Προς το περιεχόμενο

Κατεβάστε δωρεάν το album Hopscotch των Fingers Crossed


sergian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διατίθεται και θα διατίθεται δωρεάν από την ιστοσελίδα μας www.fingerscrossed.gr

 

Το πακέτο περιλαμβάνει μουσική, artwork, στίχους καθώς και ένα κείμενο γραμμένο από εμάς και το οποίο περιγράφει τη διαδικασία δημιουργίας του album.

 

Εκφράστε ελεύθερα τις γνώμες σας για τα τραγούδια, την παραγωγή, τα παιξίματα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Από τα δύο κομμάτια που άκουσα έχω μείνει τουλάχιστον εντυπωσιασμένος από τη δουλειά αυτή! Πολύ ωραίες ιδέες στη σύνθεση και τα παιξίματα, η παραγωγή μου φαίνεται αξιολογότατη και σίγουρα χωρίς φανερά ψεγάδια (όμως δεν έχω ακούσει ακόμα τα κομμάτια σε καλά ηχεία) και γουστάρω απίστευτα αυτή τη διάχυτη punk-surf-ο διάθεση που μου βγάζουν τα τραγούδια.

 

Υπάρχουν ενστάσεις προφανώς αλλά είναι επουσιώδεις, το αποτέλεσμα που μένει είναι εξαιρετικό. Μπράβο παίδες, καλή επιτυχία για τη συνέχεια! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αν και θα την ακούσω πιο προσεκτικά όταν βρω περισσότερο χρόνο.

 

Μία απορία..:

 

Πως αποφασίσατε να ανεβάσετε δωρεάν το album σας στο Internet...?

Αποφύγατε συνειδητά την κλασική οδό χτυπόντας πόρτες δισκογραφικών κτλ...;

 

Με ενδιαφέρει το θέμα, καθώς με την μπάντα μου σε λίγο καιρό θα αρχίσουμε να γράφουμε και θα ήθελα την γνώμη σου και το αν τελικά αξίζει μια τέτοια κίνηση.

 

Και πάλι συγχαρητήρια, θα ξαναpostάρω για να πω την γνώμη μου και για την δουλειά σας.

 

Cheers.

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω παιδιά... Ομολογώ ότι μου φτιάξατε τουλάχιστον τη μέρα με την άμεση ανταπόκρισή σας. Η αλήθεια είναι ότι παρακολουθώ χρόνια τώρα το forum (μην υπερβάλλω,αν δεν κάνω λάθος είναι 2) αλλά δυστυχώς μόνο ως αναγνώστης και όχι ως ενεργό μέλος, οπότε θεωρώ ότι μια τέτοια ανταπόκριση  στο post μου δε μου άξιζε, γιατί δεν έχω ιδρώσει όπως άλλοι εδώ μέσα.

 

Περιμένω τουλάχιστον με ανυπομονησία σχόλια και κρίσεις, αρνητικά και θετικά.

 

Όσον αφορά την εξέλιξη του εγχειρήματος θα ενημερώνω τακτικά. (Επιπλέον όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ενημερώνεται από το www.fingerscrossed.gr .)

 

Τώρα για τον αγαπητό Mea_Culpa89, καθώς και για όποιον ενδιαφέρεται θα πω τα εξής λιγοστά και θα επανέλθω: Όπως περιγράφει και το κείμενο που συνοδεύει το download του album απορρίψαμε 2 προτάσεις από "μεγάλες" ελληνικές εταιρείες. Να σημειώσω ότι στο παρελθόν είχαμε μια κυκλοφορία από ανεξάρτητη εταιρεία (split ep) και μία από την EMI( eduart-o.s.t). Επιπλέον ούτε μέντορες και πρωτοστάτες των εναλλακτικών τρόπων διάθεσης της μουσικής είμαστε, αλλά ούτε και οι βαθύτατα ιδεολόγοι που ήρθαν για να ανατρέψουν το σύστημα. Ούτε επίσης προβήκαμε σε αυτή την κίνηση για να δημιουργήσουμε ντόρο και να "τσιμπήσει" κάποια εταιρεία το Hopscotch. Το άλμπουμ είναι και θα παραμείνει διαθέσιμο για δωρεάν download από το site μας...ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!! ΤΟ SITE ΜΑΣ....ΟΥΤΕ RAPIDSHARE....OYTE ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ SITE. Σε εισαγωγικά μπορεί να πει κανείς ότι το site μας είναι η εταιρεία μας. Έχουμε απόλυτο έλεγχο και εικόνα για το πως πάει η διανομή του και ως γνωστόν, αυτοί που προβαίνουν πρώτοι στις αλλαγές (πλεονασμός) είναι είτε αυτοί που έχουν πάρα πολλά, οπότε δεν τους κοστίζει και να χάσουν κάτι (έχοντας πάρει ένα "ιστορικό" ρίσκο), είτε αυτοί που είναι τόσο χαμηλά, ώστε δεν έχουν και τίποτα να χάσουν.Οι πρώτοι είναι κάποιοι σαν τους radiohead..Οι δεύτεροι όλοι αυτοί οι οποίοι πολύ πριν τους radiohead χρησιμοποίησαν τέτοιες πρακτικές συμπεριλαμβανόμενων και εμάς...Αυτά τα ολίγα για αρχή, γιατί μπόρω να μιλάω για το ζήτημα για ώρες.

 

 

Συνοψίζοντας λοιπόν, για να μην προβώ σε αφορισμούς και συμπεράσματα που μόνος σου με τους φίλους σου (συγκρότημα) πρέπει να βγάλετε θα πω το εξής: Ζυγίστε αν αυτά που σας προσφέρει η επίμαχη εταιρεία (όχι χρήματα) αξίζουν για να την και τους κάνετε συμμέτοχους στο εγχείρημά σας..Αν ναι κάνετε το...Αν όχι, υπάρχουν λύσεις...

 

 

Ευχαριστώ και πάλι για όλα....Μετά χαράς μου να προσπαθήσω να λύσω ότι απορία υπάρχει.

 

Σεραφείμ, fingers crossed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...είναι πολύ όμορφο να βλέπει κανείς καλλιτέχνες , κύριους της τύχης τους και πραγματικά αφεντικά του εαυτού τους

 

Συνοψίζοντας λοιπόν, για να μην προβώ σε αφορισμούς και συμπεράσματα που μόνος σου με τους φίλους σου (συγκρότημα) πρέπει να βγάλετε θα πω το εξής: Ζυγίστε αν αυτά που σας προσφέρει η επίμαχη εταιρεία (όχι χρήματα) αξίζουν για να την και τους κάνετε συμμέτοχους στο εγχείρημά σας..Αν ναι κάνετε το...Αν όχι, υπάρχουν λύσεις...

+1000

 

 

σας εύχομαι ότι καλύτερο

Ν

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι επειδή ξεχάστηκα... Όσοι ενδιαφέρεστε ψάξτε στο διαδίκτυο ή στα βιβλιοπωλεία και διαβάστε sites ή βιβλία που ασχολούνται με το επερχόμενο αλλαγμένο μουσικό περιβάλλον. Για αρχή θα πρότεινα http://newmusicstrategies.com , το οποίο είναι ιδιαίτερα χρήσιμο, ευανάγνωστο, διαθέτει δωρεάν ebook και καθημερινή ανανέωση των links.

 

Αυτό για τώρα, γιατί το site θέλει πραγματικό ξεκοκκάλισμα, αλλά πάντα με κριτική αντιμετώπιση.

 

Υ.Γ Προσοχή στους εκάστοτε επιτηδείους του internet, οι οποίοι γνωρίζοντας ότι ένα φιλόδοξο συγκρότημα μπορεί να κάνει τα πάντα προσφέρουν διάφορα δελεαστικά αλλά στην πραγματικότητα άχρηστα πακέτα..

 

Σεραφείμ, fingers crossed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω ότι τα downloads του Hopscotch χθες το βράδυ περάσανε τα 2.000. Για την ακρίβεια βρισκόμαστε στα 2.034. Και αυτό πριν λάβουμε την οποιαδήποτε προώθηση από έντυπα,σταθμούς κτλ...

 

Ευχαριστούμε για όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου