Προς το περιεχόμενο

Τελωνεία και άνοιγμα δεμάτων!


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή τη μικρή "διαφωνία" που είχαμε με τον Superfunk για το αν ανοίγουν ή όχι τα δέματα στο τελωνείο παραθέτω μερικές φώτογραφίες από το δέμα που έλαβα μόλις με USPS EMS μέσω των Eλτά courier που αποδεικνύουν ότι τα δέματα (τουλάχιστον στην βόρεια Ελλάδα και συγκεκρημένα στη Θεσσαλονίκη) ανοίγονται! ...

 

Eδώ φαίνεται καθαρά ότι κάτω από την ταινία ΕΜS που έχει μπεί στο τελωνείο το δέμα είναι ανοιχτο!

cs1.JPG

 

Όπως επίσης και εδώ στην άκρη του δέματος φαίνεται ότι έχουν ανοιχτεί όλες οι ταινίες και ότι έχει περαστεί από πάνω η EMS από τα ελληνικά ταχυδρομεία.

cs2.JPG

 

Eδώ φαίνεται και από κάτω από την ταινία που έχουν βάλει στο τελωνείο ότι το δέμα έχει ανοιχτεί!

cs4.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πιθανότερο είναι πως κάτι έχεις κάνειfouet.gif

 

και σε παρακολουθούν.

 

Σου «λέει»,

για να τά’χει παραγγείλει αυτός, κάτι πονηρό θα έχει μέσα.sc_cool.gif

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκριβως...κατι εχεις κανει εσυ.... :lol:

 

μακαρι να ανοιγανε και τα δικα μας εδω κατω και να ΕΦΤΑΝΑΝ ποτε και στον προορισμο τους... :twisted: (για τα air parcel μιλαω...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To περίεργο δεν είναι ότι τα ανοίγουν αλλά το ότι ΔΕΝ ψάχνουν μέσα! Στο συγκεκριμένο πχ φαίνεται καθαρά ότι δεν έχει πειράξει κανείς το περιεχόμενο! Τι να πεις μάλλον τυπικό θα είναι!

 

 

Το καλό πράγμα το εισάγω με άλλα μέσα! :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To περίεργο δεν είναι ότι τα ανοίγουν αλλά το ότι ΔΕΝ ψάχνουν μέσα! Στο συγκεκριμένο πχ φαίνεται καθαρά ότι δεν έχει πειράξει κανείς το περιεχόμενο! Τι να πεις μάλλον τυπικό θα είναι!

 

 

Το καλό πράγμα το εισάγω με άλλα μέσα! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Μάλλον δεν έχουν ακούσει ακόμα για τα μηχανήματα που έχουν στα αεροδρόμια... :roll: τι να πω...

 

Σε σημερινή μου συνομιλία με υπάλληλο του Τελωνείου (μια υστερικιά) πληροφορήθηκα ότι ήδη τα δέματα από Αμερική ΔΕΝ πάνε πλέον στο Τελωνείο Πειραιά! Επιτέλους αδέλφια, στο αεροδρόμιο έχουν και περισσότερους υπαλλήλους και αυτοί που κάνουν τη διαχείρηση είναι ταχυδρομικοί, οπότε μπορεί να τελειώσει σύντομα το μαρτύριο 'παραγγελία από Αμερική'.

 

PS: Εχχχχμμμ... Παρούλη... μήπως, λέω, μήπως, 'χρωστάς' ένα μικρό review... :wink: :P :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bεβαια εμεις που εχουμε ηδη δεματα στο "τελωνειο" Πειραια,we drink it..... :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bεβαια εμεις που εχουμε ηδη δεματα στο "τελωνειο" Πειραια' date='we drink it..... :twisted:[/quote']

 

Σωστά, κι'εγώ είμαι συνάδελφος... θα πάω την Παρασκευή και μου είπε η υστερικιά να κανονίσω 'με την κοπέλα κάτω' :?: :roll: μήπως βρεθεί το δέμα μου ανάμεσα 'σε καμμιά πεντακοσαριά' όπως μου είπε...

 

Οπότε ξέρεις εγώ, λουλούδια, γλυκά, κλπ κλπ, μήπως κάνουμε δουλειά... :roll: :P :lol:

 

ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ ΖΟΥΜΕ ΡΕ Π@ΥΣΤΗ ΜΟΥ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια & θα πας δεν ψαχνεις και για το δικο μου.... ??:lol:

Θα την κερασω μια...σουμαδα αν το βρει πες της!! :twisted: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ήταν μόνο τα δέματα!

 

Εγώ περιμένω φάκελο με ένα control plate εδώ και ένα μήνα και με αξία χαμηλότερη από 22 ευρώ που απλά χρειάζεται ένα τυπικότατο clearout.

 

Μυστήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου