Προς το περιεχόμενο

Πως θα φτιάξω τον ήχο μου?


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας..Σε λιγο καιρό θα γίνω μαλλον κατοχος της Ibanez rg370dx..Εχω ενα 20αρι Stagg μονο και θελω να μου πείτε ιδέες για να βελτιώσω τον ήχο μου..

Π.χ. πεταλιερα και ταδε amp η modelling amp..Τελικό κοστος μεχρι 250 ευρώ!Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τα στην άκρη και περίμενε να μαζέψεις

και άλλα για να πάρεις ένα καλό ενισχυτή.

Δεν θα φτιάξει αλλιώς ο ήχος σου δυστυχώς

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διάφορες σχολές και δυστυχώς το θέμα που ανοίγεις έχει συζητηθεί πάρα πολύ, γι αυτό και ελάχιστοι μπαίνουν στον "κόπο" να σου απαντήσουν.

 

1η λύση: Μαζεύεις λεφτά και αγοράζεις λαμπάτο ενισχυτή και πεταλάκια

2η λύση: Μαζεύεις λιγότερα και παίρνεις το pod x3. Είναι πάρα πολύ καλύτερο και όπως ολα τα pod πολύ εύχρηστο.

 

Ό,τι και να αποφασίσεις, σημασία έχει να το μάθεις καλά. Υπάρχουν πάρα πολλοί που θάβουν πεταλιέρες, επειδή άκουσαν μόνο τα preset. Ακόμα και  pod να πάρεις, θα πρέπει να ασχοληθείς μαζί της πάρα μα πάρα πολύ.

Δυστυχώς δεν υπάρχουν συνταγές για να φτιάξει κάποιος τον ήχο του. Όλοι μ αυτό τραβιόμαστε και αγοράζουμε και ξαναγοράζουμε...

Για αρχή θα συμφωνούσα ότι ένας καλός ενισχυτής θα αποτελέσει μια στέρεη βάση. Αν όμως μπορείς να παίζεις μόνο με ακουστικά και βιάζεσαι, πάρε ένα podάκι

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον καλο ενισχυτη.... Κατα την δικια μου γνωμη ο καλος ενισχυτης ειναι πιο σημαντικος απο την καλη κιθαρα.Οσα εφε και να εχεις θες κατι καλο να βγαζει τον ηχο της κιθαρας σου προς τα εξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να παρεις εναν Roland cube 30 κ ενα πεταλακι για να αλλαζεις καναλια κ να βαζεις/βγαζεις εφφε κ εισαι μια χαρα. οκ, λαμπα δεν ειναι αλλα για τα λεφτα του ειναι πολυ καλος. Γνωμη μου παντα. ;D ;D

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις υπομονή μαζεύεις λεφτά και αγοράζεις ενισχυτή. ;) Έχοντας συνηθήσει στον Stagg θα εκπλαγείς για το πόσο καλύτερος θα είναι ο ήχος σου ;) Περισσότερο απο ότι με πεταλιέρες κλπ κλπ κλπ

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμες,δοκιμες,δοκιμες και δοκιμες...πειραγματα σε ολα τα ποντεσιομετρα μεχρι να βρεις τον ηχο που αρεσει ΣΕ ΕΣΕΝΑ!  ;)

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου