Προς το περιεχόμενο

Για το Κατάστημα thomann.de


Νickrnr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα θέματα setup σε online αγορές, παρατηρώ ότι πολλές φορές ισχύει η λογική "αφού ότι setup και να κάνουμε μάλλον ο αγοραστής θα το ξανασετάρει, ας αφήσουμε το - όποιο - setup του εργοστασίου για να γλιτώσουμε χρόνο/χρήμα". Προσωπικά δε με ενοχλεί και αποδίδω το φταίξιμο στο εργοστάσιο.

 

Nομίζω ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη απάντηση.

+2112!

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για τα θέματα setup σε online αγορές, παρατηρώ ότι πολλές φορές ισχύει η λογική "αφού ότι setup και να κάνουμε μάλλον ο αγοραστής θα το ξανασετάρει, ας αφήσουμε το - όποιο - setup του εργοστασίου για να γλιτώσουμε χρόνο/χρήμα". Προσωπικά δε με ενοχλεί και αποδίδω το φταίξιμο στο εργοστάσιο.

 

+1. Επίσης υπάρχει και ο παράγοντας "υγρασία". Μην ξεχνάτε πως τα όργανα από ονλαιν αγορές έρχονται από άλλες χώρες με διαφορετικό κλίμα από του ελλαδιστάν, οπότε μοιραίο είναι να "ξεσεταπιαστουν", άλλα λιγότερο και άλλα περισσότερο.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως! παιδιά σε ένα διάστημα 3 χρόνων έχω αγοράσει δύο κιθάρες από εκεί. Πριν τρία χρόνια μία Brian Moore και φέτος μία Fender American Standard. Και τις δύο περιπτώσεις ο Γιώργος με διαβεβαίωσε ότι όσον αφορά τις ηλεκτρικές κιθάρες πριν φύγουν για τον πελάτη, περνάνε από το τμήμα σεταρίσματος, τις σετάρουν και μετά τις πακετάρουν.

 

Μάλλον τότε ο Γιώργος λέει άλλα τη μία και άλλα την άλλη:

 

 

 

thomann_email.jpg

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1. Επίσης υπάρχει και ο παράγοντας "υγρασία". Μην ξεχνάτε πως τα όργανα από ονλαιν αγορές έρχονται από άλλες χώρες με διαφορετικό κλίμα από του ελλαδιστάν, οπότε μοιραίο είναι να "ξεσεταπιαστουν", άλλα λιγότερο και άλλα περισσότερο.

 

Αυτο θα ελεγα κι εγω. και σεταρισμενη να ηταν περναει απο διαφορες αποθηκες,υγρασιες, θερμοκρασιες και απο τους -10C της γερμανιας θα ερθει στους 15C της ελλαδα(ρα)ς. λογικα λοιπον, αν αλλαξει λιγο κλιση το μπρατσο δεν παν περιπατο και ολα τα αλλα στοιχεια του σεταπ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ΝΙΚ!!!! αν ειναι να παρεις κατι ΚΑΛΟ που να σε ενδιαφερει... θα σου ελεγα να μην κανεις τετοιες αποπειρες............... Open your mind!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτι αφορα τον πωλητη, η αποψη μου, οπως και των περισσοτερων, ειναι οτι μαλλον λεει παπαριες.

Απλα εγω εχω μια απορια.Εχω την εξης κιθαρα

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_sg400_ch.htm

 

αγορασμενη απο thomann.

Μια μερα κοιτωντας σε ελληνικο μαγαζι τις κιθαρες, ειπα να πιασω στα χερια μου και το ταυρακι που ειχε εκει.Και διαπιστωσα οτι ειναι αρκετα ελαφρυτερο απο το δικο μου.!!!

Τι μπορει να συμβαινει.....ξερει κανεις?!

It's a long way to the top....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μερα κοιτωντας σε ελληνικο μαγαζι τις κιθαρες, ειπα να πιασω στα χερια μου και το ταυρακι που ειχε εκει.Και διαπιστωσα οτι ειναι αρκετα ελαφρυτερο απο το δικο μου.!!!

Πρέπει να γνωρίζεις ότι δύο κομμάτια ίδιου μεγέθους/σχήματος από τον ίδιο τύπο ξύλου ποτέ δεν έχουν το ίδιο βάρος και πολλές φορές μπορεί να υπάρξουν και μεγάλες διαφορές. Nothing to worry about, my friend.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτήτως αυτών, πες στον εν λόγω πωλητή ότι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΟΙΟΣ, μην ξαναπατήσεις ΠΟΤΕ εκεί, πες το και στους φίλους σου και πες του και ότι δεν είμαστε ΜΑΛΑΚΕΣ. Έλεος!!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι το copy paste email με έναν άνθρωπο που εργάζεται σε ένα μαγαζί και να βγαίνει φόρα παρτίδα σε forum που διαβάζεται ελεύθερα από guests δεν είναι και ότι καλύτερο, ασχέτως θέματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι νομίζω ότι το copy paste email με έναν άνθρωπο που εργάζεται σε ένα μαγαζί και να βγαίνει φόρα παρτίδα σε forum που διαβάζεται ελεύθερα από guests δεν είναι και ότι καλύτερο, ασχέτως θέματος..

 

Θεωρητικά δεν έχεις άδικο, αλλά εν προκειμένω το mail μεταξύ Elavd και Αγγελόπουλου δεν μας αποκαλύπτει δα και το δολοφόνο του Κένεντι...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου