Προς το περιεχόμενο

Τελικά ποιος έγραψε το Viva La Vida?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι βλέπω οτι συνηθίζετε τις πλακίτσες τύπου "αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κόττες"  :P. Η μαύρη αλήθεια είναι οτι πρόκειται για προσπάθειες για γυμνασιακά αστειάκια, αλλά δεν νομίζω οτι γενικά είναι και πολύ πετυχημένες (και όχι για τον Σατριγιάννη τώρα, και για κολντπλει να τις λέγαμε δεν κάνουν τίποτα...) εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων (έχω δει που και που κάτι κάλά). Επίσης παίζει και πολύ σπάμμινγκ τύπου "+100" "έγραψες" κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σωστό το τρίχορδο... :D :D

 

Εγώ πάλι βλέπω οτι συνηθίζετε τις πλακίτσες τύπου "αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κόττες"  :P

Εγώ νομίζω ότι είναι τύπου "στο δικό μου δε χωράει, στο δικό σου κολυμπάει"...

 

 

Καλό είναι που επιτέλους βρέθηκε κάποιος να αναμορφώσει το Noiz. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι βλέπω οτι συνηθίζετε τις πλακίτσες τύπου "αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κόττες"  :P. Η μαύρη αλήθεια είναι οτι πρόκειται για προσπάθειες για γυμνασιακά αστειάκια, αλλά δεν νομίζω οτι γενικά είναι και πολύ πετυχημένες (και όχι για τον Σατριγιάννη τώρα, και για κολντπλει να τις λέγαμε δεν κάνουν τίποτα...) εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων (έχω δει που και που κάτι κάλά). Επίσης παίζει και πολύ σπάμμινγκ τύπου "+100" "έγραψες" κτλ.

 

Ναι, ναι...στο νοιζ έτσι αγαπιόμαστε.....σφαζόμαστε...κανουμε κρύες πλακίτσες...βουτάει το κάρμα στα τάρταρα (μόνο των "'κοινών" χρηστών...έτσι?)...και είμαστε και σπάμμερς....κωλοζωή...τι να πεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι βλέπω οτι συνηθίζετε τις πλακίτσες τύπου "αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κόττες"

Mπορείς να βάλεις όπoυ αγόρια τη λέξη Gibson και όπου κορίτσια Fender...ή Pc, Mac...

και καλως ήρθες στο Noiz

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νομικό θέμα δεν μας αφορά (εκτός αν είστε νομικοί). Υποτίθεται ότι συζητάμε για το μουσικό σκέλος. Έθιξα ιδιαίτερα σημαντικές παραμέτρους, τις οποίες όμως δεν θέλετε (ορισμένοι) και δεν μπορείτε (οι περισσότεροι) να συζητήσετε.

 

Εδώ φτάσαμε στο ανέκδοτο του να έχουμε τον Playloud (ο οποίος κάνει κάθε μέρα χιτ με τις μουσικές που έγραψαν άλλοι) να μέμφει και να κοροϊδεύει τους Coldplay (αφού βέβαια τους βρίσει ως ομοφυλόφιλους) επειδή "έκλεψαν" τέσσερα μέτρα από τον αρχιβλάκα που ούτε ο ίδιος δε θυμάται το κομάτι του (να θυμίσω πόσο καιρό υπάρχει το κομάτι και πόσο καιρό του πήρε του κότζακ να θυμηθεί ότι κάπου το έχει παίξει και αυτός).

 

Υπάρχουν ενδιαφέροντα θέματα εδώ, αλλά δεν μπορούμε να τα συζητήσουμε ανάμεσα σε σεξιστικούς υπαινιγμούς από ανθρώπους που (επιμένω εγώ) δεν έχουν ακούσει το δίσκο των Coldplay (και πιθανότατα ούτε το δίσκο του Σατριάνι).

 

Αλλά βέβαια, να μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν ξέρουν καν αγγλικά, περισσότερα απ' όσα χρειάζονται για να παραγγέλνουν στον τόμαν, οπότε τι ζητάω εγώ; να εκτιμήσουν την ποιότητα των τραγουδιών των Coldplay.. άσε καλύτερα, ακούστε λίγο "We don't need no education"... βατά πράγματα... το έβαλε και ο βαρεμένος επ' ευκαιρία των ταραχών...

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι πως οι τιμητές των Ψολδπλαυ δείχνουν με το ύφος των posts τους να ακολουθούν και το "ήθος" του αγαπημένου τους γκρουπ.

 

Τάδε έφη Chris Martin, τραγουδιστής (απ'ότι μαθαίνω) του γκρουπ:

 

"When we finished the song 'Viva la Vida,' our only hit single, we knew that was good," Martin joked, referring to an earlier question about the band's confidence in the songs on the Vida album. "And I will maintain that till my dying day, that it's not that bad. Although we are being sued by about 12 people who say that we stole it, though I promise we didn't. Including ... I probably shouldn't say [laughs]. I can't tell you, I can't tell you, but it rhymes with Moe Batriani."

 

Πηγή: http://www.mtv.com/news/articles/1600890/20081208/coldplay.jhtml

 

Αθάνατο αγγλικό χιούμορ.  ::)

 

Υ.Γ.: Τρίχορδε, καλωσόρισες.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά βέβαια, να μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν ξέρουν καν αγγλικά

...ναι αλλά ξέρουμε γαλλικά, πιάνο...και λίγο κιθάρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου