Προς το περιεχόμενο

Θώμαν.de - πως να κάνετε όσα περισσότερα στραβά


lotzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα παλι μου κανει εντυπωση ρε παιδια που σας τα στελνουν με ταχυδρομειο,εμενα ο Θωμας μου στελνει τα παντα με Tαχυμεταφορες ΕΛΤΑ το πολυ σε 4 ημερες και εχω κανει μονο φετος 15 παραγγελιες χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα....

 

μηπως δεν ειστε Αθηνα?

 

επειδή εργάζομαι στην UPS σαν οδηγός, καθημερινά κι εγώ και συνάδελφοί μου, παραδίδουμε δέματα από τον "Θωμά"!!

Επίσης έχω δει δέματα και στις "Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ"!!

 

 

μήπως επιλέγει ο πελάτης τον τρόπο αποστολής;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στον στολα πωλείται το συγκεκριμένο προϊόν, όχι δεν ρώτησα. Σε εξοπλισμό στούντιο δεν κοιτάω ποτέ Ελληνικά καταστήματα. είχανε τόσο καιρό αναρτημένες τις max retail τιμές. Τώρα και καλά το 'καταλάβανε' και βγάλανε τιμές από site. όχι πως το εκμεταλλεύονταν όλα αυτά τα χρόνια.

 

μέχρι στιγμής το καλύτερο κατάστημα που συνάντησα είναι το dv247 πάντως. Δωρεάν αποστολή μέσα σε 3 μέρες ότι πήρα το είχα και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Απλά έχουν λίγο ακριβότερες τιμές από Θωμά.

 

(edit: ψέματα και πιο φθηνοί είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα, έχει δίκιο ο lotzik από ότι είδα στο site τους (dv247), είναι όντως φτηνότεροι συνολικά από τον Thomann!!!

Έχει και κάποιος άλλος εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα παιδιά ?

 

Βέβαια από ότι είδα τώρα τα έξοδα αποστολής καθορίζονται ανάλογα με το βάρος του προϊόντος, αλλά ίσως για μικροπράγματα να συμφέρει το εν λόγω site. Χμμ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από DV όταν πήρα τα monitor μου μίλησα με email με έναν πωλητή τους και για ακριβές παραγελείες προσφέρουν δωρεάν μεταφορικά αλλά πρέπει να το κανονίσεις με τον πωλητή και να μην δώσεις παραγγελεία στο site. Ψιλοπερίεργο το σύστημα τους αυτό και μου το είπαν αφού είχα δώσει την παραγγελεία στο site. Πάντως τότε αγόρασα ένα ζευγάρι tapco s8 350 λίρες (525ευρώ) όταν ο eurosound στην Θεσσαλονίκη μου τα προσέφερε 475 το ένα! Και 26 λίρες μεταφορικά (35ευρώ) για 50 κιλά δέμα δεν ήταν και αποτρεπτικό κόστος.

 

Το ένα woofer κάηκε μετά από 6 μήνες πήρα στον dv να ρωτήσω τι παίζει. Μου είπαν ότι πρέπει να βρω mackie dealer και έτσι πήγα στον eurosound. Με ρώτησε από που τα πήρα και δεν με πίστευε για τις τιμές, όταν του δειξα το τιμολόγιο αγοράς όμως δεν ήξερε που να κρυφτεί, μου είπε πως το tapco s8 δεν το πουλούσε ποτέ τόσο ακριβά αλλά στο τηλέφωνο όταν έψαχνα μου είχαν πει άλλα και στραβοκοίταξε την γραμματέα που μίλησα. Ήταν παρολαταύτα εξυπηρετικοί και αντικαταστάθηκε το woofer σε εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω στο θέμα με τον Thomann, από την πέμπτη 6 Νοε που ανέφερα το πρόβλημα δεν είχα κανένα νέο τους. Ξανατηλεφώνησα σήμερα στο customer service και μίλησα με μία Εmily. H κοπέλα ήταν πάρα πολύ ευγενική και κοιτώντας την order μου είδε πως το ενα δέμα χάθηκε από την DHL ενώ το άλλο που φορτώθηκε λειψό με ενημέρωσε πως θα τα φορτώσει και τα δύο μαζί. Της είπα ότι βιαζόμουν για τα bass traps και τελικά επειδή βρήκα άλλη λύση για τις μπασοπαγίδες συγκεκριμένα θα ζητήσω refund. Θα μου απαντήσει εντός της ημέρας είπε με email. Είδωμεν.

 

update : μου ζητήθηκε υπεύθυνη δήλωση ότι δεν διεκδικώ τίποτε από το χαμένο δέμα, την έστειλα με φαξ, προφανώς διαδικαστικό της DHL για να εισπράξει ασφάλεια ο thomann και να μου ξαναστείλει το χαμένο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλαν σήμερα το χαμένο D36 από την DHL όμως μου ανακοίνωσαν πως για να πάρω refund στα basstraps πρέπει να τους επιστρέψω το κομμάτι από το alpha dst που παρέλαβα. Ζητάω refund επειδή τελικά χρησιμοποίησα άλλες μπασοπαγίδες μιας και η παραγγελεία είχε δωθεί στις 26.10 και ακόμα δεν έχει βγει άκρη.

 

Τώρα που ξανακοίταξα καλύτερα το aplha dst είδα πως δεν λείπουν μόνο οι μπασοπαγίδες...αλλά και άλλο ένα d36! Έστειλα παράπονο στον thomann γιατί το d36+4lendr κοστίζει 479 όταν το d36 είναι 155 και τα 4 LENDR είναι 177 με διαφορά 147 ευρώ και τότε κατάλαβα ότι υπάρχει και 2ο D36 που λείπει!... Δηλαδή το alpha dst = 2x D36 + 4 LENDR και εγώ για το alpha παρέλαβα μόνο το 1/3, δηλαδή ένα d36!

 

το πρόβλημα είναι τώρα ότι άνοιξα το κουτί των D36 από το alpha dst και καταστράφηκε. Πάλι καλά που δεν τα κόλησα. Ελπίζω να δεχθούν να τα βάλω στο κουτί των D36 που έρχεται μιας και αυτά σε τέτοιο κουτί τα παρέλαβα...είδωμεν.

 

μπάχαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαίνω το γεγονός οτι αφου πληρώνεις θέλεις αν σου παρέχουν το 100% των υπηρεσιών τους...

 

αλλα κοίταξε... μικροσυγχύσεις και μικρομπερδέματα υπάρχουν.

 

δεν ήσουν υποχρεωμένος να τα πάρεις απ το θωμά.

αφου λοιπόν είσαι τόσο δυσαρεστημένος με την εξυπηρέτηση σου, επέστρεψε τα και αγόρασέ τα απο την εγχώρια αγορά:)

 

Φιλικά

Κατασκευή ιστοσελίδων[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

πέρασε καιρός που άνοιξα αυτό το θέμα αλλά το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι ποτέ δεν πήρα refund για αυτά που δεν μου στείλανε, ούτε αυτά που δεν μου στείλανε. Συμπεράσματα δικά σας (και ναι πήρα τηλέφωνο πάνω από 5 φορές)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας κάνεις μια περίληψη της υπόθεσης; Απ'το θρεντ μέχρι τώρα ομολογώ ότι μπερδεύτηκα αρκετά όσον αφορά το τι έλειπε, τι στάλθηκε, τι παρέλαβες, τι έστειλες πίσω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου