Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για korg tr.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νικολάκι θα το δω αύριο γιατί με κούρασε η sd σήμερα.

Ευχαριστώ πολύ...

Το Μετάνιωσα δεν κρατήθηκα τελικά είχες δίκιο.

Δεν μου λες οι ήχοι τις κάρτας φορτώνονται πάνω σε θέσεις ήχων που έχει ήδη το όργανο?

Δηλαδή ήχοι compi σε ήδη υπάρχουσες γεμάτες θέσεις compi του οργάνου??

Αν χάσω τα μανίσια  μπορώ να τα ξαναβρώ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

RESET Πως το κάνω για να το φέρω στα ίσια του παίδες και να βάλω σε μια σειρά τους ήχους ?????

Από χθες έχω ακούσει τα έντερα μου και έχω αποθηκεύσει για να τα ακούσω ότι νανε .

thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toniiskorg Ευχαριστώ πολύ φίλε...

Τελικά Νίκο το βρίκα το reset πως γίνετε από ένα άλλο θέμα του σαιτ να είστε καλά όλοι παίδες μου βοηθάτε καταστάσεις εδώ μέσα....

thanks....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγεις την Directory στην SD που τα έχεις αποθηκευμένα και αν υπάρχει το Script αρχείο (KSC) που περιέχει την πληροφορία για την αυτόματη φόρτωση το επιλέγεις και πατάς Load. Αν το set σου δεν έχει KSC τότε αναγκαστικά φορτώνεις ένα-ένα τα KMP και αυτά "τραβούν" τα αντίστοιχα samples τους (KSF). Τα τελικά multisamples μπορείς να τα αναζητήσεις στο Program>>>Menu>>>Basic>>>OSC1 ή OSC2>>>Hi MS ή Low MS>>>Αλλάζεις τη μνήμη από ROM σε RAM και τα επιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν κατάφερα να τα περάσω :'( :'( :'( :'( ακόμα.

Επιλέγω τη ram αλλά βγάζει άλλα ονόματα ήχων.

Δεν κατάλαβα το αρχείο ksc ποιο είναι . ΠΧ εγώ ανοίγω ένα φάκελο sampler βιολί και μέσα  έχει καμιά δεκαπενταριά ksf τα φορτώνω όλα ένα ένα για να μπεί ο ήχος?????

σορρυ ρε παίδες ΆσΧεΤοΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου