Προς το περιεχόμενο

"Κακιούλες" μεταξύ μουσικών


E7#9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε εξετάσεις ωδείου ο καθηγητής έχει προετοιμάσει την επιτροπή...."Μην του βάλετε κάτι πολύ δύσκολο...Είναι καλός κοντραμπασίστας αλλά δεν τα πάει καλά ακόμη στη θεωρία"...Η επιτροπή συμφώνησε και μόλις μπήκε δειλά ο κοντραμπασίστας ρώτησε: Λοιπόν, μόνο μια ερώτηση, "Ποια είναι η υποδεσπόζουσα της Φα μείζ?"....Σιωπή...Η επιτροπή περιμένει με αγωνία...Ο μουσικός συννοφρυώνεται...αλλά ξαφνικά το πρώσωπό του φωτίζεται...."Χα,....πήγατε να μου τη φέρετε ε....Αφού η Φα είναι υποδεσπόζουσα"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης,

 

Πως λέγεται ο βοηθός ο Άραβας ηχολήπτης για mastering?

Ehei Fade In Sa Dat

 

Και ο βοηθός του?

Fere Alla Rack

 

 

 

Ναι αλλά ο Τούρκος?

 

Fadein Me Delay

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πραγματικό περιστατικό σε γύριζμα στη ΤV! 2-κιθαρίστες και 1-μπασσίστας (εγώ) ... με γραμμένα drum-tracks.

 

Πέφτει κλακέτα! Γράφουμε! Αρχίζει ο παρουσιαστής "... έχουμε μαζί μας 2-κιθαρίστες ..." STOP-STOP φωνάζει ο σκηνοθέτης που μόλις είχε έρθει απο γυρίζματα σαπουνόπερας και λέει "3-κιθαρίστες έχουμε ρε μ...κα"

Give bass a brain!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες δεν αισθανομουν πολυ καλα.....εντονος πονος στην πλατη ....πηγα στο γιατρο ο οποιος με εβαλε κατω για καρδιογραφημα , αλλα το χαρτι του βγηκε αψογο μετρονομικα.αφου δεν υπηρχε προβλημα ρυθμου , με εστειλε για ακτινογραφια. ο ακτινολογος διεγνωσε "σπασμενο αρπεζ" στην σπονδυλικη στηλη και εναν "ξενο φθογγο" !!!  (παλιοτερα ειχα καταπιει τσιπακι απο μετρονομο seiko made in china).

ξανα παω στον γιατρο ο οποιος μου προτεινε για προληπτικους λογους να κανω μια γενικη αιματος. το απογευμα που πηγα για τα αποτελεσματα με ενημερωσαν οτι εχω "πτωση προσαγωγεα" και οτι καλυτερα θα ηταν να με δει "χειρουργος συγχορδιολογος".

μια και δυο λοιπον , να σου ο δικος σου στον "έιδικο" ο οποιος με φορτωσε με σιροπι "αναιρεσολ" , και αντιβιωση "τονικοτιλ" των 500mg ανα 8ωρο και μετα απο το ζεσταμα.

 

προσεχετε παιδια.....σερνονται ιωσεις.....

 

κανετε κανα προληπτικο εμβολιο κατα των "υφεσεων"......(εξαιρουνται οι πληκτραδες που εχουν "τρανσπορτερ" λειτουργιες στα οργανα τους) και κατα της πενας στο μπασο.....(basium penitis ειναι το ονομα του φονικου ιου...)

 

αντε και περαστικα......

 

(δεν ηξερα τι να γραψω , αλλα εγραψα οτι μου ηρθε :P)

 

-----------------------------------------------------------------

απο εξετασεις σε ωδειο:

αναγνωριστε τις παρακατω συγχορδιες (μειζων -ελασσων κλπ)

 

ΛΑ - ΝΤΟ# - ΜΙ

 

ΣΙb - ΡΕ - ΦΑ

 

απαντηση:

η πρωτη ειναι διεσμένη και η δευτερη υφεσμένη

------------------------------------------------------------------

 

::) :o :o ::)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ανεκδοτο, εχει ειπωθει σε καταστημα με μουσικα.

 

Μπαινει τυπος και λεει : "θα ηθελα μια χορδη Λα μινορε για μπασσο."  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Πώς κάνεις έναν drummer να θολώσει;;

 

- Απλά βάζεις μία παρτιτούρα μπροστά του  ;D ;D

 

(και το συγκεκριμένο μου το είπε πληκτράς, μάθετε ρε πως ξέρουμε να διαβάζουμε  :P :P)

 

Και ένα άλλο περιστατικό σε μαγαζί

 

Κιθαρίστας: Θέλω distortion έως 100-120 ευρώ

Καταστηματάρχης: Εεεε... Μάλλον distrotion εννοεις

Κιθαριίστας:  :o :o

 

Distrotion τα κρεβάτια που λέμε  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου