Προς το περιεχόμενο

Νoiz και ευφυία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευφυΐα+συνεχής επίδειξη αυτής+υπεροψία=ενοχλητικός και άκρως παρεξηγήσιμος συνδυασμός.

 

H ευφυια ειναι αντικειμενικη... ειναι γεγονος... οσον αφορα την επιδειξη αυτης... εκει ξεκιναει η υποκειμενικοτητα... μπορει να μην ειναι επιδειξη... μπορει να ειναι τοσο εμφανης και λαμπερη η ευφυια καποιου που να φαινεται οτι ειναι επιδειξη ενω στην πραγματικοτητα να ειναι απλα εμφανης η υπαρξη της... εξαρταται πως θα το αντιλιφθει ο δεκτης.. τελος η υπεροψια ειναι μια σταση αντιμετοπισης μια καταστασης που προκειπτει ειδικα σε αυτο το forum... Στη πραγματικοτητα εδω μεσα δεν υπαρχει καποιος ο οποιος να μπορει εγκυρα να επικυρωσει την ορθοτητα των οσον λεγονται εδω μεσα με αποτελεσμα καποιες στιγμες... ναι, να εισαι υπεροπτης... οταν ο αλλος ερχεται να σου πει ελα παππου να σου δειξω τα αμπελοχοραφα σου... πως να μην το κανεις... μια αλλη σταση ειναι ο στα-@@-δισμος (οπου @@ εννοωντας το ανδρικο συστημα αναπαραγωγης)... οτι βολευει τον καθενα...

 

και για να μην το τραβαω πολυ, η επιδειξη της ευφυιας και μη, η υπεροψια και αλλα παραγογα τους, ειναι κατακρητεες συμπεριφορες και συμφωνω με τον προλαλησαντα, αλλα ειναι συμπεριφορες απολυτα δικαιολογιμενες εδω μεσα...

 

εχω και παραδειγματα... οποιος θελει μπορει με ενα π.μ να του τα δειξω προς πρωσοπικη του ευχαριστηση... δεν θελω να αναψω φωτιες...

 

-3 στο καρμα μου παρακαλω γιατι νιωθω οτι σταζω φαρμακι

ευχαριστω...

 

υ.γ. ελπιζω να μην λογοκριθω για τα @@ που γραφω παραπανω...

υ.γ.2. ελπιζω να μην φανω προσβλητικος ως προς το forum και διαγραφω... απλα την αποψη μου λεω..

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέρα από το γεγονός ότι δεν κατάλαβα τίποτα από το ποστ σου, κατέφυγες στα γνωστά κλισέ που έχουν επαναληφθεί και σε προηγούμενα γραπτά σου. Αν έχεις κάτι να πεις, πέστο ευθέως και χωρίς μισόλογα. Αν δεν σου αρέσει η παρέα μας επειδή βρωμάνε τα πόδια μας, ανοίγεις την πόρτα να μπει λίγος αέρας και αποχωρείς κιόλας... απλό.

 

 

τελος η υπεροψια ειναι μια σταση αντιμετοπισης μια καταστασης που προκειπτει ειδικα σε αυτο το forum...

Στις 537 φορές που θα το πεις, καίγεσαι.

 

 

Στη πραγματικοτητα εδω μεσα δεν υπαρχει καποιος ο οποιος να μπορει εγκυρα να επικυρωσει την ορθοτητα των οσον λεγονται εδω μεσα

 

Πράγματι. Πρέπει να αναστήσουμε τον Leo Fender για να μάθουμε αν είναι ορθό πχ. ότι ο Deluxe Reverb δεν έχει μεγάλο headroom, ότι έχει δυο 6V6 και tube rectifier και τον Bob Moog για να επαληθεύσουμε την... φήμη ότι το Minimoog έχει φίλτρο των 24db/oct.

 

 

μια αλλη σταση ειναι ο στα-@@-δισμος (οπου @@ εννοωντας το ανδρικο συστημα αναπαραγωγης)... οτι βολευει τον καθενα...

 

E, αφού βολεύει εσένα θα αξίζει τον κόπο...

 

 

εχω και παραδειγματα... οποιος θελει μπορει με ενα π.μ να του τα δειξω προς πρωσοπικη του ευχαριστηση... δεν θελω να αναψω φωτιες...

 

Μια τόση δα μολότοφ ας την πετάξουμε όμως, έτσι δεν είναι; Όσον αφορά στις αποκαλύψεις, μην περιμένεις τον Τριανταφυλλόπουλο - ανυπομονούμε!  :)

 

 

-3 στο καρμα μου παρακαλω γιατι νιωθω οτι σταζω φαρμακι

ευχαριστω...

 

"Πρόσεξε τι εύχεσαι γιατί μπορεί να σου συμβεί". Το έχεις ακούσει αυτό;

 

 

υ.γ. ελπιζω να μην λογοκριθω για τα @@ που γραφω παραπανω...

 

Λογοκρίθηκες ποτέ για να ισχυρίζεσαι κάτι τέτοιο;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η παραθεση μιας αποψης για ενα οποιοδιποτε θεμα ειναι κατακριταια τοτε ζητω συγνωμη...

 

πιστευει κανεις οτι εχει προσεβληθει απο την "δηλωση" μου? αν ναι τοτε θα χαρω να αποσαφηνισω την αποψη μου σε αυτον διοτι δεν αναφερομαι σε κανενα προσοπικα.

 

υ.γ. Τα γνωστα κλισε τα λεω γιατι μ'αρεσουν, αν ειναι και αυτο προβλημα παλι συγνωμη...

υ.γ.2 δεν καταλαβαινω γιατι εγινε ενα thread απο μονο του...

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πέρα από το γεγονός ότι δεν κατάλαβα τίποτα από το ποστ σου, κατέφυγες στα γνωστά κλισέ που έχουν επαναληφθεί και σε προηγούμενα γραπτά σου. Αν έχεις κάτι να πεις, πέστο ευθέως και χωρίς μισόλογα. Αν δεν σου αρέσει η παρέα μας επειδή βρωμάνε τα πόδια μας, ανοίγεις την πόρτα να μπει λίγος αέρας και αποχωρείς κιόλας... απλό.

 

Πω πω νεύρα...

 

Καλά εσύ το έκανες Thread αυτό;

 

Πάλι καλά που είσαι gate keeper και μπορείς να γράφεις ό,τι θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο ποστ του θρεντ πάντως δεν βγάζει νόημα. Ειδικά στο προηγούμενο θρεντ που ήταν. Με αφορμή μια φράση βγάζει κάποιος τα σωψυχα του, που δεν έχουν καμία σχέση με το τι είχε γραφτεί εκεί.

 

Kpeyos, δεν έχω ιδέα αν έχουν κάποιο προηγούμενο οι 2 χρήστες, αλλά αυτό που λες επίσης φαίνεται ξεκάρφωτο και σαν να έχεις κρατήσει και συ κάτι και το φύλαγες. Κανάς άλλος για τον καναπε?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω νεύρα...

 

Καλά εσύ το έκανες Thread αυτό;

 

Πάλι καλά που είσαι gate keeper και μπορείς να γράφεις ό,τι θες...

 

Πω πω νεύρα και οι δύο... ;D

 

Φίλε kpeyos ο bloody_sunday δε γράφει ό,τι θέλει...με αυτό ασχολούμαστε οι υπόλοιποι. Ο Bloody ρυθμίζει το οικονομικό κομμάτι (μίζες, προμήθειες, ανταλλαγές εκτάσεων etc).

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Kpeyos, δεν έχω ιδέα αν έχουν κάποιο προηγούμενο οι 2 χρήστες, αλλά αυτό που λες επίσης φαίνεται ξεκάρφωτο και σαν να έχεις κρατήσει και συ κάτι και το φύλαγες. Κανάς άλλος για τον καναπε?

 

Εξήγηση σε απλά Ελληνικά...

 

Δεν υπήρχε κανένας λόγος να συνεχιστεί το θέμα (δεν ήταν δε και κανένα ακραίο post αυτό που σχολιάζεται) , πόσο μάλλον να δωθεί βαρύτητα και έκταση

σε αυτό...

 

Δεν έχω τίποτα με τον Bloody Sunday, δεν κρατάω κακίες σε πρόσωπα του διαδικτυακού μου χώρου (αλίμονο), αλλά γενικά καλό είναι να μην βγάζει ο καθένας το ψυχολογικό του πρόβλημα σε ένα μουσικό/καλλιτεχνικό forum.

 

Eπίσης, αναφορικά για τον καναπέ, δεν έχω την ανάλογη έφεση σε γηπεδικά συνθήματα για να σου απαντήσω.. :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου