Προς το περιεχόμενο

Windows σε Mac(Tiger) ερωτηση


SPEEDHEEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oλα ωραια με το Leopard εχει το bootcamp ως default απο τη μανα του..

Αλλα τι γινεται με τους αμοιρους (σαν εμενα) χρηστες Μαc os 10,4,1?

 

απεσυρε η Apple την υποστηριξη για τους χρηστες Tiger και συνοδευει το Leopard πλεον με το Bootcamp "πακετο"

 

Μπηκα σε ενα forum εμαθα για το Parallel,αλλα μαλλον δεν δουλευει τοσο σωστα απ'οτι διαβασα(παντα)

 

Εχει καποιος καποια ιδεα?

Καποιο Link ισως να  κατεβασω  το Bootcamp για Tiger?

Και αιντε το κατεβασα...Μηπως καποια ιδεα πως να το κανω να δουλεψει γιατι δεν το εχω ξανακανει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς δεν είναι εφικτό αν δεν έχεις στην κατοχή σου ένα DVD εγκατάστασης του Leopard. Αν όντως έχεις, τότε μπορείς να εγκαταστήσεις το Leopard, να εγκαταστήσεις το BootCamp, να κάνεις χρήση του BootCamp και τελικά να απεγκαταστήσεις το Leopard και να ξαναβάλεις το Tiger.

 

Βλέπεις, οι απαραίτητοι Windows Drivers υπάρχουν μόνο στο DVD του Leopard.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το BootCamp για Tiger το εδινε  freeware η Apple...Αν ειναι να βαλω πανω το Leopard δεν υπαρχει λογος(για μενα) να γυρισω στο Tiger.

Τα ξερω αυτα eye και ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Anyway το parallel σου δουλευει σωστα απ'οτι λες Subfire..

Αντε να το δοκιμασουμε και βλεπουμε

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ζητάς δεν είναι εφικτό αν δεν έχεις στην κατοχή σου ένα DVD εγκατάστασης του Leopard. Αν όντως έχεις, τότε μπορείς να εγκαταστήσεις το Leopard, να εγκαταστήσεις το BootCamp, να κάνεις χρήση του BootCamp και τελικά να απεγκαταστήσεις το Leopard και να ξαναβάλεις το Tiger.

 

Βλέπεις, οι απαραίτητοι Windows Drivers υπάρχουν μόνο στο DVD του Leopard.

 

 

 

+10000000

we live in a beautiful world, yeah we do

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ ελα  που πρεπει να μπει το Leopard οπωςδηποτε τελικα..

 

Φτου γαμωτο..Και ελεγα μηπως υπαρχει αλλος τροπος

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις ολων

 

Φιλικα

Νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι εχω το virtual pc για να τρεχω windows σε mac (tiger) αλλα θεωρω οτι μου σέρνετε.Εχουν τεραστες διαφορες τα προγραματα που λετε? (parallels ,bootcanmp)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι μπορεις να βρεις σε torrent το bootcamp beta. δεν παιζει προβλημα με τους drivers στο beta γιατι σε παραπέμπει να καψεις ενα νέο cd με τους drivers, το εχω δοκιμάσει με XP σε tiger macbook φίλου, απλα δεν ξερω αν κυκλοφορεί ακομα το bootcamp που ειχα χρησιμοποιήσει. cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι εχω το virtual pc για να τρεχω windows σε mac (tiger) αλλα θεωρω οτι μου σέρνετε.Εχουν τεραστες διαφορες τα προγραματα που λετε? (parallels ,bootcanmp)

 

Το Virtual PC είναι αρχαιολογία πλέον, καλύτερα να αγοράσεις το VMware Workstation αν θέλεις να κάνεις σοβαρή δουλειά με virtual OS. :)

 

@sotoman

Δεν έχουμε πει ότι δεν κάνει να λέμε κακές λεξούλες; ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μην ψαρώνεις και εσύ με το "μαγικό ραβδί" της apple  που μαγικά κάνει να τρέχουν windows. Ένα απλό πρόγραμμα δημιουργίας partition είναι. Υπάρχουν 1-2 προγράμματα που διαχειρίζονται partitions στο mac, όπως το ipartition. Μπορείς να φτιάξεις ενα partition ntfs ή fat32 και μετά να κάνεις την δουλειά σου. Αν ξεκινάς φρέσκια εγκατάσταση (osx και windows απο την αρχή) μπορεία να φτιάξεις το partition των win απο το setup του osx.

 

Μετά που θα βάλεις τα windows, μπορείς απλά να βάλεις το cd για να περάσεις τους drivers του bootcamp, ή να τους κατεβάσεις χωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου