Προς το περιεχόμενο

korg tr γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και ομως φιλε το ειχα ακουσει το μαγαζι αλλα δεν ασχοληθηκα ποτε με αυτο και μου διεφυγε.οπως τα λες ομως καλυτερα που το πηρα απο εδω για θεμα εγγυησης,εστω και λιγο πιο ακριβα αλλα στην καλητερη τιμη της ελλαδας.

 

ελπιζω να μην ειναι μεταχειρισμενο γιατι αυτο ειναι απατη καθαρη,λες να ναι εκθεσιακο?και πως να το ψαξω....οταν κανεις αγορες στα τυφλα ελπιζεις στο καλυτερο.αν ειναι ετσι παντως ποιος θα μου το πει?

 

και εγω ανυσηχησα με την ανοδο της τιμης κατα 100 ευρω την αλλη μερα το πρωι αλλα τι να κανω.ας ελπισω οτι θα βγει καλο.σε μενα θα τυχει......

 

ας εχει λαικους ηχους ας εχει και jazz,καπου θα υπαρχουν και τα εργοστασιακα δειγματα δεν μπορει?

 

αν ποτε ανακαλυπτα τιποτα ομως,πραγμα απιθανο.ξερεις η αθηνα 3 ωρες ειναι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τον thomann πάντως αποκλείετε να ανοίξεις το όργανο και να δεις ήχους Σαφετης Ζέρβας κτλ. Χιιχιχιιχιχιχιιχ

Ρε παιδιά όσο αφορά την τιμή από πού το πήρες ρε παναγιωτης 91 και το ανέβασαν 100 ευρώ σε μια μέρα????

Το musicorama πάντως εδώ και κάτι μήνες συνεχίζει να το έχει στα 850 ευρώ.

Εμπας περιπτώση καμιά  φορά 50 πάνω 50 κάτω δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται αυτο.σιγα μην επαιρνα απο το εξωτερικο και να ειχε λαικους ηχους.

το οργανο οπως ειπα το πηρα απο το adagio 850 ευρω.πηγαινετε στο site να δειτε οτι την αλλη μερα το οργανο το πηγαν στα 950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παναγιωτης 91 έλα ρε απλά θα είπε δεν ανεβάζω το περιθώριο κέρδους μου?????

Αν έχει ζήτηση το όργανο το ανεβάζει κάποιος το κέρδος του έτσι κάνει όλος ο κόσμος .

Φαίνεται  εσύ είσαι ο τυχερός από το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alchemist Φιλαράκι τις εξυπνάδες σου αλλού.

Μια ερώτηση κάναμε ίσως να υπάρχει και μια τέτοια περίπτωση που κάνεις το έξυπνο ,με την λογική να πληρώσεις Ελλάδα μόνο εργασία τα ανταλλακτικά να στα καλύπτουν . Στο κάτω κάτω δεν αγοράζουμε ούτε τον thomann ούτε το bun studio αγοράζω korg δεν έχει service η korg στην Ελλάδα???? Και δεν χάλασε και ο κόσμος .

Τελευταία παρέμβασή μου στο θέμα, απλά για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα σχετικά με το παραπάνω quote.

 

1) Δεν το έπαιξα έξυπνος, ούτε πούλησα πνεύμα. Σου είπα ξεκάθαρα τί συμβαίνει και σε ρώτησα αν είχες κάποια αντίθετη ένδειξη. Τόσο απλά!

 

2) Όταν αγοράζεις κάτι για το οποίο δεν υπάρχει επίσημο establishment της εταιρίας αλλά λειτουργείς μέσω αντιπροσώπου, αγοράζεις μαζί με το προϊόν και τον αντιπρόσωπο για οτιδήποτε προκύψει στην πορεία, είτε σου αρέσει είτε όχι. Η Korg έχει service στην Ελλάδα μέσω του Bon Studio, χρειάζεται να συνεχίσω;

 

3) Η λογική σου "όταν πάω για service στην Ελλάδα μπορούν να μου καλύψουν τα ανταλλακτικά" (λες και ανταλλακτικά και εργασία είναι άσχετα μεταξύ τους αν σου χαλάσει το όργανο) είναι ενδεικτική για τον τρόπο με τον οποίο αντιλαμβάνεσαι το ρόλο ενός αντιπροσώπου-εισαγωγέα για μια μάρκα.

Γι' αυτό δεν θα κάτσω να το ζορίσω, αν ήθελες θα καταλάβαινες γιατί η ερώτησή σου ήταν ελαφρώς άκυρη.

 

Όπως είπα, τελευταία φορά που μιλάω για το θέμα, δε χρειάζεται να χαλάμε και το thread.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ τα στραβάδια παίρνουν και 3 χρόνια εγγύηση εσείς που τα ξέρετε όλα τι παίρνετε????

Εμένα μου φάνηκε ο τρόπος απάντησης του Alchemist ειρωνικός και γι αυτό απάντησα με αυτόν το τρόπο.

Είπαμε για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα, μια ερώτηση κάναμε και τέλος.

Γιατί δεν είπε κανείς ότι το οργανάκι μπορεί να είναι στο σπίτι σου με 739 ευρώ????? Τι για τους ήχους είναι τα άλλα 100 η 200 στην Ελλάδα????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ξέρω Νίκο αλλά δεν μπορείς να τα κάνεις και όλα.

Το θέμα είναι στο καινούριο όργανο δεν έχεις την σιγουριά να το πειράξεις , αν παλιώσει και μετά το κάνεις ότι θέλεις και φτερά βάζεις. ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε συ πλακίτσα έκανα αλλά σε γενικές γραμμές ο Alchemist έχει δίκιο σε αυτό που έλεγε για τις αντιπροσωπείες. Δεν νομίζω οτι ειρωνευόταν κανένα. Όσο για την 3ετή εγγύηση έχε κάτι στο νου σου επειδή έτυχε σε γνωστό μου. Όταν χρειάστηκε να στείλει όργανο υπό εγγύηση πίσω στη Γερμανία επιβαρύνθηκε με έξοδα συσκευασίας και μεταφοράς.

 

Σε κάθε περίπτωση εξαρτάται απο την κρίση του καθενός μας.

 

Εγώ πχ θα επέλεγα την ελληνική λύση και ας είχα λιγότερη διάρκεια εγγύησης. Αισθάνομαι πιο ασφαλής όταν το πάω στο service εγώ και πολλές φορές έχω τη δυνατότηα να δω και ιδίοις όμμασι τι υφίσταται το όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου