Προς το περιεχόμενο

korg tr γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το αρχείο αυτό ανοίγει μέσω του οργάνου ή μικρών εφαρμογών librarian.

Όπως και να έχει όταν το ανοίξεις κάνεις τις επιλογες σου σε ήχους, τους αποθηκεύεις σε συγκεκριμένες τοποθεσίες και στη συνέχεια κάνεις save από το όργανο έτσι ώστε να κάνεις export ενα updated pcg. Μετά δοκιμάζεις κι άλλα και αποφασίζεις για το τελικό pcg και τους ήχους που θα περιέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μολις το κατεβασα το προγραμμα.ανοιξα και το pcg με τα λαικα.σιγα να μην ηταν 2000......πραγματι καλυπτονται οι 4 banks των προγραμματων καθως και οι 3 των combi αλλα οι τελευταιες με πολλα κενα.οι ηχοι ειναι αρκετοι και ισως να μην χρειαστω και παραπανω αλλα μην κοροιδευουν τον κοσμο με 2000 και δεν ξερω εγω ποσο ακομα.χαρακτηριστικο παντως καποιες περιεργες ονομασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βασίζεσαι σε αυτά που σου λένε στο μαγαζί και πολύ περισσότερο μην νομίσεις οτι αυτοί οι ήχοι-μόλις τους ακούσεις- έκμεταλλέυονται πλήρως το δυναμικό του οργάνου. Υπάρχουν πολλά περισσότερα και σαφώς καλύτερα πράγματα από το αρχειάκι που σου δίνουν με την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις σε ποιο καταστημα στην ελλαδα,για να αποφυγω το e-bay υπαρχουν μνημες για το korg tr.και οποιος ξερει ας μου πει και τι τυπος ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, για την καθηστερημένη απάντηση, όσον αφορά στις μνήμες για ΚORG TRITON, LE

κ.λπ.( MIDI-CLUB-210-5221220)  Εχω πολύ κακή εμπειρία από μνήμες στο E-bay ( Kurzweil)  και δεν σκέφτομαι να πάρω ξανά μνήμες με τον τρόπο αυτό. Ίσως έτυχε σε μένα! Για τις μνήμες πλήρωσα 100 Ευρώ τα 32Μb (120 είχαν παλαιότερα στην ΒΟΝ-STUDIO) αλλά τόσο τις έβρισκα και σε σοβαρές επιχειρήσεις στην Αμερική. Tο γεγονός ότι τις τοποθέτησε ο ίδιος δεν είναι τόσο σημαντικό, αλλά ο τρόπος που μου έλυσε τις απορίες μου για το όργανο αποδυκνύει ότι ο άνθρωπος γνωρίζει πολύ καλά. Αργότερα, είδα κατά τύχη το όνομά του στα

credits της STEINBERG και κατάλαβα ποιός είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειναι αργα,ηδη εχθες παρηγγειλα ενα σετ μνημων απο το e-bay στην τιμη των 19 περιπου δολαριων.αλλα πολυ μπερδεμα η κατασταση σε αυτο το μαγαζι.απο την εγγραφη μου μεχρι την παραγγελια ηταν ενας χαμος.ελπιζω να εχω κανει σωστα την παραγγελια και να μου την στειλουν, διαφορετικα στο midi club.μονο αν βρεθω στην αναγκη θα ξαναψωνισω απο αυτο το μαγαζι.παντως η τιμη πιστευω ειναι πολυ καλη.απορω τι μνημες ειναι αυτες και εχουν καταργηθει απο τα pc.τα synth τοσο πισω πανε εν σχεση με τα pc 'η μηπως δεν χρειαζονται κατι καλυτερο.τεσπα....ας ελπισω απο την νεα εβδομαδα να μου ερθουν.

 

οσο για το πληκτρα που το κατηγορησα το tr61 το ψιλοπερνω πισω.ηδη με ουτε 7-8 ωρες παιξιματος το εχω συνηθισει και μπορω και παιζω κανονικα.αλλα και παλι σαν του triton studio δεν ειναι.παιξιμο θελει για να το συνηθισω.ισα ισα πηγα στο roland μετα και νομιζα οτι ηταν πουπουλο.

 

και τελος για τους ηχους,αρχιζω και την βρισκω.πραγματι υπαρχουν και ηλεκτρονικοι ηχοι ακαταλληλοι για μενα,αλλα με αλλαγη δειγματων σε υπαρχοντες ηχους εφτιαξα ψιλοενδιαφεροντα αποτελεσματα,υποψιν χωρις να ξερω και τι κανω ολες τις φορες.αν κανω μια λιστα με τους χρησιμους ηχους για μενα και τροποποιησω καποιους πιστευω οτι θα εχω ενα καλο οργανο.αυτα μεχρι να βαλω και τους λαικους ηχους μεσα,γιατι τοτε θα ειναι σαν να εχω 2ο οργανο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου