Προς το περιεχόμενο

Πως θα γράψω Ezdrummer patterns σε midi track;


metz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε pkole ολα καλα αυτα που λες αλλα ο ανθρωπος θελει να χρησιμοποιησει τα ΕΤΟΙΜΑ patterns του ez

 

Μπορεί να μην κατάλαβα καλά αλλά νομίζω ότι ζητάει να μπορεί προγραμματίσει δικά του τύμπανα.

Αν δεν κατάλαβα καλά ζητώ συγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαίνεται πως έχω τόση άγνοια που έχω φτάσει στο σημείο να ρυθμίζω στην τύχη μέχρι να έχω το επιθυμητό αποτέλεσμα στα προβληματά μου(κάτι που αποδείχθηκε απόλυτα λανθασμένο και ανεπυτυχές

 

unistall και ξανα install για να γινουν ολα default (εαν εχεις οπως ειπες παιξει με τα settings)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)Παιδιά ευχαριστώ ειλικρινά για το ενδιαφέρον σας και τις πολύτιμες συμβουλές σας..

  Φίλε μου Παναγιώτη αν και τα ξέρω ήδη αυτά που μου προτείνεις ο playloud έχει δίκιο δεν είμαι Drummer θέλω έτοιμα Drums με φυσικό όσο γίνεται ήχο(και θα τον φέρω εκεί που θέλω) - αλλά  και γρήγορη καταγραφή τους στο project μου χωρίς πολλά κοψίματα και ραψίματα..

  Φίλε μου playloud αυτό που πρότεινες είναι μια πολύ καλή λύση αλλά πιστεύω πως υπάρχει και κάτι άλλο..

      Απλά αναρρωτιέμαι γιατί δεν καταγράφει κατευθείαν τα drums και πρέπει εγώ να τα αρπάξω και να τα σύρω στο midi κανάλι και μετά να τα κόψω και να τα ράψω(Νομίζω πως χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει)?

  Θα ήθελα πολύ απλά να επιλέγω μιά περιοχή με τους κέρσορες και μετά με το loop και το record να καταγράφεται ότι παίζει εκείνη τη στιγμή το Ezdrummer στο συγκεκριμένο σημείο που του έχω υποδείξει..τόσο απλό - πια είναι λοιπόν η επιθυμητή ρύθμιση που θα με οδηγήσει σ'αυτή την λύση..?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Ecobeutto το σκέφτηκα και αυτό και ήδη το έχω κάνει αρκετές φορές αλλά πάλι τπτ..Όλο το θέμα μου κολλάει σε μία ρύθμιση(έτσι τουλαχιστον πιστεύω)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπάρξει άλλη απάντηση θα χρησιμοποιήσω την λύση του φίλου playloud..Σας ευχαριστώ όλους ήδη έχω μία λύση και στην πορεία μπορεί να βρεθεί και η επιθυμητή..Βοηθήσατε όλοι σας!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)Παιδιά ευχαριστώ ειλικρινά για το ενδιαφέρον σας και τις πολύτιμες συμβουλές σας..

   Φίλε μου Παναγιώτη αν και τα ξέρω ήδη αυτά που μου προτείνεις ο playloud έχει δίκιο δεν είμαι Drummer θέλω έτοιμα Drums με φυσικό όσο γίνεται ήχο(και θα τον φέρω εκεί που θέλω) - αλλά  και γρήγορη καταγραφή τους στο project μου χωρίς πολλά κοψίματα και ραψίματα..

  Φίλε μου playloud αυτό που πρότεινες είναι μια πολύ καλή λύση αλλά πιστεύω πως υπάρχει και κάτι άλλο..

      Απλά αναρρωτιέμαι γιατί δεν καταγράφει κατευθείαν τα drums και πρέπει εγώ να τα αρπάξω και να τα σύρω στο midi κανάλι και μετά να τα κόψω και να τα ράψω(Νομίζω πως χρειάζεται κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει)?

   Θα ήθελα πολύ απλά να επιλέγω μιά περιοχή με τους κέρσορες και μετά με το loop και το record να καταγράφεται ότι παίζει εκείνη τη στιγμή το Ezdrummer στο συγκεκριμένο σημείο που του έχω υποδείξει..τόσο απλό - πια είναι λοιπόν η επιθυμητή ρύθμιση που θα με οδηγήσει σ'αυτή την λύση..?

 

Ετσι δουλευει το ez φιλε μου με τα ετοιμα patterns, με drag and drop. Και στο turorial ετσι το δειχνει. Βρισκεις ποιο μερος του κομματιου (1 μετρο) θες να βαλεις το συγκεκριμενο τεμπο, κανεις drag and drop το Pattern και μετα copy paste (x οσες φορες θες εσυ). Προσωπικα το βρισκω ΠΟΛΥ ευκολο. Τα ριχνεις μεσα οποια διαλεξεις και μετα επεμβαινεις σε οποιο-α θελεις

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι δουλευει το ez φιλε μου με τα ετοιμα patterns, με drag and drop. Και στο turorial ετσι το δειχνει. Προσωπικα το βρισκω ΠΟΛΥ ευκολο. Τα ριχνεις μεσα οποια διαλεξεις και μετα επεμβαινεις σε οποιο-α θελεις

 

Mιας και ειμαστε επι του θεματος.. Εχω την εξης απορια..

Οταν κανω drag and drop patterns του EZD (το ιδιο ισχυει και για οτιδηποτε κανω drag an drop)  μου το βαζει σε νεο ΜΙDI καναλι το οποιο δημιουργα απο μονο του αντι για αυτο που εχω ηδη φτιαξει.. Αυτο ειναι κουραστικο με την ενοια οτι καθε διαφορετικο pattern που βαζεις σε αναγκαζει να κανει COPY PASTE το pattern στο καναλι που εσυ θες και μετα να κανεις delete το καναλι που δημιουργηθηκε...αρα οταν θα φτιαξεις ενα ολοκληρο κομματι με αυτο τον τροπο ειναι λιγο σπαστικο...

any solutions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου