Προς το περιεχόμενο

korg tr γνωμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από αυτήν την πλευρά και εγώ Ελλάδα θα επέλεγα αλλά ρε μου τι δίνουν ο ένας έτσι ο άλλος θα σου κάνω τέλεια τιμή το Μ3 ,πόσο ρε φίλε??? 2000 ευρώ και την Παρασκευή παίρνω ένα τηλέφωνο στη Λάρισα και μου λένε το Μ3 1850 ευρώ ,για καινούρια μιλάμε του κουτιού, ε όχι ρε γ…το στη σπάνε ορισμένες φορές .

Καλά ο tomann το έχει αν δεν κάνω λάθος 2200 και κάτι ψιλά , ε δεν είναι και σε όλα καλός στις τιμές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε γενικές γραμμές στα πλήκτρα (δεν ξέρω για άλλου είδους όργανα) η Ελλάδα είναι πολύ καλύτερη σε τιμές από οτι η Γερμανία (Music Store και Thoman) Σε P.A και Recording εξοπλισμό ισχύει το αντίθετο από όση εμπειρία έχω μέχρι στιγμής.

 

Όσο για το M3 (61 πλήκτρα) πέρυσι τέτοια εποχή μου το άφηναν 1750€ στην Αθήνα.

 

Ψάξιμο θέλει και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=korg_nikos link=topic=162802.msg264666#msg264666 date=1223846132

 

Όσο για το M3 (61 πλήκτρα) πέρισυ τέτοια εποχή μου το άφηναν 1750€ στην Αθήνα.

 

Ψάξιμο θέλει και τίποτα άλλο.

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά έτσι δεν σβήνονται οι user ήχοι Νικόλα. Για να φέρεις το όργανο σε εντελώς εργοστασιακό state πρώτα κάνεις ολικό initialize με Enter+0 στο boot up και μετά Load Preload/Demo Data.

 

Θυμάσαι που αναρωτιόσουν γιατί δεν σου έσβηνε την E και τη μισή D το παλιό σου Le?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tr βρισκεται πλεον στο σπιτι μου.πρωτες εντυπωσεις.

1)το μεγεθος.τι κατσαρολι ειναι αυτο ρε παιδια.αυτο ειναι μικροτερο και απο το roland exr-gr5 και παναλαφρο εννοειται.αρε μπομπιρα της korg να δουμε τι μπορεις να κανεις.

2)τα πληκτρα.με το που επαιξα τις πρωτες νοτες μου φανηκε σκληρο ρε παιδια.ισως ειναι καινουριο ακομα,γι αυτο θα αφιερωσω ωρες για παιξιμο μηπως και μαλακωσει.διαφορετικα μηπως μελετησω ξανα czerny?παντως λιγο που επαιξα αρχισα να το συνηθιζω και μπορεσα και εκανα καποια περασματα καλα.ελπιζω αν το χρησιμοποιησω σε καμια δουλεια μονο του να μην με κουραζει.βεβαια αυτο ειναι σχετικο.ο καθε παικτης εχει τα δικα του και μοναδικα δακτυλα.δεν ξερω τι γνωμη εχετε εσεις αλλα σε μονο 3 οργανα λατρεψα τα πληκτρα.α)yamaha ex5 και ευτηχως που δεν το εδωσα β)korg triton studio,αρε μικρε αδερφε δεν εμοιασες στον μεγαλυτερο και γ)roland fantom fa76,το πρωτο fantom το θυμαστε?

3)οι ηχοι.δυστηχως δεν εντυπωσιαστηκα με τους εργοστασιακους.πολυ ηλεκτρονικοι ακαταλληλοι για το ειδος της μουσικης που το θελω.εκτος απο μερικους φυσικα.τετιους ειχα και στο yamaha....ποιος ο λογος να το αγορασω?προσοχη δεν ειπα οτι δεν ειναι καλοι απλα δεν κανουν για μενα.ας φωρτωσω και τους λαικους λεω.σιγουρα παιδια.....αφαντοι οι λαικοι.το οργανο ηρθε χωρις εχτρα ηχους.αυριο ελπιζω να το λυσω το προβλημα στολιζοντας μερικους με κατι αποτζιατουρες......και ποικιλματα

p.s αυτες ηταν οι πρωτες εντυπωσεις,οποτε μην τα παιρνετε ολα μετρητοις.πρεπει να περασει λιγος καιρος για να εχω αποψη για το οργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνημες για KORG TRITON LE, EXTREME κ.λπ .εχει στο MIDI-CLUB  210-5221220 και μάλιστα στην αρχική τιμή που είχαν πριν καταργηθούν. Ο άνθρωπος τις τοποθέτησε και τις έλεγξε με δική του ευθύνη και μου έλυσε και όλες τις αποριες που είχα για το όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου