Προς το περιεχόμενο

Aγορά κιθάρας για 8χρονο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1

 

πολυ σωστά. ισως μια κιθαρα των 3/4 να ειναι καλυτερη, μια δοκιμη θα δειξει. αυτες κοστιζουν ελαχιστα. υπαρχουν λιγα μοντελα (ο Νακας ειχε 2 τελευταια φορα που κοιταξα) και δεν χρειαζεται πολυ σκεψη εκει. 

 

επισης μπορεις να βρεις μια τετοια απο παιδια που εχουν ηδη παει σε 4/4.

 

ναι γιατί όχι...δεν το είχα σκεφτεί αυτό..!!

Across the Universe....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω να σου προτείνω συγκεκριμένα μοντέλα, αλλά θα σου έλεγα να πας σε 4/4 ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και να κινηθείς γύρω στα 300€ και θα είσαι παραπάνω από μια χαρά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο στο οποιο αναφερεται ο Μενελαος ειναι αυτο που προτεινω κι εγω για πρωτη κιθαρα 4/4.

 

Επαναλαμβάνω ότι κατα τη γνωμη μου παντα -μεχρι εκει που ξερω και μεχρι εκει που αυτα τα θεματα εχουν σιγουρες απαντησεις- , συνηθως ειναι καλυτερα για κοριτσι 8 ετων κιθαρα 3/4

 

αλλα ας το πει το ιδιο το παιδι ή ο δασκαλος του αυτο.

 

Σπύρο μπορεις να εκφρασεις καποια γνωμη εσυ γι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποψη μου ειναι , να παρει η μικρη , κιθαρα 4/4 οπωσδηποτε.

 

"κιθαρονι" 3/4 , ειχα προτεινει παλιοτερα σε ενα πιτσιρικι που πηγαινε 1η δημοτικου και την κρατησε μεχρι τα μισα της 3ης. μετα πηρε 4/4 οργανο.

αν της αρεσει και συνεχισει - που της το ευχομαι - θα δουλεψει σωστα το παιδακι. το χερι θα φορμαριστει στα σωστα "ανοιγματα" ,  σωστη τεχνικη (π.χ. barre) και το βλεπω πιο λογικο για 4/4 οργανο. 8) ;D

 

βεβαια το καλυτερο θα ειναι να παει το παιδακι μαζι με τον δασκαλο/δασκαλα να διαλεξει μια κιθαρα και να δουν επιτοπου αμφοτεροι , τι βολευει καλυτερα.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια SG Epiphone είναι μιά χαρούλα (αργότερα βάζει κι ένα σετακι EMG και είναι άψογος).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου