Προς το περιεχόμενο

πεσιμο μαλλιων???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μαλλιά που είναι να χάσεις, θα τα χάσεις ό,τι και να κάνεις. Έχει να κάνει με τις ορμόνες και την κληρονομικότητα. Γίνεσαι άντρας. Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε την εμπειρία.

 

+1 Παιζει μεγαλο ρολο και αυτο.

Μου 'χουνε πει πως η φαλακρα στους αντρες παει αναλογα με τον αδερφο την μητερας σου-αν υπαρχει βεβαιως βεβαιως...Δεν εχω αξιωθει ακομη να γνωριζω γιατι ο θειος μου εχει ενα "τεραστιο μετωπο" ενω εγω κρατουμαι καλα ακομη! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Το θέμα είναι από τα πλέον κουκουρούκου που έχω δει τον τελευταίο καιρό.

Ας μην το πολυσυνεχίσουμε. Προτείνω τι απαντήσεις/συμβουλές να τις στέλνετε με email στον WINLOWOO.

Το email που εχει δηλώσει στο προφίλ του είναι το εξής: [email protected]

Εκτιμώ ότι θα παίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαφνέλαιο για αναζωογόνηση μαλλιών,χρήση μια φορα την βδομάδα,με καλο  μασάζ,και κάνα καλο φυτικό σαμπουάν,από φαρμακείο,παίζει ρολο και το φθινόπωρο όσο αφορά την μικροπτώση,ωστόσο αν τα κόψεις θα τα τονώσεις..

Τέλος το σημαντικότερο όλwν είναι η σωστή διατροφή,πάρε και καμια "σπιρουλίνα" για λίγο καιρό να δεις...είναι εντελώς άφοβη/είναι συμπλήρωμα φαγητού σε περίπτωση που έχεις περίεργα και εξαντλητικά ωράρια με λίγες ώρες ύπνου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τρίχες ειναι οπως τις χορδες ρε.Ανα 7 ωρες χάνουν την ποιοτητα τους κ θελουν αλλαγη.

Και τσα να σου το φαλακρέτο αφου το οργανισμόνι το αλάνικο δεν μπιστάει αρκετα για να προλάβει το bungee jumping των τριχώλεων.

Ειναι μια κατάσταση που ξέπερνιέται μονο με κρύο ντούζ σε ντουζιέρα με σιφώνι 10 εκατοστών.Προσοχή μονο να κοιτάξεις να εχεις και τουμποφλό.

 

Τα λεμε σε κανενα μηνα που θα χεις τα αποτελέσματα της παρενέργειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαφνέλαιο για αναζωογόνηση μαλλιών,χρήση μια φορα την βδομάδα,με καλο  μασάζ,και κάνα καλο φυτικό σαμπουάν,από φαρμακείο,παίζει ρολο και το φθινόπωρο όσο αφορά την μικροπτώση,ωστόσο αν τα κόψεις θα τα τονώσεις..

Τέλος το σημαντικότερο όλwν είναι η σωστή διατροφή,πάρε και καμια "σπιρουλίνα" για λίγο καιρό να δεις...είναι εντελώς άφοβη/είναι συμπλήρωμα φαγητού σε περίπτωση που έχεις περίεργα και εξαντλητικά ωράρια με λίγες ώρες ύπνου..

 

+1000, εγώ είμαι φρέσκος πρώην μαλλιάς. Μπορείς να βάλεις και καφέ στο μασάζ (στο μπάνιο), μου το είπε ο γκεη κομμωτής μου! Επίσης πρόσεχε τι σαμπουάν χρησιμοποιείς, κάποια του τύπου head & shoulders έχουν πολλές φορές θειούχες ενώσεις που βλάπτουν σοβαρά των πληθυσμό του τριχωτού σου κρανίου ::) ::) ::) ::) ::)!!! Αυτά ξέρω, αυτά λέω.  8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μέρα πεφτει κάποιος αριθμός απο τρίχες. Αν έχεις μακρυα μαλλιά τότε αφού βγεί η τρίχα δεν πεφτει κάτω αλά στέκεται ανάμεσα στα υπόλοιπα με αποτέλεσμα όταν χτενίζεσαι να βγαίνουν όλες τότε και να νομίζεις οτι πεφτουν. απλά όταν έχεις κοντά μαλλιά οι τρίχες φευγουν με τη μία και δεν το καταλαβαίνεις

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το email που εχει δηλώσει στο προφίλ του είναι το εξής: [email protected]

 

Ρε σεις...αλήθεια λέει. :o ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες οπως ειπαν και ξαναπαν ποιο πανω , οι τριχες παντα πεφτουν, απλα στο μακρυ μαλλι φενετε εντονα γιατι οι τριχες που πεφτουν μενουν μπλεγμενες στο κεφαλι μεχρι να τις χτενισουμε  :) (πρωην μαλλιαγκουρας και γω) να ξερετε οτι και το αγχος κανει την τριχα να πεφτει (μερικοι καραφλιαζουν γιατι αγχωθηκαν γι' αυτο το λογο, ακουγεται γελοιο αλλα συμβαινει) καλο ειναι να τα προσεχετε, να χρισιμοποιητε φυτικα προιοντα, να αλλαζεται συχνα σαμπουαν για να μην το συνηθιζει το κεφαλι και να λουζεστε που και που γιατι υπαρχουν και τετοια προβληματα  :P οπως επισης θα πρεπει να αποφευγετε το καθημερινο λουσιμο. Αυτα

Που πάτε ρε κερατάδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου