Προς το περιεχόμενο

Τελωνεία και άνοιγμα δεμάτων!


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα ήταν μόνο τα δέματα!

 

Εγώ περιμένω φάκελο με ένα control plate εδώ και ένα μήνα και με αξία χαμηλότερη από 22 ευρώ που απλά χρειάζεται ένα τυπικότατο clearout.

 

Μυστήριο!

πως μπορουμε να μαθουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα δέματα από Αμερική ΔΕΝ πάνε πλέον στο Τελωνείο Πειραιά!

 

Now playing: Europe - "The Final Countdown"

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! Τον περασμένο Δεκέμβριο αγόρασα μια κιθάρα από αμερική. Έφυγε από εκεί γύρω στις 20, έφτασε εδώ περίπου στις 27-28. Τελικά την πήρα τέλος Φεβρουαρίου.... Δυο μήνες στο τελωνείο, με ΑΠΕΙΡΑ τηλεφωνήματα. Γι αυτό λοιπον: Europe - "The Final Countdown"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια οταν εφερνα πραγματα απο Αμερικη το ρισκαρα και χρησιμοποιουσα air mail parcel post και σταθηκα ιδιαιτερα τυχερος....δεν πληρωσα ποτε τελωνειο και δεν περιμενα ποτε πανω απο 2 εβδομαδες...............με αυτα που διαβαζω ομως μονο EMS πλεον..............

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ομως ειναι οτι με το κοστος που εχει η EMS τα ψιλοπραγματα καταληγουν να εχουν υψηλοτερες τιμες απο του Θωμα..

Οποτε Θωμας & ξερο ψωμι..

 

Εννοειεται οτι για ακριβα πραγματα (κιθαρες,εφε,ενισχυτες) EMS & μονο EMS (εξαλλου στα μεγαλα δεματα κοστιζει ακριβως οσο και το air parcel)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια & θα πας δεν ψαχνεις και για το δικο μου.... ??:lol:

Θα την κερασω μια...σουμαδα αν το βρει πες της!! :twisted: :lol:

 

Νικόλα μου... εγώ την κερνάω και... το καλύτερό μου αν είναι να μου βρει το δέμα. :lol: :lol: :lol:

 

Ρε και παιδί της κάνω άμα είναι να γίνει η δουλειά! :D :P :P

 

Αλλά μεταξύ μας δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος... τουλάχιστον να μάθω ΠΟΤΕ θα παραδοθεί... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το air mail parcel post ήταν το ταχύτερο! Είχα γράψει και σε παλαιότερο ποστ μια φορά που είχα πάρει από stewmac και μου ήρθε σε 3 μέρες!!!

 

To ΕΜS είναι όμως και το φθηνότερο courier στο κόσμο! 80 ευρώ πχ για μια κιθάρα/μπάσο είναι τσάμπα σε σχέση με αυτά που ζητάνε πχ τα πανάκριβα αγγλικά ταχυδρομεία. Βέβαια το κακό μετά με το ΕΜS είναι ότι και $1 αξία να δηλώσει ο αποστολέας πληρώνεις πάλι φόρους για τα μεταφορικά κοντά στα 20 ευρώ. Αν έχεις όμως μεγάλη διαφορά με την ευρωπαική τιμή εξακολουθεί να συμφέρει!

 

Με τη Γερμανία υπάρχουν άλλες σχέσεις και συμφωνίες με τη χώρα μας λόγο της πυκνότητας των μεταφορών, όπως και αυτοί μας στέλνουν με 20-25 ευρώ πλεόν κι εμείς μπορούμε να στέλνουμε φθηνότερα! Γι'αυτό γερμανικά λεξικά και www.ebay.de! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια & θα πας δεν ψαχνεις και για το δικο μου.... ??:lol:

Θα την κερασω μια...σουμαδα αν το βρει πες της!! :twisted: :lol:

 

Νικόλα μου... εγώ την κερνάω και... το καλύτερό μου αν είναι να μου βρει το δέμα. :lol: :lol: :lol:

 

Ρε και παιδί της κάνω άμα είναι να γίνει η δουλειά! :D :P :P

 

Αλλά μεταξύ μας δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος... τουλάχιστον να μάθω ΠΟΤΕ θα παραδοθεί... :?

 

Εμενα μου ειπε οτι τωρα τσεκαρουν δεματα ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 8O οποτε μια κια το δικο μου εσταλει 1η Οκτωβρη το βλεπω να ερχεται Φεβρουαριο...ρε που εχουμε καταντησει..ουτε στη πλατη να το εφερναν..

 

ενημερωσε μας για το αποτελεσμα παντως ..εχει ενδιαφερον..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα από που νομίζεις ότι εμπνεύστηκε την ταινία ο σκηνοθέτης! Από τα Ελληνικά ταχυδρομεία φυσικά!

 

Postman,-The.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα περιμένω ένα δέμα από Αμερική που εστάλει στις 26/9.

Τηλεφωνώ καθημερινά στο τελωνείο και είτε είναι απασχολημένο είτε χτυπάει και δεν απαντά κανείς.

Έχω πληρώσει EMS για express παράδοση και απαιτώ αυτό που πλήρωσα.

Οι τελωνειακοί είναι κοπρόσκυλα όπως η πλειοψηφία των υπαλλήλων που μπήκαν με μέσο στα 80's.

 

Το τηλέφωνο του τελωνείου για EMS είναι 210-4612343 για όποιον θέλει να τσεκάρει (sorry αν ξεφεύγει από τους κανόνες του forum)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις κανει καποιο λαθος φιλε μου,το τελωνειο για δεματα EMS ειναι στο Ελευθεριος Βενιζελος,και δεν χρειαζεται να παρεις καν το τελωνειο παρε τηλεφωνο (εχοντας βεβαια το Tracking nr) τις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ....

 

Επισης μπορεις να δεις και εδω που ειναι το πακετο σου

 

online tracking

 

www.usps.com

 

 

εισαι απολυτως σιγουρος οτι στο εστειλαν με US POST OFFICE GLOBAL EXPRESS MAIL SERVICE?

 

Aπο τι γραμμα ξεκιναει το Tracking number που σου εδωσαν?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου