Προς το περιεχόμενο

warmoth...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπααα...μπορω εγω χωρις superfunk και ..κινα;; :lol: :lol:

 

Εγώ τον κόβω τον Superfunk... Θα τα κάνει πλακάκια με τίποτα Κινέζους (που φέρνουν πάμφθηνα ρούχα) και θα τον βολέψουν με καμιά ντουζίνα κιθαρόνια !!!! :D:D:D (Superfunk μη μας ξεχάσεις!!!!)

Επίσης το κόβω αυτό το post' date=' να εξελίσσεται κάπως σαν αυτό :D :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παίδες έχω κόλλημα με τα Κινέζικα προϊόντα αλλά όχι με τα Γιαπωνέζικα τα οποία θεωρώ πολύ καλής ποιότητας.Έχω ένα μηχανάκι παπί απ'αυτά τα φτηνά που κυκλοφορούν στην αγορά και είναι κατασκευής Κινέζικης.Ε,τόσο χάλι ποιότητα δεν έχω δεί πουθενά!Συνέχεια χάλαει το ένα το άλλο κοκ.Δεν ξέρω για τις κιθάρες αλλά γενικά όπου ακούω Κίνα αλλάζω δρόμο!

Α και κάτι για τον φίλο που έβαλε το θέμα:

Επειδή το είχα ψάξει κι εγώ για warmoth να υπολογίζεις πολύ χοντρικά κοντά στα 800-900¤ μαζί με φόρους κλπ.Δεν είναι και άσχημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το είχα ψάξει κι εγώ για warmoth να υπολογίζεις πολύ χοντρικά κοντά στα 800-900¤ μαζί με φόρους κλπ.Δεν είναι και άσχημα...

 

Φίλε gto εδώ το θέμα είναι "έχεις κανένα φίλο εκτελωνιστή;" :D Γιατί αν έχεις να τον γνωρίσεις και σε μας! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε gto εδώ το θέμα είναι "έχεις κανένα φίλο εκτελωνιστή;" :D Γιατί αν έχεις να τον γνωρίσεις και σε μας! :D

Να είσαι σίγουρος πως αν είχα κανέναν φίλο εκτελωνιστή δεν θα είχα πάρει rockinger αλλά μια warmoth ακριβώς στα μέτρα μου!Πάντως όποιος έχει γνωστό στην αμερική μπορεί να αγοράσει ο γνωστός τα πράγματα και να σου τα στείλει ως gift που απ'οσο ξέρω δεν φορολογούνται!Αλλά ούτε γνωστό έχω :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι σίγουρος πως αν είχα κανέναν φίλο εκτελωνιστή δεν θα είχα πάρει rockinger αλλά μια warmoth ακριβώς στα μέτρα μου!Πάντως όποιος έχει γνωστό στην αμερική μπορεί να αγοράσει ο γνωστός τα πράγματα και να σου τα στείλει ως gift που απ'οσο ξέρω δεν φορολογούνται!Αλλά ούτε γνωστό έχω :cry:

 

Αυτό με το "γνωστό" πρέπει να το ψάξω λίγο περισσότερο, γιατί κάτι υπάρχει...

 

Πραγματικά, έχεις δίκιο ότι από τη Warmoth φτιάχνεις μια κιθάρα "στα μέτρα σου" και, αυτό που έχω στο μυαλό μου δεν υπάρχει από καμμία εταιρεία, δυστυχώς... Από την άλλη, Stratocaster είναι βλακεία να φτιάξεις από Warmoth νομίζω, η Rockinger σου είναι μια χαρά κιθάρα (άντε ανέβασε κανένα mp3 να την ακούσουμε ντε! Όλο Suhr και Suhr, αμάν πια! :P :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτή τη στιγμή τα μόνα όργανα που υπάρχουν στο σπίτι είναι μια κλασσική κιθάρα και η rockinger!Ούτε ενισχυτές,ούτε πετάλια,ούτε καν μια προενίσχυση για να συνδέσω την κιθάρα στο pc :cry:

Καλώς εχόντων των πραγμάτων μέχρι τέλος του Ιούνη πιστεύω να έχω πάρει κάτι και τότε σίγουρα θα ανεβάσω κάποια samples!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Πραγματικά' date=' έχεις δίκιο ότι από τη Warmoth φτιάχνεις μια κιθάρα "στα μέτρα σου" και, αυτό που έχω στο μυαλό μου δεν υπάρχει από καμμία εταιρεία, δυστυχώς... Από την άλλη, Stratocaster είναι βλακεία να φτιάξεις από Warmoth νομίζω, η Rockinger σου είναι μια χαρά κιθάρα (άντε ανέβασε κανένα mp3 να την ακούσουμε ντε! Όλο Suhr και Suhr, αμάν πια! :P :P )[/quote']

Ένα μικρό clip για τον φίλο μου τον dienekes :wink:

Πείτε πως σας φαίνεται ο ήχος και πως νομίζετε ότι τον ηχογράφησα;

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/gto234/rockinger-short%20clip.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το "ύφος" στο παίξιμο σου ;)

Για δώσε πληροφορίες για την ηχογράφηση: τι μαγνήτες χρησιμοποιείς, ενισχυτή ή modelling ενισχυτή, εφφέ κλπ...

Μου ακούγεται λίγο σαν να Gibson-ίζει σε κάποια σημεία, αλλά ίσως να είναι η ρύθμιση που έχεις κάνει.

Θα ήθελα αν γίνεται να ακούσουμε και κάτι περισσότερο strato-καστερίστικο για να έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx elavd,

πρόσεξε τώρα τι μηχανήματα χρησιμοποιώ να κουφαθείς:

Κιθάρα Rockinger swamp ash(χωρίς καμμία αλλαγή) με 9ρες daddario που έβαλα σήμερα.

Συνεχίζω:

1.Tube Compressor

2.Gratifier Solo Head - Clean channel

3.Quad Delay

4.2x12 καμπίνα και το μικρόφωνο on axis

5.Studio Reverb

Όλα αυτά βέβαια από το preset On The Edge του Guitar Rig :lol: :lol:

με την κιθάρα χωρίς προενίσχυση ΚΑΡΦΙ στο Line in της audiophile 2496 και χρησιμοποιώντας τον neck μαγνήτη μόνο!

Προφανώς είναι λάθος η συνδεση στο Line In αλλά τι να κάνουμε αυτό μόνο διαθέτει το κατάστημα αυτή τη στιγμή!Εντύπωση πάντως μου έκανε ότι σου θύμισε gibson,εγώ θα έλεγα κλασσικός ήχος strat στον neck μαγνήτη.

Anyway για ήχο πιό stratocaster που λές μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί κανέναν να με ικανοποιεί από το guitar rig.Αν ανακαλύψω κανέναν μπορεί να ανεβάσω τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου