Προς το περιεχόμενο

epiphone sheraton vs epiphone bb king lucille


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ΠΟΛΥ γκαζι ετσι και αλλοιως ΟΛΕΣ οι κιθαρες μαπα ακουγονται

 

Νίκο τα Χριστούγεννα θα σου πάρω ένα ζευγάρι EMG με επιπλέον booster να εξοπλίσεις τη νεα σου tele baja και το μεγάλο pedal case της BOSS γεμάτο με Metal Zones, σου εγγυώμαι ότι είναι το κλειδί της επιτυχίας  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει πρωτα να αρχισω να μελεταω κι ολας γιατι ουτε ακουσματα δεν εχω καλα καλα..... τωρα αρχισα σιγα σιγα με robert johnson ,bb king....επισης επειδη δεν ξερω την τυφλα μου αν μπορειτε πειτε μου και καποιους καλλιτεχνες να αρχισω να μπαινω στο πνευμα...

 

τι κιθαρα εχεις τωρα?

μελετα με αυτην κ μετα αποφασιζεις πια να παρεις! μπες πρωτα στο κλιμα της μουσικης ακουσε διαφορους κιθαριστες! τα Blues εχουν παιχτει με οτι κιθαρα μπορεις να φανταστεις!

 

επισης οση σχεση εχει το blues με την Jazz αλλα τοσο σχεση εχει το rock με το thrash.....

 

παρε κ ακου

για πιο ηλεκτρικη φαση

Buddy Guy, Muddy Water, Albert KIng, Freddie KIng, Elmore James, T Bone Walker, albert collins, otis rush

 

k Πιο ακουστικη

son house, blind boy fuller, blind lemon jefferson, Big Bill Broonzy, Bukka White, Charley Patton, Lonnie Jonhson, Skip James, Sonny Terry & Brownie McGhee

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 esp ,μια gibson lespaul custom 83  και 2 στρατ(malmsteen) απλα η semi hollow θα μου ανοιξει πιο πολυ την ορεξη για μελετη...

 

να πω την αληθεια σκεφτομουν και για μια tele baja...θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου