Προς το περιεχόμενο

θορυβος rig...


V.P.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα...εχω το εξης προβλημα, τα εχω δοκιμασει ολα, σιιιιγουρα κατι μου ξεφευγει και εχει κολλησει το μυαλο μου...

προσφατα αλλαξα την tonelab και διαφορα αλλα και εν τελει ειμαι τωρα με....

behringer/ab switcher (ειναι ακριβα τα lehle μαστορααααα)

fulltone deluxe clyde wah

fulltone ocd

black magic (του electritabs για οσους δν γνωριζουν)

jimi hendrix fuzz face

tc electronics nova system

barber eq

και οοοοοολα αυτα μου βγαζουν ενα μικρο φυσημα-θορυβο

ειτε παιζω με strat ή 335

ειτε στον λαμπατο ή σε solid

ειτε εχοντας τα ενωμενα με τα παλια μεκαψες καλωδια ή με τα georgels

 

ποτε δν ειχα τετοιο ζητημα, γειωσεις αποκλειονται γιατι το χω δοκιμασει σε 2 διαφορετικα μερη

τα βγαλα ενα ενα τα πεταλια και τα δοκιμαζα και δν ειχα θορυβο απο κανενα, ταβαλα ολα πανω στην pedaltrain αρχισε να "φερνει ενα αερακι" απο τον ενισχυτη  ;D

 

τι ειναι?? ή μαλλον πιο απο τα παραπανω ειναι, γιατι καποιο απο αυτα θα ειναι σιγουρα....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

man δυσκολη ερωτηση εαν δεν φταiει το Behringer κανε συνδυασμους πεταλιων 2/3 ασ πουμε δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..χρονοβορο βεβαια  :o αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

με τι τα τροφοδοτεις? δοκιμασε να προσθαφαιρεις ενα ενα πεταλι, ειδικα αν χρησιμοποιεις κοινο adaptor τυπου one spot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι τα τροφοδοτεις? δοκιμασε να προσθαφαιρεις ενα ενα πεταλι, ειδικα αν χρησιμοποιεις κοινο adaptor τυπου one spot

ναι ρε π**στη μου... το πα, ειχε κολλησει το μυαλο μου!!!

με one spot τα τροφοδοτω ολα, οποτε αυτο θα ειναι αφου ειναι το μονο που δν εχω δοκιμασει...

οποτε θα χρειαστει να παρψ και δευτερο...παντωσ δν ειναι περιεργο να εχω φυσημα τροφοδοτοντας μονο  6 πεταλια?? .... ααααααχ για voodoo με βλεπω γιατι ερχονται και αλλα 2 απο αμερικα σε λιγο!!!! :(

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οοοοοολα αυτα μου βγαζουν ενα μικρο φυσημα-θορυβο

 

αυτο θα το εχεις ΠΑΝΤΑ ,μη περιμενεις την αθορυβη λειτουργια της TL απο πεταλακια (ειδικα αν ειναι daisy chained) αν το φυσιμα ειναι μικρο (δηλ.δεν το ακους οταν ΠΑΙΖΕΙΣ αλλα μονο οταν "στηνεις αυτι") learn to live w/ it! ;)

 

jimi hendrix fuzz face

 

αν δεν το εχεις μπροστα-μπροστα (ΠΡΙΝ το Α/Β box) &  δεν το τρεχεις με μπαταρια μπορει να ειναι η κυρια πηγη του προβληματος ,για δοκιμασε να τα τρεξεις ολα μαζι χωρις αυτο ή με αυτο πρωτο απο ολα και με μπαταρια. 

 

τελος προσπαθησε να εχεις το One spot ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΓΙΝΕΤΑΙ απο το wah σου (το κανει...ραδιοφωνικο σταθμο,οπως αλλωστε και τα περισσοτερα power supplies οταν τα παραπλησιαζεις...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω εχω εναν σιγανο μικροφωνικο θορυβο με το one spot μερικες φορες οταν παιζω σε κακες γειωσεις. οταν τα πραγματα ειναι ιδανικα το one spot ειναι μια χαρα, αλλα μερικες φορες (η για πεταλια που σου παρουσιαζουν προβλημα) χρειαζεσαι κατι αλλο εκτος απο daisy chain. μια εναλλακτικη και φθηνοτερη απο το voodoo labs λυση ειναι το bbe supa-charger

 

http://www.pedalgeek.com/cgi-bin/new_shop.cgi?config=&uid=VUhEeAAA1222719098&command=link--bbesc

 

που θα σου ρθει απο αμερικα 120 ευρω αντι για καμμια 175 το pedalpower.

 

ασχετο αλλα πως σου φαινεται το barber eq?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενας φιλος πηρε αυτο και ειναι εξαιρετικο

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_powerplant.htm

 

;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενας φιλος πηρε αυτο και ειναι εξαιρετικο

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_powerplant.htm

 

;)

 

καλο φαινεται! (εξωτερικαlly)

 

θορυβοι - φυσηματα - βηχες  κλπ απουσιαζουν?

 

χμμμμ.....  και αυτη η 12V out καλη καβαντζα φαινεται. (ο,τι πρεπει για power στον Ruby amp)

 

θα εχει ομως αξιοπιστια σε βαθος χρονου?...   :-\

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος προσπαθησε να εχεις το One spot ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΓΙΝΕΤΑΙ απο το wah σου (το κανει...ραδιοφωνικο σταθμο,οπως αλλωστε και τα περισσοτερα power supplies οταν τα παραπλησιαζεις...)

 

Γενικως τα inductor based wah pedals "ψαρευουν" ο,τι πεδιο υπαρχει τριγυρω λογω του πηνιου (inductor) που λειτουργει σαν κεραια...

 

Εχω δοκιμασει μονωση με τρελο υλικο (το εδινε καποτε ενας στο TGP και πηρα), αλλα παρολο που μειωθηκαν δραστικα οι παρεμβολες, κατι δεν μ'αρεσε στον ηχο και το εβγαλα.

Νομιζω οτι εχασε λιγο απο τον "αερα" του...

 

οποτε, μακρια κι αγαπημενοι....  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου