Προς το περιεχόμενο

Apple Titanium Powerbook - αλλαγή του Logic Board σε 3 λεπτά


Tucano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν το καλοκαίρι το logic board (motherboard) του πρώτο μου macintosh, ενα Titanium Powerbook του 1999, κάηκε - γιατί κάηκε είναι μια άλλη περίπλοκη και πονεμένη ιστορία.

Αυτό μου κόστισε και αποφάσισα να το αλλάξω μόνος μου >:(

 

[flash=200,200]

 

<a href="http://lucas.gr/">Sound and Artwork</a>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν είναι δύσκολο όταν υπάρχει λίγη θέληση. Συγχαρητήρια και ευχαριστούμε πολύ για την πληροφόρηση.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο kilon. Και να φανταστείς ότι η αντιπροσωπεία μου ζήταγε κάπου 400 ευρώ για να μου το φτιάξει :o

<a href="http://lucas.gr/">Sound and Artwork</a>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο kilon. Και να φανταστείς ότι η αντιπροσωπεία μου ζήταγε κάπου 400 ευρώ για να μου το φτιάξει :o

 

Αφού είναι ηλίθιοι οι άνθρωποι. Εδώ εμένα η ΗP για ένα COMPAQ φορητό που είχε χαλάσει το δοντάκι που μπαίνει το καλώδιο τις τροφοδοσίας , μιλάμε για ένα κομμάτι μέταλλο διαμέτρου 1 χιλιοστού και ένα εκατοστό μήκος , με άφησαν μακάκα (όπως λέει και ο Λαζόπουλος) όταν μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξουν όλο το εσωτερικό γιατί όλα είναι ενιαία , αξίας 1000 ευρώ (για υπολογιστή 1500 ευρώ).

 

Το έφτιαξα τελικά με την βοήθεια του ξαδελφού μου για 50 ευρουλάκια (το οποία έδωσα χαριστικά έτσι ).

Μιλάμε για δουλειά που ούτε ευρώ δεν κόστιζε και δεν πήρε παραπάνω απο 10 λεπτά. Μας δουλεύουν ψιλό γαζί.

 

Θέλει προσοχή με τις εταιρείες γιατι ειδικά με τους φορητού τα κολάνε όλα μεταξύ τους για να σε αναγκάζουν να πληρώνεις όλο το εσωτερικό ή τουλάχιστον αυτό το ψέμα πουλάνε. Τρελές κομπίνες.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου