Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για αγορα Ακουστικής κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα καποια γνωμη για αγορα Ακουστικης κιθαρας απο Αθήνα.

Το κοστος να ειναι μεχρι 1200 ευρώ.

Αν μου λεγατε και καταστήματα θα με βοηθουσατε παρα πολύ.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε βοηθησουμε,πρεπει πρωτα να μας βοηθησεις εσυ!

 

Τι θες να παιξεις,θες να εχει και συστημα προ-ενισχυσης,τι μεγεθος σε βολευει,τι ηχο ζητας?

 

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δεν ειμαι συγκεκριμενος, αλλα...

κι εγω προσπαθώ να βοηθησω ένα φιλο που θελει να την κανει δώρο σε εναν νιοπαντρο :lol:

Απ οτι καταλαβα θελει μια κιθαρα γενικής χρησεως και να μπορει να κανει και καμια καλη ηχογράφηση. :)

Προενισχυση δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κοιταξει τις Larivee L-03 (& ολα τα φθηνοτερα μοντελλα της εταιριας αυτης),τη Lakewood D1,A-14 & τις φθηνοτερες Guild (D25) αν θελει πρωτης γραμμης πραμα σε καλη τιμη.

 

Αλλοιως καποιες κορεατικες Tanglewood,Crafter,Cort.

 

Mαγαζια τα γνωστα γυρω απο την Μπενακη & την Ιπποκρατους & τη Σολωνος (επισης να κοιταξει και στο ΝΑΚΑ μηπως & ΔΕΝ του πουλησουν καμμια YAMAHA στην 10πλη τιμη απο οσο πραγματικα κανει εξω :lol: ,ειναι καλες κιθαρες ειδικα τα ακριβοτερα μοντελλα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να κοιταξει και στο ΝΑΚΑ μηπως & ΔΕΝ του πουλησουν καμμια YAMAHA στην 10πλη τιμη απο οσο πραγματικα κανει εξω :lol:

 

Ναι, καλά! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Με δεσμευτική την αγορά 'από Αθήνα', δυστυχώς μερικές καλές επιλογές (Taylor, Martin, Yamaha handmade, κλπ), γίνονται απαγορευτικές. Γιατί όχι μέσω internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε σε πειράζει να είναι μεταχειρισμένη θα σου έλεγα να περάσεις από το vibrato στα Εξάρχεια.Η οδός λέγεται Τοσίτσα αν δεν απατώμαι.Έχει διάφορες λιχουδιές σε martin gibson taylor αποχρώσεις.(http://www.vibrato.gr/) Τιμές δε ξέρω αλλά αξίζει το κόπο.Ρίξε παζάρι όπωσδήποτε.Τώρα ελπίζω να μην γίνω αντιείμενο χλεβασμού αλλά έχω την εντύπωση ότι οι cort είναι πάρα πολύ καλύτερες απο τα λεφτά τα οποία κοστίζουν.Αυτές ξέρω σίγουρα ότι τις φέρνει ο Λογοθέτης αλλά εχει αρχίσει κ εξαπλώνεται η χάρη τους κ σε άλλα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την βοηθεια:)

 

Εχω ακουσει κι εγω πολυ καλα λογια για τις Larivee σ' αυτη την κατηγορια τιμής

 

Τις Larivee και τις Guild ξερετε ποιο καταστημα τις φερνει;

 

Απο internet δεν το συζηταω διοτι δεν παιρνω την ευθυνη να τον βαλω σε τετοια διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου