Προς το περιεχόμενο

Jack Bruce: Led Zep Were Crap


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ναι ρε, κι εγω το εχω το κομματι (και ΤΑ αλμπουμ) των ...day, απλα σου λεω ακριβως πως το αναφερει ο Lord σε δικη του συνεντευξη.

 

Bulbus συμφωνω για το ανωριμο της δηλωσης, μιας δηλωσης ομως που λεει ΚΑΙ αληθειες (ως προς το οτι οι Zep εκαναν μονο μια εμφανιση και το οτι ΟΛΑ τα κομματια ηταν κουρδισμενα τοσο κατω που δεν αναγνωριζονταν)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιός Bruce ρε παιδιά,

 

Εγώ μόνο ένα Bruce ξέρω...το Wayne απο τη Gotham City αλλά δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες γιατί είναι απόρρητο ;D ;D ;D

 

Πάντως δυστυχώς ή ευτυχώς σε τέτοια θέματα η ιστορία λίγο πολύ δείχνει τι παίζει.

 

Το που θα φτάσει ο κάθε καλλιτέχνης και η κάθε μπάντα πιστεύω οτι περισσότερο απο οτιδήποτε άλλο είναι θέμα τύχης και συγκυριών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εμφάνιση? ???  :o Και ποιά είναι αυτή?

απο το 68 μέχρι το 80 (έχοντας όντως τουλάχιστον 3-4 χρόνια ολοκληρωτικής αποχής, λόγω τραυματισμών, θανάτων κλπ.) έκαναν πάνω από 450 συναυλίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Το να σου αρεσει η να μην σου αρεσει μια μπαντα ειναι απολυτα φυσιολογικο.  Το να βγαινεις σε ενα τετοιο γεγονος και να κανεις τετοιες δηλωσεις με τοση εμπαθεια δειχνει απλα οτι εισαι κομπλεξικος και οτι ζηλευεις. Τετοιες μαλακιες λενε τα παιδακια 17 χρονων " αυτη η μπαντα ειναι σκατα , εμεις καλυτεροι" κλπ......

 

Κριμα για τον Jack Bruce. Μ αυτοες τις δηλωσεις μονο τον εαυτο του και την ιστορια των cream προσβαλει.

 

Συμφωνώ. Είναι τόσο τραβηγμένες που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν κάνει πλάκα. Αλλά μάλλον δεν κάνει...

 

Τώρα για το αν οι Zeppelin ήταν καλύτεροι από τους Cream, και οι Deep Purple καλύτεροι από τους Deep Freeze Mice, ας μην πέσουμε στο επίπεδο του Bruce...

 

Παρεμπιπτόντως, οι Purple ήταν οι καλύτεροι απ' όλους, παρότι ο Blackmore ήταν (και μάλλον παραμένει) στριμμένο άντερο... ;D

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητό Metal Hamster,

 

Γράφω εξετίας την διαμάχη για τους Zeppelin και τους Purple. Το αγόρι μου που παίζει κιθάρα 5 χρόνια λέει εδώ και καιρό ότι ο Blackmore είναι γ@μ@τος ενώ ο Page για τα πανηγύρια. Συμφωνω και λέω κι εγώ ότι αν δεν κάνανε τα σατανιστικά (έχετε παίξη το Stairway to Heaven ανάποδα;) τους Zeppelin δε θα τους ήξερε ούτε η μάνα τους. Και εγώ από Bruce ξέρω μόνο το Willis, αλλά έχει δίκιο: οι Zeppelin είναι κλέφτες και ατάλαντη.

 

Deep Purple για πάντα. Κοβερντάλας θεός, αλλά Gillan rules.

 

Μαρία, Πετράλωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπιτό Μέταλ Χαμουρ,

 

διαβασα το γρανμα της Μαριας απο Πετραλωνα και σε παρακαλω να μυ στειλις αμεσως τη διευθυνση της γιατι κι εγω Πετραλωνα μενο κι εχω αγορι που κι αυτος παιζει κιθαρα 5 χρονια και λεει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια για Μπακμορ και Πειτς. ΔΕΝ μπορει να ειν αι συμπτοση.

 

Τασουλα, Πετραλωνα

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[OFF TOPIC]

 

τι μου θυμήσατε τώρα... τα γράμματα στο Metal Hammer (αν και τα περισσότερα δεν ήταν γραμμένα για πλάκα) ήταν απίστευτα. Είχα βρει Metal Hammer απο το 94 ως το 98 κάποτε σ'ένα φίλο μου, το γέλιο που κάνεις μετά απο 3-4 τέυχη που έχεις μπει στο κλίμα δε λέγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα, φιλοι Κηφισιωτες, Γλυφαδιωτες, Μαρουσιωτες, Βουλιωτες και ολοι οι ...ματσο δεν ξερω τι ζορι τραβατε με τα Πετραλωνα (εκει μενω στην Αθηνα). Εκτος αν ειναι για τα Ανω οποτε δεν με νοιαζει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και τόσο αγαπητό Μέταλ Χάρμπορ,

 

Διάβασα τα γράμματα της Μαρίας και της Τασούλας, αμφοτέρων και των δύο από τα Πετράλωνα, και θέλω να δηλώσω ότι εμένα το αγόρι μου είπε ότι όλοι αυτοί οι χεβυμεταλλάδες είναι άπλυτοι, ναρκομανείς, σατανιστές και ίσως και κομμουνιστές.

Το αγόρι μου είναι πολύ ψαγμένο με τη μουσική, και μου είπε επίσης ότι να ακούω μόνο Μαντόνα, Μαρινέλλα και Τάκη Ζαχαράτο, και αν θέλω να μάθω περισσότερο την ξένη μουσική υπάρχουν και οι Βίλατζ Πιπλ που παίζουνε ντίσκο και είναι καθαροί και χριστιανοί, γιατί έχουνε ένα τραγούδι που μιλάει για την ξένη ΧΕΝ.

Εμένα πάλι μ' αρέσει αυτός ο κούκλος που τραγουδάει στους Χιμ, αλλά δεν το λέω στο αγόρι μου γιατί θα ζηλεύει και δεν του χαλάω χατίρι, γιατί τον θέλω κολασμένα και είναι και άγριος και βαρβάτος.

 

Αυτά,

 

Λάκης, Μπουρνάζι

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου