Προς το περιεχόμενο

Τελικά ποιος έγραψε το Viva La Vida?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 246
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλά elavd, με το βιντεάκι με τους Ζεππελιν έμεινα  :o :o !

Μα καλά τίποτα δεν γράψαν δικό τους???

 

Σχετικα με αυτο αλλα καπως offtopic με το υπολοιπο θεμα, σ ενα αλλο πιο παλιο θεμα ειχε τεθει υπο αμφισβητηση το ονομα των Led Zeppelin και το ποσο "μεγαλο" ειναι, θεωρειται κτλ..

 

Ο φιλος playloud ειχε πει απαξιωσει το ντεμπουτο τον Zeppelin λεγοντας πως ολα ειναι διασκευες εκει μεσα και αμεσως καποιος του την "ειπε", ακυρωνοντας τον...

 

Το συμπερασμα που ακολουθει ειναι: α ρε playloud χρυσοστομε!!  ;D ;D

 

Υ.Γ.: υπαρχει μια μικρη περιπτωση να μην ηταν ο playloud αυτος που "εθαψε" τους Zeppelin...Διχως να θελω να θιξω κανενος το ονομα, απολογουμαι απο τωρα για τυχον παρεξηγησεις.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οχι, εγω ημουν.

Δεν τους απαξιωνω κι ουτε θεωρω οτι δεν ηταν καλοι (ασχετα αν δεν μ αρεσουν ΕΜΕΝΑ τοσο) αλλα το ΣΙΓΟΥΡΟ ειναι οτι ειναι απο τις πλεον ΥΠΕΡεκτιμημενες μπαντες ever, που σε καμμια περιπτωση δεν αξιζαν ΤΟΣΑ που ολοι λενε.

Το οτι ο Page ομως εβαζε την τζιφρα του πανω σε αλλων κομματια αυτο ειναι ακομα χειροτερο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά elavd, με το βιντεάκι με τους Ζεππελιν έμεινα  :o :o !

Μα καλά τίποτα δεν γράψαν δικό τους???

 

δεν ειναι μονο οι Ζεπελιν.ΟΛΑ τα βρεττανικα γκρουπ των 60s "δανειζονταν" μπλουζ τραγουδια απο τους ,στην κυριολεξια...μαυρους μπλουζμεν... ::)  σκεψου οτι το cornerstone της Βρεττανικης μουσικης (δηλ.οι Beatles & oi Stones στους πρωτους δισκους τους ειχαν μονο τραγουδια του...Chuck Berry ;D ;D βεβαια δεν τα παρουσιαζαν σαν δικα τους οπως πολλοι αλλοι πονηροι...(ονοματα δε λεμε καταστασεις δεν θιγουμε)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οχι, εγω ημουν.

Δεν τους απαξιωνω κι ουτε θεωρω οτι δεν ηταν καλοι (ασχετα αν δεν μ αρεσουν ΕΜΕΝΑ τοσο) αλλα το ΣΙΓΟΥΡΟ ειναι οτι ειναι απο τις πλεον ΥΠΕΡεκτιμημενες μπαντες ever, που σε καμμια περιπτωση δεν αξιζαν ΤΟΣΑ που ολοι λενε.

Το οτι ο Page ομως εβαζε την τζιφρα του πανω σε αλλων κομματια αυτο ειναι ακομα χειροτερο

 

Ναι, ναι, λαθος λεξεις χρησιμοποιησα και συγγνωμη. ;)

Το νοημα το πιασαμε παντως και συμφωνω μαζι σου! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Νικο, τι εχει τραβηξει κι αυτος ο Chuck Berry

Παντως κι αυτος ΕΝΑ κομματι εγραψε, κι ολα τ αλλα ειναι αντιγραφες αυτου (αλλα ΤΙ κομματι, μεχρι και στο διαστημα ακουγεται)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και για τους φίλους των Led Zeppelin...

 

 

Τι λε ρε παιδί μου... Και εγώ νόμιζα ότι μόνο το Whole Lotta Love είχαν κλέψει.

Τουλάχιστον οι Purple όταν έκλεβαν, το έλεγαν ευθαρσώς...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά ποιός το έγραψε;

 

Κι έλεγα τι μου θυμίζει...τι μου θυμίζει...

 

http://www.youtube.com/watch?v=PmOXNlID2Xs

 

Οι παλιότεροι τα ξέρουν αυτά τα άσματα....(1970 κάτι...)

 

στο 5:18 περίπου....χα... Ελλάδα ξεθάψαμε...αρε Ελληνάρα αθάνατε...Γεωργίου speaking ή...composing μήπως ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 5:18 περίπου....χα... Ελλάδα ξεθάψαμε...αρε Ελληνάρα αθάνατε...Γεωργίου speaking ή...composing μήπως ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

E? δεν πολυκαταλαβαίνω για τί πράμα μιλάς, εμένα πάντως απο το 5:18 και μετά μου θυμίζει αυτό το κομμάτι του υπερ-συγκροτήματος army of lovers  :P

 

[flash=200,200]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου