Προς το περιεχόμενο

αγνοειται ..μπιλια απο LSR roller nut


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχθες σε gig το παρακανα λιγο .. και εσπασα την μι χορδη ,στην προσπαθεια μες στα σκοταδια να την αλλαξω εχασα και μια μπιλια απο το LSR roller  nut της strat  μου..

Η συνεχεια ψιλογνωστη αναζητωντας ανταλακτικο μου ειπαν απο Στολλα Θεσ/νικης οτι πρεπει να παρω ΟΛΟ το nut για ενα μπιλακι  :-\  ( 40 φευγα)

οποιαδηποτε ιδεα η ακρη ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πηγαινε σε ενα μαγαζι που πουλαει ρουλεμαν και ψαξε να βρεις τα αντιστοιχα μπαλακια,το roller nut τετοια μπαλακια απο ρουλεμαν εχει ετσι και αλλοιως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks SF

λες να πετυχω ακριβως τη  διασταση ?

στον ηχο δεν νομιζω να εχει καμια επιπτωση αλλα αν δεν κατσει ακριβως θα εχω διαφορα στο υψος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα έχεις κάμια μικροδιαφορα στο ύψος, πειράζεις λίγο το saddle της μι και θα είσαι οκ φανταζομαι...αλλα βεβαια αυτα παθαινουν όποιο δεν έχουν graphite nut !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος Οδυσσεα  8)

παντως για ψυχολογικους λογους θα  ηθελα ενα απο την fender,το θεωρω απαραδεκτο να μην εφοδιαζουν με ανταλλακτικα για κατι τετοιο ..αλλωστε και σε site της fender αναφερει να προσεχεις στην αλλαγη χορδων γιατι χανονται ευκολα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γραφίτης και τα μυαλά στα κάγκελα, αντε και κανα κόκαλο.Σιγα μη δώσεις 27 ευρώ να πάρεις (πάλι) lsr.Αμα βρεις κανα ρουλεμάν οκ, ειδάλλως βάλε ενα κανονικο nut να έχεις και ηχο στις ανοικτες χορδες.

 

 

Y.Γ.Κάτι πήρε το μάτι μου για 18 Δεκεμβριου στο πανόραμα, ρίχνε ινφο!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οιτι ο ντουκας εχει ενα πολυ φτινο lsr http://guitars.gr/HTML/nuts.

 

any way ρωτησα τον ανθρωπο μου για να βαλω απο κοκκαλο σε lsr στην στρατ μου και δε μου το προτηνε

 

συνγκεκριμενα ειπε ''εχω βαλει και εχω βγαλει'' δηλ οτι αυτους που το αλλαξαν δεν τους αρεσε οτι μετ'επιτα ηχος!!!???

 

και για να μην ανοιγω νεο θεμα ''ειπαρχει τετοιο θεμα''???

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες σε gig το παρακανα λιγο .. και εσπασα την μι χορδη ,στην προσπαθεια μες στα σκοταδια να την αλλαξω εχασα και μια μπιλια απο το LSR roller  nut της strat  μου..

Η συνεχεια ψιλογνωστη αναζητωντας ανταλακτικο μου ειπαν απο Στολλα Θεσ/νικης οτι πρεπει να παρω ΟΛΟ το nut για ενα μπιλακι  :-\   ( 40 φευγα)

οποιαδηποτε ιδεα η ακρη ?

 

 

Για αυτόν τον λόγο ακριβώς, για να μην την πάθω (και για τον ήχο του βέβαια) έβαλα τον Ντούκα και μου  το άλλαξε με ένα ωραιότατο γραφιτένιο!!! Το έχω και κάθεται, αν το θέλεις σου το χαρίζω (όλο το nut).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα απο ρουλεμαν αλλα ειναι απειροελαχιστα μεγαλυτερο και στριμωχνεται  με αποτελεσμα να εχει ψηλωσει η χορδη.

Δευτερα θα δω αν πετυχω μικροτερο..

ευχαριστω πολυ παιδια γαι τις λυσεις!

frunobulax να σαι καλα φιλε μου αν εισαι προς Θεσσαλονικη μερια και βολευει το θελω!

Αυτο που εβαλες ειναι σταθερο απο θεμα κουρδισματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου