Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για κομμάτια με εύκολα φωνητικά...?


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν κανω ΚΑΘΟΛΟΥ πλακα.

25 χρονια που τραγουδαω αυτο μου εχουν δειξει.

Αν σου αρεσουν οι REM και δεν σου αρεσει αυτο που διαβαζεις λυπαμαι αλλα δεν φταιω εγω

Φίλε μου, γενικά δεν είμαι από τους κολλημένους.. Μου αρέσουν οι peppers αλλά βρίσκω τον frusciante άθλιο όταν σολάρει, γουστάρω maiden αλλά μου τη δίνουν οι ποζεριές του gers, ακούω theater αλλά δε μου αρέσει ο LaBrie (κι ας έχει η φωνή του έκταση 45,874 οκτάβες)... ;)

 

Αυτό όμως για τον Michael Stripe είναι από τα πιο κουφά πράγματα που έχω ακούσει στη ζωή μου... :D Λες πως τραγουδάς 25 χρόνια... Θα ήθελα ωστόσο την ερμηνεία σου στα end of the world, drive, imitation of life, the one i love, living well is the best revenge, ignoreland, she just wants to be κλπ κλπ...

Όλα αυτά τα κομμάτια που σκοτώνει ο άφωνος, ανάπηρος (δικοί σου οι χαρακτηρισμοί) Stripe... :)

 

Ας μην αναφερθώ στην επινοητικότητα και στην εκρηκτικότητα που έχει on stage... Τι να τα κάνεις όλα αυτά απ τη στιγμή που είσαι άφωνος... Σωστά? :D

 

(ό,τι να ναι :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις πλάκα, οκ.. Αν όχι, τότε φίλε ίσως πρέπει να ψαχτείς λίγο παραπάνω γιατί τέτοια μαργαριτάρια βγάζουν μάτι...

 

+1000

 

ημουν στο sound check στο Ολυμπιακο και ΟΛΟΙ (καμμια...100αρια roadies,ηχοληπτες και των 4 γκρουπ που επαιξαν,σκηνοθετες του MTV,παρουσιαστες...καθαριστριες....body guards ;D ;D) παθανε ΠΛΑΚΑ με τη φωναρα του Stripe &  το ποσο in tune ηταν,προσωπικα δεν εχω ξαναματαδει τοσο τεχνικα αρτιο ροκ τραγουδιστη απο κοντα (και τα τραγουδια ειναι πολυ δυσκολα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Filaraki, o kalos tragudistis prepi na exi oktaves kai o kalos kitharistas prepi na ine grigoros. REGARDS ;D

 

entaxi re dike mu pao paso,ante kai kali tyxi mages.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσ'τον έτσι τον τραγουδιστή, μην το πάρει και πάνω του γιατί μετά θα πιάσει και κανένα κόντρα-ντο και θα στο κοπανάει συνέχεια λες και είναι νέος Halford. Σου έτυχε λαχείο, όλοι οι υπόλοιποι κάνουμε αμαν να βρούμε τραγουδιστή νέοπα να τον έχουμε του χεριού μας να μη σηκώνει κεφάλι  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

ημουν στο sound check στο Ολυμπιακο και ΟΛΟΙ (καμμια...100αρια roadies,ηχοληπτες και των 4 γκρουπ που επαιξαν,σκηνοθετες του MTV,παρουσιαστες...καθαριστριες....body guards ;D ;D) παθανε ΠΛΑΚΑ με τη φωναρα του Stripe &  το ποσο in tune ηταν,προσωπικα δεν εχω ξαναματαδει τοσο τεχνικα αρτιο ροκ τραγουδιστη απο κοντα (και τα τραγουδια ειναι πολυ δυσκολα)

 

1. Nικο, αλλη δουλεια δεν ειχαν ολοι, τον ετσι παρακολουθουσαν ε?

2. Εχεις παει σε λαθος συναυλιες τοτε :)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Nικο, αλλη δουλεια δεν ειχαν ολοι, τον ετσι παρακολουθουσαν ε?

 

Αυτο ακριβως λεω,παθαμε πλακα και αποσυντονιστηκαμε... ;)

 

2. Εχεις παει σε λαθος συναυλιες τοτε Smiley

 

δεν νομιζω..... ;) (κοιτα μιλαμε για ΡΟΚ τραγουδιστες & ως τετοιο τον κρινω δεν μιλαμε για τραγουδιστες αλλων  απαιτητικων και ανωτερων "τραγουδιστικα" ειδων (soul,funk,country,δημοτικα,original λαϊκα κτλ) οπου αν δεν εισαι τουλαχιστον Aretha Franklin ή Al Green τρως ξυλο... ;),φυσικα και ειναι αστειος μπροστα σε τετοια μεγεθη αλλα ποιος ροκ τραγουδιστης δεν ειναι?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου