Προς το περιεχόμενο

kaoss pad εχει κανεις?


drabuka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βλεπω στο  you tube & sto thomman το kaoss pad και δειχνει πολυ ενδιαφερον,κυριως για λουπες.

το εχει αγορασει κανενας να μου πει τη γνωμη του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω, και για λούπες είναι ότι πρέπει απλά μου τη σπάνε τα εξής:

Κάποιες φορές θα ήθελα περισσοτερο χρόνο sampling...

Σε κάποια εφφέ τύπου loop-sample που είναι χρονοεφφε τύπου scratch(δεν μπορώ να στο περιγράψω αλλιως!) ακούγονται έντονα clicks

Δεν υπάρχουν "ζεστά" εφφε...όλα είναι "παγωμένα" αλλά κολλάει απόλυτα στο είδος της μουσικής που απευθείνεται(dance κ.τ.λ.)

Τέλος αν έκανε 300Ε θα στο προτεινα ανεπιφύλακτα εκτως αν είσαι κομπλε απο ρυθμοκούτια...(δηλαδή είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του...!)

Πάντως μ@μ@ει το άτιμο...ξεκινάς απο ένα θέμα και σε φτάνει εντελώς αλλου...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θέλεις λούπες καλύτερα να κινηθείς σε ένα οικονομικό groove sampler με αρκετό χώρο αποθήκευσης.Το kaoss pad δεν είναι και ότι καλύτερο για αυτή τη φάση μιας και έχει πολύ μικρό χώρο αποθήκευσης samples και σχεδόν ανύπαρκτες εφαρμογές επεξεργασίας.Πάντως είναι άψογο να το συνδέσεις με ένα keyboard,μίκτη,κονσόλα, διπλό cd ή ακόμα και για live.Eκεί πραγματικά δίνει ρεσιτάλ στο τι μπορείς να κάνεις με τα εφέ του ;). 

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου