Προς το περιεχόμενο

δειξτε τα εφφε σας...


brain_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ποσταρω και γω σε αυτο το εντυπωσιακο θεμα!!!

 

Η διαδρομη του σηματος φαινεται πιστευω και στη φωτο, αν και ειναι λιγο παλια (μιλαμε για πολυ vintage καταστασεις  ;D)

 

Εχουμε και λεμε:

fulltone deja vibe -> KR γυφτο-φαζ -> ctc ziggy -> T-rex mudhoney -> G-system ->(stereo) boss re-20 και απο εκει μια εξοδος σε ενισχυτη και η αλλη στο looper και μετα σε ενισχυτη.

 

Σε live και προβες ολα μπαινουν στις λουπες του G εκτος απο το vibe που το βαζω μπροστα και το looper που δεν ερχεται καθολου, σπιτι ομως προτιμω να παιζω με μπροστα τα πεταλια μιας και μ'αρεσει να τα παταω!

 

Ο αγαπημενος μου ηχος ειναι με vibe σε αρκετα βαθεια αλλα αργη κινηση, gypsy fuzz μαζι με ziggy για ρυθμικα και για τρελα σολιδια ανοιγω και το mudoney, ενω το G δινει reverb και delay και ενιοτε κανα modulation. To re-20 το εχω σε αρκετα χαμηλο mix να δινει ενα διακριτικο slap back με σχετικα μεγαλο intensity και λιιιγο απο το σαπιο βαθος του που ομως υπερ-αγαπω!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραια πράματα εχετε εδω μεσα....

Ζήλεψα και 'γω...

....My IKEA-Worm (4,5 euro+ 25 euro velcro + 2 euro βενζινοκολλα + 0,50 euro σπάτουλα + 2 euro 1 spray μαυρο )

-Dunlop GCB95 Wah (jam modded)

-Carl Martin Quattro (Compressor,Drive1,Drive2,Tremolo,Vintage Echo)

-Carl Martin Plexitone (Drive1,Drive2,Booster)

-Big Muff

-EHX Small Clone

-DD7 Delay + FS-5U

-Jam ByPass Box ,Kαλωδιάκια του Γιωργου του Ελ-Ες..

-...το μέλλον θα δείξει,....Μαλλον πρέπει να βρώ και ένα πραγματικά καλό Phazer...( και ένα Ziggy + Waterfall + TubeDreamer)

 

το προβλημα στο κουβάλημα είναι έντονο,η κατασκευη φεύγει ώς έχει παντού,στα προβάδικα και στα live γελάγανε μερικοι...μέχρι την στιγμή που εμφανίστηκαν οι πρώτοι αντιγραφείς... ;D ;D...αυτοι που γελάγαν δηλαδή...

...για θηκη χρησιμοποιείται μία Drolio πρασινη σκουπιδιών ( με κορδονάκι για εξτρα προστασία ),κάθε διαδρομη με μετρο-ηλεκτρικο είναι μία περιπέτεια ,κοιτάνε απο τη μία την σακούλα σκουπιδιών απο την άλλη τη κιθάρα στο χέρι με τα σκουλαρίκια στ'αυτι....κατα την εξοδο απο τα βαγόνια είμαι ανίκητος,δεν στέκεται τιποτα στο διάβα της σακούλας...πίσω και σας έφαγα ρεεεεεεεεε..... 8) 8) 8)

 

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρτε και τα δικά μου εφέ... :P

 

 

Με τη σειρά σύνδεσης

 

1) Tube Screamer TS9

2) Turbo Distortion DS2 (μπλιαξ :P  το πουλάω, όποιος θέλει e-mail στο [email protected])

3) VOX WAH (Απλά κορυφαίο)

 

Και στο FX LOOP του PRO REVERB συνδέω το VOLUME PEDAL (της πλάκας) για να ελέγχω την ένταση και στα δύο κανάλια.

 

Είμαι ΥΠΕΡΚΑΛΥΜΜΕΝΟΣ για τα πράματα που παίζω.

Όπως θα δείτε και την υπογραφή μου, μου αρέσουν τα απλά πράματα.

Ένα RAT πιστεύω πως μου λείπει και πρέπει να αντικαταστήσει το Turbo Distortion DS2 (μπλιαξ :P  το πουλάω, όποιος θέλει e-mail στο [email protected])... χα χα χα χα....

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα στο κουβάλημα είναι έντονο,η κατασκευη φεύγει ώς έχει παντού,στα προβάδικα και στα live γελάγανε μερικοι...μέχρι την στιγμή που εμφανίστηκαν οι πρώτοι αντιγραφείς... ;D ;D...αυτοι που γελάγαν δηλαδή...

...για θηκη χρησιμοποιείται μία Drolio πρασινη σκουπιδιών ( με κορδονάκι για εξτρα προστασία ),κάθε διαδρομη με μετρο-ηλεκτρικο είναι μία περιπέτεια ,κοιτάνε απο τη μία την σακούλα σκουπιδιών απο την άλλη τη κιθάρα στο χέρι με τα σκουλαρίκια στ'αυτι....κατα την εξοδο απο τα βαγόνια είμαι ανίκητος,δεν στέκεται τιποτα στο διάβα της σακούλας...πίσω και σας έφαγα ρεεεεεεεεε.....8) 8) 8)

 

 

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω.  8)

 

Το θέαμα της Σακούλας είναι ελαφρά τρομακτικό.  ;D ;D ;D

 

Άκη, ένα Budda wah χρειάζεσαι, θυμάσαι?  ;)

 

Γιατί έδωσες 25 ευρώ για Velcro??  ???

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω τα παραπάνω.  8)

 

Το θέαμα της Σακούλας είναι ελαφρά τρομακτικό.  ;D ;D ;D

 

Άκη, ένα Budda wah χρειάζεσαι, θυμάσαι?  ;)

 

Γιατί έδωσες 25 ευρώ για Velcro??  ???

..τόσο εκανε το ρολο περίπου 2.0 m στο praktiker....(..ληστεία)

..ξεχνιέται το άτιμο το Μπουντα...????....μεγάλη λιγούρα.. :P..μου το δανείζεις για κανα 2 χρόνια... ;D ;D ;D...????

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπειτα από κάποιες ανακατατάξεις - πρσθήκες ιδού :D

 

DSC03606.jpg

 

και επειδή με τη μηχανή δεν μεταφέρεται και τόσο εύκολα :P να και κάτι πιο απλό για τις πρόβες

 

DSC03651.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδού και η συλλογή μου.. 8)

με τη σειρα απο κιθάρα προς ενισχυτή:

1) Vox wah

2) edward compressor

3) boss eq

4) vox bulldog distortion

5) barber LTD special recipe

6) carl martin chorus

7) digitech hardwire delay

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου