Προς το περιεχόμενο

"Κακιούλες" μεταξύ μουσικών


E7#9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμαστε εκεινα τα κρυα με τις παροιμιες που τις αλλαζαν μετα απο καποια ιστορια για να βγει ενα συμπερασμα?Το επομενο το ειχε βγαλει ο μπασιστας μας..

 

Για να ετοιμασουν βραδια οπλιτη στο στρατο πηγαν οι μουσικοι του ταγματος να νοικιασουν εξοπλισμο και να τον φερουν στο στρατοπεδο με σταγιερ..

Πηγαινουν λοιπον,νοικιαζουν και γυριζοντας πισω,τους σταματα στην πυλη ο αλφαμιτης...

(σκοπος στην πυλη)

-Αλτ!Τι εχετε μεσ το σταγιερ?

-Τα μηχανηματα ρε σειρα για τη βραδια οπλιτη..

-Γιααα να δω...

 

Ανοιγει πισω και βλεπει κατι φεντερ λαμπατους και καμπινες,ολα φεντερ..

 

-ΦΕΝΤΕΡ?  Εεεξωωω...ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΜΗ ΤΑ ΒΛΕΠΩ! Φερτε άλλα..Οοοξω ρε λεω

-Μααα...

-Οξω ειπα ρε μην αδειασω καμια τελαμωνα..

 

-Μετα απο καμια ωρα,γυρνανε ξανα με το σταγιερ και άλλα μηχανηματα και τους σταματα παλι ο κολλημενος..

 

-Αλτ!Τι εχετε μεσ το σταγιερ?

-Τα μηχανηματα ρε σειρα για τη βραδια οπλιτη..ξεχασες?

-Γιααα να δω...

 

Ανοιγει πισω..βλεπει το σταγιερ γιοματο Μαρσαλ...

 

-ΜΑΡΣΑΛ?οΟΟΟΞΩ ΡΕΕΕΕ..ΟΟΞΩ..Ειστε τρελοι ρε?Μαρσαλ?

 

-Ρε σειρα ξεκολλα..

-Οοοξω ρεεε!!!!φερτε άλλα...

 

Μετα απο καμια ωρα ξαναγυρνανε με το σταγιερ φορτωμενο..

 

-Αλτ!Τι εχετε μεσ το σταγιερ?

-Τα μηχανηματα ρε σειρα για τη βραδια οπλιτη..α μας τρελανεις?

-Γιααα να δω...

 

Ανοιγει πισω και βλεπει το σταγιερ γεματο Μεσα μπουγκι...

 

-Aαααα..τωρα μαλιστα,λεει και βγαζει ενα θυμιατο αρχιζοντας να τα θυμιατιζει και να ψελνει το Κυριε ελεησον... :o

 

Ποιο ειναι το συμπερασμα?

 

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ... ::)

 

Αν και κρυολωλο,ειχαμε ψοφησει στα γελια με τη μπαντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

- Πως καταλαβαίνεις ότι την πόρτα σου χτυπάει κιθαρίστας?

- Παραπονιέται για την ένταση του κουδουνιού

 

- Πως καταλαβαίνεις ότι την πόρτα σου χτυπάει τραγουδιστής?

- Ανοίγεις και μπαίνει σε λάθος χρόνο

 

- Πως καταλαβαίνεις ότι την πόρτα σου χτυπάει ντράμερ?

- Παραπονιέται για το μέγεθος της κάσας

 

- Πως καταλαβαίνεις ότι την πόρτα χτυπάει μπασίστας?

- Ποιος τον χ3ζει τον μπασίστα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικό σκηνικό:

Πάει τσελίστας σε κατάστημα στην Πάτρα, παράρτημα γνωστού μουσικού οίκου.

"Καλημέρα, ένα σετ χορδές για τσέλο θέλω".

Αφού κοιτάζει ο πωλητής κανά 2λεπτο, γυρνάει και του λέει "Για τσέλο δεν έχω, έχω για βιολεντσέλο μόνο".

"Δεν πειράζει κι αυτές μου κάνουν" απάντησε χαμογελώντας με νόημα ο τσελίστας.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπνευσμένα από την χθεσινή βραδιά.

 

-Πόσοι grindcore ντράμερ χρειάζονται για να βιδώσουν μια λάμπα;

-Κανένας, δεν προλαβαίνουν σε ένα λεπτό.

 

-Γιατί ο grindcore ντράμερ δεν βίδωσε την λάμπα;

-Γιατί πρίν την τελευταία στροφή σταμάτησε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω κ εγω ενα κρυο...απ αυτα που λατρευω ;D

 

Σε μια προβα των Μοντ Πλαγκαλ ο κιθαριστας φτανει καθυστερημενος και γεματος χαρα...τον βλεπει ο ντραμερ και του λεει...τη επαθες ρε?Του λεει λοιπον ο κιθαριστας...φιλε!!!ανακαλυψα καινουριο ρυθμο!!!!

Οπα ρε φιλαρακι!!!λεει ο ντραμερ...Τι ρυθμο?

4/4!!!!!του λεει ο κιθαριστας...

Αφωνος ο ντραμερ του λεει...4/4?Ρισπεκτ ρε μεγαλε!!!και πως παει αυτος?

Και του λεει ο κιθαριστας 1-2-3-4ααα,1-2-3-4ααα

;D ;D ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραλλαγή γνωστού ανεκδότου:

 

Ένας τζαζ κιθαρίστας παίζει σκάκι με έναν της πανκ,κάνει την καθοριστική για τη νίκη κίνηση και λέει στο πανκιό:

Ματ

,και το πανκιό φωνάζει:

ΝΤΟΥ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ένα παλιό:

  Σε μια jazz συναυλία παίζουν δύο κιθαρίστες.Ο πρώτος τα σπάει.Μιλάμε το άτομο έχει ξεσκιστεί και σ' όλη τη φάση παιζει ασταμάτητα ότι μπορείς να φανταστείς.Ο δεύτερος αντίθετα σε όλη τη δειάρκεια της  τρίωρης και βάλε συναυλίας, παίζει μιά και μόνη νότα και μάλιστα στην ίδια θέση.Κάποιος υποψιασμένος από το ακροατήριο, παραξενεμένος απ'αυτό πάει στα καμαρίνια και ρωτάει τον δεύτερο κιθαρίστα: Πώς γίνεται ρε φίλε ο άλλος να παίζει τ'αντερά του και συ όλη τη βραδυά να τη βγάζεις με μιά νότα;Kαι απαντάει  εκείνος ατάραχος:Αυτός την ψάχνει.Εγώ την βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ένα παλιό:

  Σε μια jazz συναυλία παίζουν δύο κιθαρίστες.Ο πρώτος τα σπάει.Μιλάμε το άτομο έχει ξεσκιστεί και σ' όλη τη φάση παιζει ασταμάτητα ότι μπορείς να φανταστείς.Ο δεύτερος αντίθετα σε όλη τη δειάρκεια της  τρίωρης και βάλε συναυλίας, παίζει μιά και μόνη νότα και μάλιστα στην ίδια θέση.Κάποιος υποψιασμένος από το ακροατήριο, παραξενεμένος απ'αυτό πάει στα καμαρίνια και ρωτάει τον δεύτερο κιθαρίστα: Πώς γίνεται ρε φίλε ο άλλος να παίζει τ'αντερά του και συ όλη τη βραδυά να τη βγάζεις με μιά νότα;Kαι απαντάει  εκείνος ατάραχος:Αυτός την ψάχνει.Εγώ την βρήκα.

 

Αυτο εχει γ@μ@τη βερσιον με μαθητη ωδειου αν και θελει αφηγηση, στο γραπτο χανει.

 

Παιρνει την κλασικη κιθαρα, μπροστα στην επιτροπη για το πτυχιο, και αρχιζει πανω κατω δεξια αριστερα, ολα αψογα. Πεντακαθαρες νοτες, τελειος ρυθμος, εξυπνες φρασεις, ολα τελεια...

 

μετα απο κανα 5λεπτο σταματαει σε ενα ταστο και λεει "α γεια σου, αυτην εψαχνα"....ταν ταν ταν, ταν ταν ταταν (smoke on the water σε μια χορδη ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ένα παλιό:

  Σε μια jazz συναυλία παίζουν δύο κιθαρίστες.Ο πρώτος τα σπάει.Μιλάμε το άτομο έχει ξεσκιστεί και σ' όλη τη φάση παιζει ασταμάτητα ότι μπορείς να φανταστείς.Ο δεύτερος αντίθετα σε όλη τη δειάρκεια της  τρίωρης και βάλε συναυλίας, παίζει μιά και μόνη νότα και μάλιστα στην ίδια θέση.Κάποιος υποψιασμένος από το ακροατήριο, παραξενεμένος απ'αυτό πάει στα καμαρίνια και ρωτάει τον δεύτερο κιθαρίστα: Πώς γίνεται ρε φίλε ο άλλος να παίζει τ'αντερά του και συ όλη τη βραδυά να τη βγάζεις με μιά νότα;Kαι απαντάει  εκείνος ατάραχος:Αυτός την ψάχνει.Εγώ την βρήκα.

 

To συγκεκριμένο "ανέκδοτο" στην πραγματικότητα αποτελεί παράφραση μιας παραβολής των Σούφι, στην οποία πρωταγωνιστεί ένας Δάσκαλος του ουντ (ή, ούτι, όπως το ξέρουμε...).

 

Δεν θέλω να σε προσβάλω, αλλά με την παραπάνω version που παρέθεσες απλά εξευτελίζεται το βαθύ νόημα της αρχικής αφήγησης και είναι περίπου σαν να σχολιάζουν οπαδοί ποδοσφαιρικής ομάδας, στο ημίχρονο του αγώνα, τα αποτελέσματα επιστημονικού συνεδρίου Αστροφυσικής. Ξέρω καλά ότι δεν το γνώριζες, οπότε η παρατήρηση δεν αφορά εσένα προσωπικά. Απλώς θεώρησα καλό να το επισημάνω για όσους τους ενδιαφέρει.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου