Προς το περιεχόμενο

Rockfield Pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μόλις πέρασα τον RMFNCH (Resistance – 10.33K) στην Aria LP και έχω πάθει πλάκα (μάλιστα τον σπλιτάρω με push pull) ε είναι φοβερός, ο συνάδελφος που είπε ότι αξίζουν κάθε λεπτό τους λίγα είπε.....

Περιμένω και έναν FatAss Neck να τους κάνω ζευγάρι στην Electra.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το πολυπιστεύω αυτό με τους EMG, εντούτοις επιφυλάσσομαι μέχρι την δοκιμή (μακάρι).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους φέρνει κανείς στην Ελλάδα αυτούς? Από τιμές πόσο έρχονται?

Είχα ακούσει πάνω σε BCRich όταν τους πρωτολανσάρανε και μου είχανε κάει πολύ καλή εντυπωση. Αν θυμάμαι καλα τους Mafia & Fatass πρέπει να είχα ακούσει, δεν είμαι σίγουρος.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο απο internet man. Δυστυχώς εδώ δε τους φέρνει κανένας μέχρι τώρα. Τα "μεσαία" μοντέλα και κάποια custom shop της BC Rich τους φοράνε.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τότε είσαι και πολύ FAT ASS (κ@λόφαρδος)  ;D ;D ;D

 

Πάντως έχουν πάρει φοβερές κριτικές απο περιοδικα όπως Guitar Player κτλ. Κάποιοι λένε ότι θα πετάξουμε τους EMGήδες.

Μόλις τους φορέσεις πες μας εντυπώσεις. Αληθεια σε τι κιθαρα θα τους βάλεις?

 

Λοιπόν... εντυπώσεις??? από τους FATASS.

 

ΦΟΒΕΡΟΣ ΟΓΚΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ BRIDGE θέση.

Τέτοια μπάσα και διαυγεια ειλικρινά δεν περίμενα. Οί καλύτεροι HM μαγνήτες που δοκίμασα, μπορεί να συγκρίνονται και με τους EMG, έκατσαν τόσο καλά στην SG-400 που με προβλημάτισαν πάρα πολύ.

Είναι για μένα η καλύτερη και φτηνότερη επιλογή μαγνητών για HM & Hard Rock.

Εγώ τους σπλιτάρω κιόλας και πήγαν φοβερά.

Απομένει να γίνει δικιμή και στους Vintage να δώ τι ψάρια πιάνουν αλλά ακόμα δεν έχει έρθει ο Bridge του Gold set....

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στούντιε αγόριμ' καλόπαιχτοι, καλορίζικοι, καλοτάξιδοι κτλ κτλ . ;D

 

Το καλό με τους Fatass είναι το ότι δεν είναι τόσο κομπρεσαρισμένοι όσο οι emg-ήδες, και κάνουν απίστευτο split.

Ετσι κι αλλιώς η συνταγή των emg έχει "σιτέψει". 20 χρόνια ακούμε τον ίδιο ήχο, καιρός για κάτι το διαφορετικό.

Δε πιστεύω να είναι μακριά ο καιρός που ο πιτσιρικάς (Todd Rockfield) ανεβάσει τις τιμές κανενα κατοστάρικο. Το αξίζουν άλλωστε.

Τους Fatass τους άκουσα πρόσφατα στη Caparison του Βρεττού, και......... :P

Και αυτή τη στιγμή σου μιλάει ένας τεράστιος EMG HOLIC.

 

Για τους Mafia δεν έχω άποψη γιατί δε τους έχω ακούσει, έχουν πάρει όμως πάρα πολύ καλές κριτικές.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mafia αγόρασα έναν Neck, τον έβαλα σε μια ARIA PRO II, καλός ήταν σαν 59άρης έπαιζε (ο Jazz μου άρεσε περισσότερο).

Αλλά σας λέω ότι ο FatAss είναι τρομερός ο "κερατάς", με θεόρατο τύλιγμα, βαρύ πράγμα ροκάδικο κάνει μπαμ.

Κόλλησα σας λέω τόσο, που μου έρχετε να τους κάνω μεταμόσχευση στην Burny μου (από περιέργεια) που παίζει εξαιρετικά....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου