Προς το περιεχόμενο

Απόπειρα τραγουδιού Νο 1 και Νο2


kontras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαν συνθεση ειναι αρκετα ενδιαφερουσα με ωραιες αλλαγες!

ειναι πολυ ευχαριστω κοματι ανετα σου φτιαχνει την διαθεση!

(το ακουσα τωρα προυι προυι)

κ οι στιχοι ειναι πολυ ωραιοι!

η κοπελα εχει ωραια φωνη αλλα καπου της φευγει λιγο......

το σολο ομως θελει αρκετι δουλεια ακομα! σαν ιδεα το πως εξελισετε ειναι πολυ καλο αλλα χανει παιχτικα. θα μπορουσε η αρχη του να ηταν πολυ πιο δυναμικη κ ισως κ πιο εντυπωσιακη για να μπορεσει να τραβιξει ακομα περισσοτερο τον ακροατη! επισης το Bend που κανεις στο 3:15 ειναι φαλτσο(αρκετα κιολας)

για την ηχογραφιση δεν ειμαι κ ο πιο ειδικος αλλα μου αρεσε. ακουγονται ολα καθαρα κ μπορεις ανετα να ξεχωρισεις τα οργανα!

καλη συνεχεια  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό το Harmony engine δεν το ξέρω, θα το κοιτάξω. Μπορεί να κάνει διφωνίες δηλαδή και τέτοια ωραία πράγματα;;;

Αυτό για το reverb της φωνής που λες, και συμφωνεί κι ο φίλος GibsonLover μπορεί κάπως να διορθωθεί;

 

 

Διφωνίες, τριφωνίες κ της παναγιάς τα μάτια... Αξίζει τον κόπο.

 

Για το reverb τώρα τι να σου πω? Προσωπικά θα προσπαθούσα με EQ κ κομπρέσσορες να πετύχω κάτι... Αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου. Ίσως κάποιοι που ξέρουν 2 πραματάκια παραπάνω να σου πουν.

 

Α μια που θα ψάξεις το Harmony Engine ψάξε κ το Autotune για τα φαλτσάκια στα φωνητικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου