  κι οτι σκεφτομουν οτι καιρο εχουν να παιχτουν . Να υποθεσω οτι για να το λεει ετσι ο boukas μαλλον στην αθηνα παιζονται συχνα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε βασικά αν βάλεις ραδιόφωνο μετά τα brithouse, θα σκάσουν και κανά firestarter, ή άντε κανά smack my bitch up, να το παίξουν και ψαγμένοι.

Όσο για τα μαγαζιά, μέχρι αν κόψω τις πολλές πολλές εξόδους (κανά χρόνο τώρα), σε εκτός σκυλάδικων, πάντα έσκαγαν μύτη

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σιχαθει τα mercy /duffy

                    beggin'/valli

                    you know i ain't no good/amy

οσο για τα πρωινα best radio ΜΟΝΟ!

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχάσατε να αναφέρετε όλες σχεδόν τις μπαλάντες των...Scorpions.  ;D

Ναι ρε, καντιλες βγαζω. Χαθηκανε τα κομματια σαν το sails of charon?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Delta 66, τι μου θύμισες......, πάντως δεν νομίζω ότι το sails of charon είναι καμμένο. Προσωπικά δεν το έχω ακούσει σε κάποιον ραδιοφωνικό σταθμό για τον απλούστατο λόγο ότι οι περιοσσότεροι παραγωγοί δεν ξέρουν ότι οι Scorpions υπάρχουν και πριν το 1979 με το Lovedrive, Always Somwhere και Holiday..... Τώρα, το In Trance που κάπου κάπου παίζει σε κάποια συλλογή (και βγήκε κάπου στα 1975), μάλλον προήλθε από παρθενογέννεση.... 

 

Στην μακρά λίστα των "καμμένων" που αναφέρουν οι φίλοι, να προσθέσω και το "More than a Feeling" των Boston, το οποίο, πριν την διαφήμιση με το Ballantines, δεν το ήξερε κανενας, ενώ μετά, κατέκλεισε όλες τις συλλογές, παρέα με τραγούδια των Boney M ??? :) :)

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Delta 66, τι μου θύμισες......, πάντως δεν νομίζω ότι το sails of charon είναι καμμένο..

Κοιτα και το προηγουμενο ποστ απο το βιντεο,

Το κομματι το εβαλα ως μη καμμενο  ;)

..Ξεχάσατε να αναφέρετε όλες σχεδόν τις μπαλάντες των...Scorpions.  ;D

Ναι ρε, καντιλες βγαζω. Χαθηκανε τα κομματια σαν το sails of charon?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το sails of charon ειναι μια πραγματικη βομβα οπως και το catch your train, οπως κ πραγματικα πολλα αλλα κομματια τους μεχρι κ το tokyo tapes.. δυστιχως ομως με δικια τους ευθυνη αλλα και των παρατρεχαμενων γυρω τους τα εχουν ξεχασει κ οι ίδιοι... κ φτασαμε στο δυσαρεστο σημειο να εχουμε ακουσει στα ραδια κ στα μαγαζια το holiday πιο πολλες φορες και απο το κουδουνι του σπιτιου μας... :P

 

Επι του θεματος παντως το paranoid μου εχει στερησει μια ολοκαινιουργια Παουλανερ μιας κ μολις το εβαλαν σε ενα «ροκ-μπαρακι» εκνευριστηκα τοσο που εφυγα χωρις καν να την αγγιξω.

Αν ακουγα κ smoke on the water πιστευω οτι θα ειχε γινει κ παρεξηγηση με τους υπευθυνους..

 

Συμφωνω με ολους ολα τα κομματια που ανεφερθηκαν παραπανω εχουν καει απο το λαθος χειρισμο και τη βλαχια που μας δερνει..

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θεματάκι....

Συμφωνώ με τα περισσότερα από τα κομμάτια.

Για τους Scorpions (τι να κάνουμε, με αυτούς μεγαλώσαμε, η πόρωση παραμένει και τώρα που μείναμε με τα μισά μαλλιά) έχετε δίκιο κατά το 1/2. Ναι και εγώ έχω βαρεθεί τα κλασσικά - γνωστά  - γλυκανάλατα πυ παίζονται στο ραδιόφωνο (έλεος πια) αλλά δεν έχουν ξεχάσει και τόσο τα παλιά τους.

Αν πας σε καμμιά συναυλία τους ή δεις κανα DVD θα ακούσεις εκτός από in trance, κάτι κομματάρες όπως we'll burn the skye, coast to coast, the zoo, he is a womman... μέχρι fly to the rainbow. Βέβαια είναι λίγα από τα παλιά, αλλά έχουν και τόσα άλμπουμ (και 745688980,90 best / greatest hits, compilations, ....) πόσα τραγούδια να χωρέσουν σε ένα σετ?

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθω να παρακολουθω τους scorpions, οχι ομως τοσο να ακουω και οντως παρατηρω αυτο που λες φιλε μου, υπαρχει πραγματι μια τακτικη ξεθαψιματος απ τα παλια αλλα δυστιχως λειπουν τα νιατα και ο uli... κ χωρις αυτα τα 2 δεν υπαρχει ουτε virgin killer ουτε taken by force, ουτε fly to the rainbow...

Τα θυμηθηκαν λιγο αργα γμτ........

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου