Προς το περιεχόμενο

Metallica - Death magnetic


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να μην έχουν χρησιμοποιήσει delay κ reverb σ'αυτο το αλμπουμ.

 

ο Rubin ΠΟΤΕ δεν τα χρησιμοποιει ετσι κι αλλοιως.

 

το ακουσα και ειναι ο πρωτος δισκος των Μεταλικα που δεν με κανει να χασμουριεμαι εδω και χρονια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ βαρετος..

ετυχε ενας φιλος μου  να μου βαλει να ακουσω το νεο αλμπουμ τους και δεν αντεξα αλλο!!!μετα του εβαλα dissection και ξυπνησαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν ακουγα μεταλλικα ιδιαίτερα. Εχω ακούσει ελάχιστα και τα "κλασσικά" τους αλμπουμ. Ποτέ δεν με ενθουσίασαν.

 

Το ντεθ μαγκνετικ μου αρέσει αρκετά(στις πρώτες ακροάσεις). Υπάρχει ένα θέμα με την παραγωγή βέβαια(μπουκώνει ο ήχος σε κάποια σημεία), αλλά θα πρέπει να βγει το δισκάκι για να δουμε αν υπάρχει όντως τέτοιο θέμα. Μέχρι στιγμής θετικότατη γνωμη.

 

Παππουφανκ, 2 πράγματα:

-πως και μπηκες στο "κόπο" να το ακούσεις ?:P

-θα βάλω τον eye να σου φάει το αυτί, γιατί το χεις κατεβάσει :P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,ενταξει στο αμαξι ενος φιλου το ακουσα,σιγα μη το κατεβαζα κι ολας... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθανε ολοι να μιλανε για πατατες.χωρις να ειναι προσωπικη επιθεση, εσυ τι εγραψες καλυτερο απο το st anger? τελος παντων, ασχετα με το αν πρεπει να κριτικαρεις ετσι ενα συγκροτημα που ηδη εχει κατακτησει τον κοσμο και εχει την πολυτελεια να βγαζει οτι "πατατα" του κατεβει στο ΚΑΤΩ κεφαλι και για καποιο περιεργο λογο να κανει απιστευτες πωλησεις επι εποχης mp3, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ο δισκος μου αρεσε.

 

Ενδεικτικα θα αναφερω το εξης: ένα μα ενα σκασμο ατομα που θυμιζαν δημοσιογραφους του παλαι ποτε metal invader=θαψτε τους metallica μπας και πουλησουμε κανα τευχος, τωρα πλεον δηλωνουν κατι περιεργες αποψεις οπως "εντυπωσιακο", "τουλαχιστο αψογο μουσικα", ΓΑ***Ι και τετοια. Ακομη περισσοτερο δηλωνουν οτι θα αγορασουν το δισκο ακομη και στο box set που κανει 45 ευρω, διότι, πολυ απλα αξιζει.

 

Οποτε εστω και τοσα χρονια μετα ο Ulrich νικησε το napster και κανονικα, με μουσικη εκτος απο δικαστηρια.

 

Τσεκαρετε το youtube στο the day that never comes και παρατηρηστε τα views:μεσα σε ημερες και χωρις να εχει κυκολοφορησει ηταν:

1)εκκατομμυρια (πολλα clips me 200.000 για να προλαβω τους αριθμολαγνους

2)Ως επι το πλειστο θετικα

3)Μαλλον εχετε δωρεαν ενα πολυ πιο αξιοπιστο γκαλλοπ απο οτι αυτο εδω

4)Τι σχεση εχουν οι dissection?αντε συγκρινε τους metallica με τους abba και βγαλ΄τους καλυτερους (τους abba!) και πιο ancient ritualistic super pagan deathrash -αμα δεν ειναι μεταλ δεν ειναι καλο, εγω ξερω- απο τους metallica η καλυτερα ανοιξε νεο topic με τιτλο "ΘΑΒΩ και μονο". Τι νοημα εχει να συγκρινεις; τι ειναι αμαξια στο 0-100 η πορ**σταρ με συγκριση cm των γεννητησιων αδενων τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθανε ολοι να μιλανε για πατατες.χωρις να ειναι προσωπικη επιθεση, εσυ τι εγραψες καλυτερο απο το st anger? τελος παντων, ασχετα με το αν πρεπει να κριτικαρεις ετσι ενα συγκροτημα που ηδη εχει κατακτησει τον κοσμο και εχει την πολυτελεια να βγαζει οτι "πατατα" του κατεβει στο ΚΑΤΩ κεφαλι και για καποιο περιεργο λογο να κανει απιστευτες πωλησεις επι εποχης mp3, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ο δισκος μου αρεσε.

 

 

 

κατσε ρε ψηλε! δηλαδη επειδη δεν εχω γραψει κατι καλυτερο απο το st anger δεν μπορω να πω αν ο δισκος μου αρεσε ή οχι??! τι λογικη ειναι αυτη??ποιοι μπορουν να μιλανε δηλαδη για τους μεταλλικα και για τους καθε μεταλλικα???? αφου σου αρεσε εσενα μαγκια σου, εμενα δεν μου αρεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ακούσουμε-διαβάσουμε τις γνώμες ελπίζοντας ότι δεν θα καταλήξει αυτό το θρεντ στο να πλακωνόμαστε για το καλύτερο μεταλ συγκρότημα ever και άλλα τέτοια...

 

Βλέπω ότι αντέξαμε γύρω στις 15 απαντήσεις πριν ξεσπάσει ο καυγάς...Αυτό θα πει πολιτισμός!!

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε χάρη που κόλλησε ο mozilla γιατί είχα γράψει ένα κείμενο κόλαφο

 

άτιμη τεχνολογία δεν καταλαβαίνεις εμάς τους καλλιτέχνες

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καβγας;σιγα μη γινει και αρης-παοκ!

μπορει και σε μενα να μην αρεσε το st anger αλλα δεν εννουσα αυτο.απλα ειχε μπει στοιχημα ποσο γρηγορα θα βγουν οι ετοιμοι φτυαριτζηδες που θα πουν το αλλο συγκροτημα ειναι καλυτερο η το προηγουμενο ηταν αηδια δηλαδη πραγματα λιγο πολυ ασχετα με την ερωτηση σου αρεσε η οχι το DEATH MAGNETIC. φυσικα το μονο που μενει για να κερδισω το στοιχημα(σε σουβλακια η γυρο για τους συντοπιτες μου αυτο με την ονομασια κι αν ειναι "καβγας") ειναι να γραψει καποιος για το LOAD κτλ...η αν του αρεσε το νεο μουσι του ταδε κιθαριστα...Απλα θα μου φαινοταν απιστευτο να γραψει καποιος μια ενδελεχη αναλυση για το δισκο και τελικα να πει ναι ειναι αηδια για αυτο και αυτο το λογο. Τελικα γραφει ο καθενας ναι ειναι μετριο (οπως λεμε μπιφτεκι μετριως ψημενο) γιατι π.χ. το νεο testament ειναι καλυτερο(πολυ ωραιο, τυχαια αναφορα).

 

Γιατι κανενας δεν ανεφερε οτι σε καποια σημεια τα drums μοιαζουν να εχουν...παραμορφωση?(trigger ισως;) Η οτι ο hammett παραεβαλε παλι wah-wah;

Η οτι ο hetfield σε καποια σημεια χαζο-σπαει και αμερικανιζει; Τι σχεση εχουν οι dissection και αλλα καλυτερα album (στα τετοια μας) εκει εξω; Η οτι τα τραγουδια ειναι και παλι 9λεπτα και ισως κουραστικα; Η οτι ισως τελικα δεν επρεπε να επιστρεψει σε μι τονικοτητα; Η οτι αντιγραφουν τους εαυτους τους πολυ φανερα;Που ειναι o Dave Mustaine;

 

Ουτε την ηλικια ουτε τα γουστα του καθενος θελω να θιξω, θελω απλα τα σουβλακια μου.Καλα το πατε.Και ισως να συνεχιζε το στυλ διαλογου οπως το θεμα με το reverb k to delay (οπως δεν εβαλε μαλλον k sto τελευταιο red hot chilli peppers π.χ. ο rubin) δηλαδη μια ωραιου τυπου συζητηση με προσωπικο στοιχειο και ευστοχες παρατηρησεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου