Προς το περιεχόμενο

warwick profet 3.2 300w


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μπορω να περνω στο μαγαζι μονο το κεφαλι και να βγαινω οπως προανεφερα?(ακουστικα απ τον ενισχυτη και ο ενισχυτης στο μικτη)

Ναι, φυσικά. Αυτό με τα ακουστικά δεν το καταλαβαίνω απόλυτα. θέλεις να συνδέεις ακουστικά απευθείας στο κεφάλι και να ακούς μονο μπάσο, ή να έχεις in ear monitor, που έρχονται από την κονσόλα? Γιατί στην πρώτη περίπτωση, ο mark δεν σου κάνει, δεν νομίζω πως έχει καν έξοδο ακουστικών (όπως τα περισσότερα κεφάλια νομίζω).

Αν θες το δεύτερο, στο προτείνω. Είναι σχεδιασμένος να δουλεύει και ως απλή προενίσχυση ή effect loop, που σημαίνει πως δεν επηρεάζεται καθόλου αν δεν του δίνεις φορτίο στο τελικό στάδιο. Κάποιοι ενισχυτές δεν το αντέχουν αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Διαφορετικά... DI.

 

 

Μα αν είναι να δίνει το σήμα πρίν από την προενίσχυση, τί να το κάνει κανείς ολοκληρο κεφαλι? να το έχει για ενισχυτή ακουστικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο ενισχυτής έχει balanced έξοδο δίνεις από εκεί στην κονσόλα. Ο... «προμήθας» όμως δεν έχει - και ενώ είναι καλό ενισχυτάκι, από συνδεσιμότητα δεν μας τα λέει καλά.

Διαφορετικά... DI.

 

Το xlr ετσι κ αλιως δεν κανει balance το σημα?ο προμηθας εχει xlr

στο δευτερο σκελος για τα ακουστικα το οτι δεν αναφερεται τιποτα να υποθεσω οτι ειμαι κομπλε...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xlr ετσι κ αλιως δεν κανει balance το σημα?ο προμηθας εχει xlr

στο δευτερο σκελος για τα ακουστηκα το οτι δεν αναφερεται τιποτα να υποθεσω οτι ειμαι κομπλε...

Όχι. Και ο μαρκ έχει έξοδο xlr, αλλά ΔΕΝ είναι DI. Αν πρέπει να διανύσει πολλά μέτρα καλώδιο, το σήμα πρεπει να ενισχυθεί με DI.

Για τα ακουστικά, δεν το πολυκαταλαβαίνω και δεν ξέρω αν λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, φυσικά. Αυτό με τα ακουστικά δεν το καταλαβαίνω απόλυτα. θέλεις να συνδέεις ακουστικά απευθείας στο κεφάλι και να ακούς μονο μπάσο, ή να έχεις in ear monitor, που έρχονται από την κονσόλα? Γιατί στην πρώτη περίπτωση, ο mark δεν σου κάνει, δεν νομίζω πως έχει καν έξοδο ακουστικών (όπως τα περισσότερα κεφάλια νομίζω).

Αν θες το δεύτερο, στο προτείνω. Είναι σχεδιασμένος να δουλεύει και ως απλή προενίσχυση ή effect loop, που σημαίνει πως δεν επηρεάζεται καθόλου αν δεν του δίνεις φορτίο στο τελικό στάδιο. Κάποιοι ενισχυτές δεν το αντέχουν αυτό...

Απ τ ακουστικα θελω να ακουω μονο μπασο και απο καποιο μονιτορ τους αλλους...Το in ear το βγαζω και απ την κονσολα αν το θελησω...το θεμα μου ομως ειναι να μην κουβαλαω καμπινα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Και ο μαρκ έχει έξοδο xlr, αλλά ΔΕΝ είναι DI. Αν πρέπει να διανύσει πολλά μέτρα καλώδιο, το σήμα πρεπει να ενισχυθεί με DI.

Και το καλωδιο xlr που εχω ειναι 10 μετρα...λες και θα παιξω σε αρενα....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν είναι λίγο μπέρδεμα αυτό το μιξ ακουστικών- μόνιτορ; Άσε που με τα ακουστικά θα πρέπει να είσαι «βιδωμένος» σε έναν σημείο...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ τ ακουστικα θελω να ακουω μονο μπασο και απο καποιο μονιτορ τους αλλους...Το in ear το βγαζω και απ την κονσολα αν το θελησω...το θεμα μου ομως ειναι να μην κουβαλαω καμπινα...

Οκ κατάλαβα. Δεν το θεωρώ καλή λύση, γιατί πρώτον, το να φοράς ακουστικά από τα οποία θα ακούς μονο μπάσο θα περιορίσει πολύ την ικανότητα σου να ακούς τους υπόλοιπους και δεύτερον δεν έχω βρεί ποτέ ακουστικά που να αποδίδουν μπάσο της προκοπής, ειδικά σε εντάσεις λάηβ.

Δεν χρειάζεται να κουβαλάς καμπίνα. Αν υπάρχει στο stage ενα 12' μόνιτορ, κάνει μια χαρά. αν δεν υπάρχει, αυτό θα σημαίνει πως η ένταση είναι τόσο χαμηλή, που μπορείς να ακούς και απ' έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το καλωδιο xlr που εχω ειναι 10 μετρα...λες και θα παιξω σε αρενα....

 

10 μέτρα δεν είναι πολλά μέτρα, Ένα απλά balanced σήμα, κάνει τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγο μπέρδεμα αυτό το μιξ ακουστικών- μόνιτορ; Άσε που με τα ακουστικά θα πρέπει να είσαι «βιδωμένος» σε έναν σημείο...

 

 

καλα αυτη την λυση την θελω για παταρακια 10 τετραγωνικων...για αυτο δεν θελω να εχω καμπινα μαζι μου...θεμα χωρου...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου