Προς το περιεχόμενο

warwick profet 3.2 300w


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα...ενας φιλος μου δινει ενα profet σε πολυ δελεαστικη τιμη...

ο συγκεκριμενος ενισχυτης,προσωπικα παντα μιλωντας,με passive μπασα ειναι απαραδεχτος αλλα με active μπασα ειναι καλουτσικος...

Εγω τον συγκεκριμενο τον θελω για δουλειες για μαγαζια που λογω μεγεθους αδυνατουν να σου προμηθευσουν ενισχυτη(ουτε καν ηχολυπτη δεν προσφερουν)και θελω να τον βγαζω απευθειας κονσολα(υπαρχει DI)και να ακουω απ αυτον με ακουστικα...

Μπορω να το κανω αυτο η υπαρχει καποιο θεμα το οποιο αγνοω?

Ευχαριστω!

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θελω να τον βγαζω απευθειας κονσολα(υπαρχει DI)και να ακουω απ αυτον με ακουστικα...

 

Χμμμ... να σου πω την αλήθεια, δεν μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα. Πρώτον (προσωπικά) δεν μου αρέσει καθόλου η προενίσχυση του και δεύτερον, δεν είναι λίγο βαρύς για να τον χρησιμοποιείς ουσιαστικά σαν προενισχυόμενο di? υπάρχουν πολύ ελαφρύτερες λύσεις με λογικά χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί όχι? (αν και να σου πω την αλήθεια, δεν με ενθουσιάζει... το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για di στην πεταλιέρα).

Μπορεί να ακουστώ μονομανής, αλλά εμένα στην περίπτωση που περιγράφεις, το markbass little mark 250, μου έλυσε τα χέρια και με έχει γλυτώσει από ΠΟΛΥ κουβάλημα. Φανταστική προενίσχυση, αθόρυβο, πανάλαφρο, αρκετά δυνατό και όχι και πολύ ακριβό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Μπορεί να ακουστώ μονομανής, αλλά εμένα στην περίπτωση που περιγράφεις, το markbass little mark 250, μου έλυσε τα χέρια και με έχει γλυτώσει από ΠΟΛΥ κουβάλημα. Φανταστική προενίσχυση, αθόρυβο, πανάλαφρο, αρκετά δυνατό και όχι και πολύ ακριβό...

 

Θα συμφωνήσω με τον Myrsia, ο Warwick μου είχε ακουστεί κομματάκι «σκληρός» και ολίγον «άγαρμπος». Ο Μarkbass είναι ηχητικά πιο ευέλικτο μηχάνημα- τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά. Πιο «στρογγυλός» ο ήχος του ένα πράγμα  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην περίπτωση που περιγράφεις, το markbass little mark 250, μου έλυσε τα χέρια και με έχει γλυτώσει από ΠΟΛΥ κουβάλημα. Φανταστική προενίσχυση, αθόρυβο, πανάλαφρο, αρκετά δυνατό και όχι και πολύ ακριβό...

Το ξερω και συμφωνω,γενικα ολα αυτα τα μικρα κεφαλια των ενος δυο κιλων μετρανε για επαγγελματικη χρηση..το θεμα ειναι ομως οτι ο φιλος μου δινει τον συγκεκριμενο 130 ευρω!!

τιποτα δηλαδη....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ, 130 είναι πολύ λίγα... αλλά προσωπικά πιστεύω πως καλύτερα να τα δώσεις (η να τα κρατήσεις) για κάποιο πιο ευέλικτο μηχάνημα, εκτός αν τον θές ΚΑΙ για ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ, 130 είναι πολύ λίγα... αλλά προσωπικά πιστεύω πως καλύτερα να τα δώσεις (η να τα κρατήσεις) για κάποιο πιο ευέλικτο μηχάνημα

Σ αυτο θα συμφωνησω...ετσι κ αλιως και τα κεφαλια mark μια χαρα τα πανε και με τις καμπινες...στο θεμα μας...αν τελικα παω σε κατι ποιο ακριβο(που ετσι με κοβω γιατι πολυ το χω κουρασει με το θεμα του ενισχυτη)του στυλ κεφαλι mark bass η ibanez promethean θα μπορω να περνω στο μαγαζι μονο το κεφαλι και να βγαινω οπως προανεφερα?(ακουστικα απ τον ενισχυτη και ο ενισχυτης στο μικτη)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σ αυτο θα συμφωνησω...ετσι κ αλιως και τα κεφαλια mark μια χαρα τα πανε και με τις καμπινες...στο θεμα μας...αν τελικα παω σε κατι ποιο ακριβο(που ετσι με κοβω γιατι πολυ το χω κουρασει με το θεμα του ενισχυτη)του στυλ κεφαλι mark bass η ibanez promethean θα μπορω να περνω στο μαγαζι μονο το κεφαλι και να βγαινω οπως προανεφερα?(ακουστικα απ τον ενισχυτη και ο ενισχυτης στο μικτη)

 

Αν ο ενισχυτής έχει balanced έξοδο δίνεις από εκεί στην κονσόλα. Ο... «προμήθας» όμως δεν έχει - και ενώ είναι καλό ενισχυτάκι, από συνδεσιμότητα δεν μας τα λέει καλά.

Διαφορετικά... DI.

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου