Προς το περιεχόμενο

custom καμπινα με 2χ10 και 1χ 12


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να μου πειτε τι ακριβωσ υλικα χρειαζομαι για να φτιαξω μια καμπινα μονοσ μου...

το μονο που ξερω εγω ειναι οτι χρειαζεται να φτιαξω το κουτι τησ καμπινασ  και να αγορασω τα υχεια ...

 

τι αλλο θα χρειαστω..?

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοιγω νέο thread να προσθεσω στην ερωτηση και άλλα δυο ερωτήματα :

1) Τι διαφορά έχουν ηχητικά οι front loaded από τις rear loaded καμπίνες; Πιο συγκεκριμενα θυμάμαι να διαβάζω από τον superfunk ότι τα V30 είναι καλό να τοποθετουνται rear loaded (απο πίσω που λένε...).Γιατί;

2) Έχει διαφορά στον ήχο αν συνδεθούν παράλληλα ή σε σειρά;

Επίσης για το φίλο schafferbfg, νομίζω οτι αν φτιαξεις την καμπινα το μόνο που μένει είναι να τοποθετήσεις τα μεγάφωνα και να φτιάξεις wiring, αρα χρειάζεσαι καλωδια και βυσματα. Προσοχή στις εμπεδήσεις των μεγαφώνων σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να ρωτησω....η καμπινα πρεπει να εχει παροχη ρευματος..??

 

η' αρκει η παροχη ρευματος απο την κεφαλη η' τον combo που θα ειναι συνδεδεμενη...

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε χρειάζεται! Η καμπίνα είναι σαν ηχείο: Παίρνει ρεύμα από την έξοδο του ενισχυτή. Παρεπιπτόντως έχω περιεργεια να ακουσω αυτό το configuration των μεγαφώνων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου