Προς το περιεχόμενο

5*αταλαντοι παιζουν blues....


brain_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτα ειναι κυριοι !!!!!!!

αυτο ειναι η μουσικη !!!!!

το JAM !

κι εγω ψαχνω στην πολη μου κανα κιθαριστα για τζαμ 

αλλα δεν με παιζουνε ........ :'(

κι ετσι παιζω με τον κομπιουτερα .....τι να κανουμε ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειδα και τον Albert  με κουστουμι , παπιγιον και .....φραμπαλαδες  , τωρα

μπορω να αναπαυθω  ησυχος .......

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο καλύτερο απ' αυτό το βίντεο, που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή είναι το σεξ, κι αν ήταν και ο Stevie Ray Vaughan μαζί τους θα είχαμε τουλάχιστον ισοπαλία...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο κλιπάκι έχει τόση σχέση με τα blues όση σχέση έχουν τα all-star games με το πραγματικό basket........

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω μια ιστορία με τον Albert Collins. Κάποτε είχε έρθει Ελλάδα (αν θυμάμαι καλά 83-84 εκεί γύρω) και έπαιζε στα "Αστέρια" (είχε έρθει εάν δεν λάνω λάθος με την Koko Taylor και ήμουν εκεί...). O Collins είχε ένα βίτσιο να παίζει με μακρύ καλώδιο κιθάρας και κάποια στιγμή-πάνω στα σολίδια ξεκίναγε και πέρναγε μέσα από τους θεατές και βγήκε έξω από τα "Αστέρια". Μετά από 2 μέρες ανέβηκε Θεσσαλονίκη και έπαιζε στην έκθεση (εκεί που σήμερα γίνεται το φεστιβάλ). Μόνο που στη Σαλόνικα γίναν λίγα επεισόδια και έξω από το θέατρο μαζεύτηκε αστυνομία. Ο Collins λοιπόν ξεκινάει να παίζει και πάλι κάποια στιγμή πέρνει τη κιθάρα, περνάει το κοινό και βγαίνει στην εξώπορτα του Παλαί....ο αρχιφύλακας τον βλέπει και φωνάζει "πιάστε τον αυτός είναι που τους ξεσηκώνει"!!!!!! Και έγινε το απόλυτο γλέντι. Εδώ δεν ήμουν μπροστά αλλά μου το είπαν άλλοι που ήταν. Αυτές ήταν εποχές!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου