Προς το περιεχόμενο

Ακόμα ένα live video...None Other - Just Another Story


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, το original πρέπει να ήτανε το πρώτο κομμάτι που είχα ποστάρει στο αγαπητό φόρουμ, στο μακρινό 2008...:)

Δέκα χρόνια μετά, ήρθαν έτσι τα πράματα και πλέον το ντύνουμε ως power trio (σε ευθεία συνέχεια από το προηγούμενο video), κάπως έτσι:



Ευχαριστώ για το χρόνο, τα αυτιά και τα σχόλια που θα (αν) του δώσετε και καλή συνέχεια!
Σπύρος
🙂

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SpyrosCh είπε

Αν δεν με απατά η μνήμη μου, το original πρέπει να ήτανε το πρώτο κομμάτι που είχα ποστάρει στο αγαπητό φόρουμ, στο μακρινό 2008...:)

Δέκα χρόνια μετά, ήρθαν έτσι τα πράματα και πλέον το ντύνουμε ως power trio (σε ευθεία συνέχεια από το προηγούμενο video), κάπως έτσι:
https://www.youtube.com/watch?v=QWVv3Aiy1BU

Ευχαριστώ για το χρόνο, τα αυτιά και τα σχόλια που θα (αν) του δώσετε και καλή συνέχεια!
Σπύρος
🙂
 

 

Το κομμάτι είναι τρεις ορόφους πάνω από το original, και όχι γιατί ό,τι κάποτε παίξαμε στη ακουστική το παίξαμε αυτούσιο στην ηλεχτρική και ζήτω μας που ιδρώσαμε.
Νομίζω ότι οι πραγματικά γόνιμες ιδέες που προέκυψαν σε/σας έφεραν φυσιολογικά σε αυτή την ας την πούμε alternate version, η οποία γαμάει τόσο που δεν ξέρω αν χρειάζεται να ανατρέξουν οι μη γνωρίζοντες στην original version.

Θερμά συγχαρητήρια Σπύρο & crew, ειλικρινά.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα υπέροχα σχόλιά σας! 
Άριε, έτσι το νιώθω κιεγώ...σαν να μπήκε το κομμάτι στην εφηβεία ένα πράμα!
Το ότι κάποτε μπήκες στη διαδικασία να το βγάλεις και μπράβο σου που ίδρωσες, δεν μπορώ να το σχολιάσω επί ίσοις όροις...ας πούμε εγώ δεν έχω καταφέρει να παίξω Low Budget Orchestra 😄
Να'στε καλά και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Η original version θυμάμαι μου άρεσε πιο πολύ. Και ευτυχώς που την έχεις ανεβασμένη στο κανάλι σου στο YouTube ώστε να μπορώ να το πω με σιγουριά, μιας και μόλις την ξανάκουσα (τότε την είχες στο mySpace αν δεν κάνω λάθος - πότε πέρασαν δέκα χρόνια γαμώτο?)

   Εξυπακούεται ότι και αυτή η version είναι εξαιρετική, καθότι το ίδιο το κομμάτι σαν σύνθεση είναι εξαιρετικό ούτως ή άλλως, αλλά για να είμαι απόλυτα ειλικρινής η original εκτέλεση μου άρεσε περισσότερο.

   Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε!

  

  

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SpyrosCh είπε

Το ότι κάποτε μπήκες στη διαδικασία να το βγάλεις και μπράβο σου που ίδρωσες, δεν μπορώ να το σχολιάσω επί ίσοις όροις...ας πούμε εγώ δεν έχω καταφέρει να παίξω Low Budget Orchestra 😄

Παρεξήγησις.
Προσπαθούσα να εξηγήσω πόσο απέχει η προσέγγιση που ακούσαμε από την αρπακολλατζίδικη λογική του "μεταφέρω αυτούσια τα πάντα στην ηλεκτρική με ντιστόρσιο και χεντμπάνγκινγκ, και οι κουλτουριάρηδες λακέδες μου ισιώνουν λίγο το μπερέ τους, τραβάνε τζούρα απ' την πίπα τους και δηλώνουν ότι κάνω hard rock στροφή". 😄

Χαρμάνη φυσικά δεν έχω παίξει, δεν έχω καν προσπαθήσει, δε μου έχει φταίξει σε τίποτα. 😎

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό περφόρμανς και ήχος που θα ζήλευαν κουαρτέτα και πάνω. Υπερtasty η φράση της κιθάρας στο 6:43.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι σχεδόν άλλο κομμάτι, ένα κομμάτι που μου αρέσει εξίσου με όλα τα άλλα που έχεις κάνει, Σπύρο.

Μου αρέσει πολύ που έχετε δέσει τόσο πολύ και η όλη αισθητική με αφήνει με σημάδια ζήλειας που θα τα ξεπεράσω, όμως!

Μπράβο σας.

Κανά live τα Χριστούγεννα παίζει; Ή το καλοκαίρι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε τοσο πολυ η βερσιον σας που θα το ξανακουσω απο εκει, οχι απο την οριτζιναλ.

Μπραβο σας, και ιδιαιτερα στον κιθαριστα και τραγουδιστη!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου