Προς το περιεχόμενο

korg tr γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1)το μεγεθος.τι κατσαρόλι είναι αυτό ρε παιδιά 2)τα πληκτρα.με το που έπαιξα τις πρώτες νότες μου φάνηκε σκληρό ρε παιδια.ισως είναι καινούριο ακομα,γι αυτό θα αφιερώσω ώρες για παίξιμο μήπως και μαλακώσει 
;)     Αυτός είναι λόγος που δεν σου το πρότεινα φίλε Παναγιώτη.  καλές δουλειές 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pianist, μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις την τιμή που πήρες τις μνήμες από το συγκεκριμένο μαγαζί;

 

Αν δε θες να το κάνεις στο forum, μπορείς έστω σε προσωπικό μήνυμα;

 

Η τοποθέτηση, την οποία αναφέρεις, είναι διαδικασία λεπτών να την κάνει κάποιος μόνος του, σαν να βάζεις μνήμες Ram σε υπολογιστή.

 

Αμφιβάλω αν έλεγξες πρώτα την πρόταση του Ebay που κάναμε εδώ κάποιοι για τις μνήμες πριν κάνεις τη δική σου, για να δεις ποια είναι πιο συμφέρουσα.

 

Παναγιώτη, το κλαβιέ του Tr δεν έχει καμία σχέση με το αντίστοιχο των Triton. Έχει μεγαλύτερη επαναφορά, και πιο σκληρό πάτημα κάτι σε σκληρό ελατήριο μου φέρνει εμένα. Πίστεψε με όμως είναι απλά θέμα συνήθειας και μελέτης πάνω του. Θα χρειαστείς κάποιο χρονικό διάστημα για να στο συνηθίσεις.

 

Δες πμ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κερκυρα οπως τα λες.το κλαβιε του tr ειναι εντελως διαφορετικο και ισως ειναι ετσι γιατι ειναι πολυ φθηνο.ελπιζω ομως με το συνεχες παιξιμο να το συνηθισω καθως και να μαλακωσει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα μπραβο για αυτους στο adagio.τους πηρα το πρωι τηλεφωνο να παραπονεθω γιατι δεν υπηρχαν οι λαικοι ηχοι στο κουτι.....και αυτο ηταν,σε 5' τους ειχα μεσα απο το e-mail.πολυ εξηπειρετηση.

μενει βεβαια η sd με τον ανταπτορα για να τους περασω στο οργανο,αλλα υπομονη.

 

μια απορια.το αρχειο αυτο ειναι μονον 506kb.δεν ειναι περιεργο?πως χωρουν τοσοι ηχοι εκει μεσα.το bon studio μιλα για 2000+ ηχους.τι format ειναι αυτο.μηπως ξερει κανεις ποσοι πραγματικα ειναι οι ηχοι εκει μεσα και τι ειδος prog or combi.

 

ακομα μια απορια.αν ειναι πανω απο 512 πως θα φορτωθουν ολοι μαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχείο αυτό δεν περιέχει ήχους με την έννοια της κυματομορφής η οποία είναι μνημοβόρα...

 

Το αρχείο περιέχει την πληροφορία η οποία λέει στο synth σου πως θα ρυθμίσει όλες του τις παραμέτρους έτσι ώστε να βγάλει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Στην ουσία περιέχει αποθηκευμένο ένα σύνολο ρυθμίσεων και τίποτα παραπάνω.

 

Τα ksf είναι μεγαλύτερα αρχεία τα οποία περιέχουν δείγματα και τα kmp είναι αρχεία χαρτογράφησης που περιέχουν την πληροφορία για το που θα αντιστοιχιθεί το κάθε δείγμα πάνω στο κλαβιέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Le μπορεί να χωρέσει maximum:

 

Programs: 5x128 = 640 ήχους + τους standard midi

Combis: 3x128 = 384

 

Άρα οι 2000 ήχοι σε ένα αρχείο είναι μάλλον παραμύθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to καταλαβα φιλε ειναι αρχειο πληροφοριων και δεν εισαγει δειγματα οπως τα αλλα αρχεια που ανεφερες.μου φαινεται πρεπει να διαβασω και τα manual γιατι κατι πηρε το ματι μου εκει μεσα γι αυτα που λες.

 

οσο για τους 2000 ηχους απορησα και εγω που θα υπαρχουν, ωστοσο επιφυλασομαι...λες αν λενε αληθεια αυτοι οταν τις περασω στην sd να χρειαστει να φωρτωσω 2 και 3 φορες το οργανο? δηλαδη 2 η 3χ 512? εν πασει περιπτωση ο χρονος θα το δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να σου δώσουν και 50.000 ήχους σε πολλά pcg αλλά δεν θα μπορέσεις να τα φορτώσεις ταυτόχρονα όλα μαζί. Μπορείς όμως να κάνεις επιλογές και να φτιάξεις ένα δικό σου custom pcg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου