Προς το περιεχόμενο

Και τζιτζικομέταλ έχω, λέγετεεεεεεεε


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@kwstas79: Thanks!

 

@ax1ss: Ε, υπερβολές... (λες να το κάνω σίνγκλ?  :P)

 

@sils: Ένα και μοναδικό χρησιμοποίησα. Το Αdrenalinn 3. Φοβερό κουτάκι...

 

@FatalV: Μπορώ να περηφανευτώ ότι από μουσική ακούω πολλά και πολύ. Ε, στα 32 σου έχεις προλάβει και αναπτύξει και κάποιο σοβαρό αισθητικό κριτήριο, πιστεύω. Σ' ευχαριστώ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό!

Αν έβγαζες εναν δισκο ολο με "τέτοια"  , χαλαρά τον αγόραζα!  ;)

+1!! Το χω περασει στο iPod και το ακουγα σημερα στο μαθημα  :P (κατι αρχαια, κατι δικαια... ;D ;D)

 

Να σε ρωτησω.. Που μπορω να βρω τετοιους απλους ρυθμους σε ντραμς ως backing track? Οχι τιποτα τρελο..

 

Και κατι αλλο. Πως εκανες την ηχογραφηση? (προγραμμα, μικροφωνο κλπ...)

 

Θενξ και πολυ καλη δουλεια!  ;)

"ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποίησα πρόγραμμα, μικρόφωνο, ενισχυτή, υπολογιστή. Οτιδήποτε ακούς (amp model, distortion, reverb, delay, random filter...αυτά πείραξα αν θυμάμαι καλά) προέρχονται από αυτό:

 

http://www.thomann.de/gr/roger_linn_design_adrenalinn_iii.htm

 

, το οποίο περιέχει και 200 διαφορετικά απλά drum beats (ένα από αυτά ακούς).

 

Χρησιμοποίησα τη στέρεο έξοδό του για να γράψω σε ένα απλό ψηφιακό recorder χειρός.

 

Δοκιμίμασα να χρησιμοποιήσω και τον ενισχυτή μου (VOX AC15H), παρακάμπτοντας το amp modelling του Adrenalinn και χρησιμοποιώντας το μόνο για τα εφέ και το drum beat. Ο ήχος έβγαινε σίγουρα πιο γεμάτος, αλλά για να πετύχω τη σωστή παραμόρφωση/ήχο έπρεπε να τον ανοίξω αρκετά τον VOX και η ώρα/ μέρα δεν με άφηναν.

 

Σ' ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποίησα πρόγραμμα, μικρόφωνο, ενισχυτή, υπολογιστή. Οτιδήποτε ακούς (amp model, distortion, reverb, delay, random filter...αυτά πείραξα αν θυμάμαι καλά) προέρχονται από αυτό:

 

http://www.thomann.de/gr/roger_linn_design_adrenalinn_iii.htm

 

, το οποίο περιέχει και 200 διαφορετικά απλά drum beats (ένα από αυτά ακούς).

 

Χρησιμοποίησα τη στέρεο έξοδό του για να γράψω σε ένα απλό ψηφιακό recorder χειρός.

 

Δοκιμίμασα να χρησιμοποιήσω και τον ενισχυτή μου (VOX AC15H), παρακάμπτοντας το amp modelling του Adrenalinn και χρησιμοποιώντας το μόνο για τα εφέ και το drum beat. Ο ήχος έβγαινε σίγουρα πιο γεμάτος, αλλά για να πετύχω τη σωστή παραμόρφωση/ήχο έπρεπε να τον ανοίξω αρκετά τον VOX και η ώρα/ μέρα δεν με άφηναν.

 

Σ' ευχαριστώ!

Μια χαρα σε βρισκω! Εσκασες ομως μπολικα για το Adrenalinn :-\ Το αιωνιο προβλημα! ;D Και κατι τελευταιο. Οταν λες "απλό ψηφιακό recorder χειρός" τι ακριβως εννοεις?? ???

Θενξ και παλι καλη δουλιτσα!

 

"ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το σόλο το έπαιζες στη διπλάσια ταχύτητα θα ήταν και πολύ punk 8) 8) 8)

 

Πολύ 80ίλα και μου άρεσε!!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Transparent: Όχι και τόσα πολλά. Το πήρε μεταχειρισμένο. Το recorder είναι αυτό:

 

http://www.thomann.de/gr/swissonic_mdr2.htm

 

@janick: Thanks.

Το θέμα είναι ότι το modulation εφέ είναι συγχρονισμένο ακριβώς με το ρυθμό του drum beat και ακούγεται καλύτερα όταν παίζεις κοφτά και ρυθμικά το σόλο.

(δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου