Προς το περιεχόμενο

Drum Machine με Ελληνικούς ρυθμούς


dim76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Νεος στο forum και δε ξερω αν ανοιξα σε σωστη κατηγορια το θέμα μου, αν εχω κανει κατι λάθος παρακαλώ να το μετακινησετε! Ευχαριστώ!

Να μπώ στο θέμα μου...

Ψαχνω για αγορά ενα μηχανημα με ρυθμούς (drum machine) ή και κάποιο παλαιότερο αρμόνιο (οικονομικοί οι λόγοι) για ενασχόληση στο σπίτι από εραστιτέχνη μουσικό.

Προσωπικά, αν και επαγγελματίας, δεν ασχοληθηκα ποτε με αυτα και δεν εχω γνώση πλήν των "κλασσικών" ΥΑΜΑΗΑ Α3, Rolland ORIENTAL, GEM κτλ τα οποία ξερω οτι κανουν τετοια δουλειά αλλά δεν τα εχω βρει σε κάποια αγγελία!

Μη μου πειτε για KORG Pa κτλ γιατι ανεβαινουμε πολύ στο οικονομικό! Ο ανθρωπος παιζει κλαρινο μονος του στο σπιτι και θελει καποιους ρυθμούς για συνοδεία, τιποτα περισσότερο.

Ενα οριο που μου εχει θεσει ειναι τα 300 ευρω max!

Παλιοτερα ειχε ο ιδιος ενα BOSS DR 660 αλλά δεν καταφερε να φτιάξει ρυθμους οπως τους ηθελε και τον χαλαγε η συγκριση που ακουγε απο τα "ετοιμα" αρμόνια του τότε...GEM κτλ...

Υπάρχει λοιπόν κάποιο σημερα που να εχει έτοιμα τετοια πράγματα?

Μεταχειρισμένο ή καινουριο δε μας πειραζει αρκει να ειναι στα λεφτα αυτα!

Μιλάμε πάντα για Ελληνικους ετσι? Στανταρ ξερω οτι θα υπαρχουν και αλλα πραγματα πανω, αλλα αυτο που τον ενδιαφερει ειναι οι Ελληνικοι, Αραβικοι κτλ κτλ...  ;)

 

Σας ευχαριστώ και περιμένω τις απαντησεις σας!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  Boss dr 880  εχει  φορτωμενους  πολλους  Ελληνικους  ρυθμους( και Bass line!)  Οταν αγοραστει, απο ελληνικο μαγαζι!  Εχει ομως  λινικη  450 με  480 ευρω!  Κατα τα αλλα πολυ καλο μηχανημα.  Αν το βρεις  μεταχειρισμενο  να  προσεξεις, να μην τους  εχουν  σβησει, γιατι η Roland  τους  εχει  φορτωσει, στα " User Patterns".  Ελπιζω να βοηθησα!  :)

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Guru

μηπως ξερεται αν εχει και ελληνικο manual ?

Εάν σου το δείξουν όπως πρέπει από εκεί που θα το αγοράσεις, δεν χρειάζεσαι καθόλου manual.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το παραγγειλω απο Ελλαδα  αλλα ειμαι απο κομοτηνη οπωτε μαλλων αντικαταβολη θα ερθει  ???  Να μην περιμενω manual Ελληνικο ε ?

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα το παραγγειλω απο Ελλαδα  αλλα ειμαι απο κομοτηνη οπωτε μαλλων αντικαταβολη θα ερθει  ???  Να μην περιμενω manual Ελληνικο ε ?

Θα σου στείλουν μαζί με το μηχάνημα και το Ελληνικό manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια που μπορω να ακουσω  τους Ελληνικους του  Boss Dr 880 , μπορει να κανει κανενα καλο καποιος που  εχει το μηχανημα ?

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει ρε παιδια.

Ειχα και εγω το Boss Dr880, αγορασμενο απο Θεσσαλονίκη με το ελληνικο manual.

Δε το κρατησα ομως, οπως και σχεδον ολα τα τυπωμενα manual απο πραγματα που αγοραζω.

Πριν λιγο καιρο το πουλησα σε καποιο φιλο στις αγγελιες του noiz.

Το παιδι ομως δεν ξερει καλα αγγλικά και θα ηθελε το ελληνικο manual που εγω βλακωδως πεταξα.

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Στι ιντερνετ εψαξα και δε το βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου