Προς το περιεχόμενο

Ποιον ενισχυτή High gain?


sayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το http://www.mesaboogie.com/Product_Info/Rectifier_Series/roadking/roadking.htm

 

4 Fully Independent Channels with 12 Modes (Channel 1 =Clean, Fat or Tweed™, Channel 2 =Clean, Fat or Brit, Channels 3 & 4=Raw, Vintage High Gain or Modern High Gain)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 169
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρα φιλε.

 

Εγω εχω εναν Marshall jcm2000 tsl100.

Εχω ακουσει παρα πολλα κεφαλια και μπορω να σου πω οτι πολλα απο αυτο ειναι γαμω αλλα δεν εχουν αυτο το κατι.

Π.χ το diesel σπερνει, ειναι παρα πολυ καλο σε ολα αλλα δεν εχει χαρακτηρα, δεν εχει δικο του χρωμα, προσωπικοτητα...

Επαιξα και με Mesa Boogie jcx (Satriani) και μου φανηκε μαπα, με το DUAL RECTIFIER δεν ξερω τι παιζει.

Τα ENGL παλι ειναι παρα πολυ καλα για μεταλ και οχι ακριβα, αλλα δεν κανουν τπτ αλλο.

Αμα θες για 80' μεταλ νομιζω οτι ενα καλο marshall ειναι το τελειο.

Επισης με ενα Vox που ειχα παιξει στο bonstudio οταν πηρα τον marshall μου ειχε γυρισει το κεφαλη αναποδα αλλα δεν θυμαμε μοντελο.

 

Εγω του χρονου φευγω για αμερικη για εναν χρονο και σκεφτομαι να πουλησω τον marshall, Αν θες να ακουσεις κανε μου ενα τηλ. 6945719373. Φιλαρετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά (αν και η τελευταία πρόταση πήγαινε αυτούσια στις αγγελίες). Όμως ο Vox πού κολλάει σε ένα θρεντ με ενισχυτές high gain?  ??? :-\

 

Τεσπα, το θρεντ έχει φτάσει δεκαέξι σελίδες και ο συνφορουμίτης είχε μερικά πολύ συγκεκριμένα μοντέλα που εξέταζε... προσωπικά δεν θα έπαιρνα κάποιο από αυτά (εκτός ίσως από τον Mesa) αλλά θα πήγαινα προς VHT ή τον καλύτερο high gain που έχω ακούσει ποτέ, τον Rivera Knucklehead Tre.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτά (αν και η τελευταία πρόταση πήγαινε αυτούσια στις αγγελίες). Όμως ο Vox πού κολλάει σε ένα θρεντ με ενισχυτές high gain?  ??? :-\

 

Τεσπα, το θρεντ έχει φτάσει δεκαέξι σελίδες και ο συνφορουμίτης είχε μερικά πολύ συγκεκριμένα μοντέλα που εξέταζε... προσωπικά δεν θα έπαιρνα κάποιο από αυτά (εκτός ίσως από τον Mesa) αλλά θα πήγαινα προς VHT ή τον καλύτερο high gain που έχω ακούσει ποτέ, τον Rivera Knucklehead Tre.

 

Παίζει και ο Rivera K7  ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου