Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο dv247 - ερωτήσεις


Ripen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχα

 

για τα σκουπιδια κι αυτο το θρεντ λοιπον...

  ??? ??? ???

 

Aν δεν κατάλαβες τι θέλουν να σου πουν τα παιδιά παραπάνω, είναι δικό σου σφάλμα. Ξαναδιάβασε και προσπάθησε. Είναι εντελώς ανεδαφικό να μπαίνεις σε τέτοια διλήμματα για οnline stores, αφού απλούστατα δεν σου δίνεται η ευκαιρία να δοκιμάσεις ο ίδιος την κιθάρα που αγοράζεις πριν την διαλέξεις.

 

Ειπώθηκε πως το ελάττωμα είναι εντελώς αμελητέο και ότι διορθώνεται εύκολα (προσωπικά, αν είχα παίξει πολλές Baja και ήμουν πεπεισμένος ότι έχω κελεπούρι στα χέρια μου, θα τους έλεγα να μου το φτιάξουν με δικά τους έξοδα, ή αν δεν τους έδινα να καταλάβουν πως είναι υποχρέωσή τους, θα το έφτιαχνα με δικά μου). Τώρα τα ξύλα είναι αυτά που χρησιμοποιούνται σε όλες τις Baja - δεν σου'πεσε κελεπούρι από το private stock της... PRS.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα πάντως η κιθάρα έγινε shipped και απο ups έχουν μέρα παράδοσης 26.01. Αντε να έρθειιιιιιιιιιιιι.

;D ;D ;D

 

Οσο για το άλλο θα πρέπει να συμφωνήσω με Superfunk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπώθηκε πως το ελάττωμα είναι εντελώς αμελητέο και ότι διορθώνεται εύκολα (προσωπικά, αν είχα παίξει πολλές Baja και ήμουν πεπεισμένος ότι έχω κελεπούρι στα χέρια μου, θα τους έλεγα να μου το φτιάξουν με δικά τους έξοδα, ή αν δεν τους έδινα να καταλάβουν πως είναι υποχρέωσή τους, θα το έφτιαχνα με δικά μου). Τώρα τα ξύλα είναι αυτά που χρησιμοποιούνται σε όλες τις Baja - δεν σου'πεσε κελεπούρι από το private stock της... PRS.

 

Η αλήθεια είναι ότι εχω εκπλαγεί με την ποιότητα του ήχου μιας κιθάρας τόσο σχετικά χαμηλού κόστους. Γιαυτο και αναρωτιέμαι αν πέτυχα πραγματικά καλό κομμάτι.

 

Να υποθέσω λοιπόν πως έτσι είναι ολες οι baja..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι θέμα κόστους μονάχα αλλά και ισοτιμίας, γι'αυτό όλοι έτρεξαν να αγοράσουν από Αγγλία...από τότε που βγήκαν οι classic player (όπως η baja) ήταν best bang for the buck με φαινομενική ποιότητα/features/ήχο για την κατηγορία τους.

 

Φτιάξε το τάστο και πάνε παίξε βρε pureanalog, έχεις καινούρια κιθάρα και σπαταλάς χρόνο ποστάροντας σε φόρουμ  :D ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό που λές. Σήμερα όλο το πρωί ήμουν κολλημένος μπροστά στον ενισχυτή και έπαιζα. Καιρό είχα να ενθουσιαστώ τόσο με ένα όργανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω λοιπόν πως έτσι είναι ολες οι baja..

 

Χμμμ, δεν το πιστεύω... ακόμη και 100% σεταρισμένες με τον ίδιο τρόπο να ήταν, πάλι κάποιες νομίζω ότι θα ήταν πιο "ζωντανές" από τις άλλες, και κάποιες αξιοπρεπείς αλλά λίγο τζούφιες... Θα ρωτήσεις τότε: "Πού οφείλεται η διαφορά?" Δεν θα σου έλεγα ότι έγκειται στα ξύλα αλλά περισσότερο στην γεωμετρία του κάθε οργάνου, και το πόσο κοντά είναι στη χρυσή τομή ή όχι - γενικώς πώς έχει "κάτσει" να βγει από μια γραμμή ταχείας παραγωγής. Μιας και πρόκειται για όργανο σχετικά χαμηλής κατηγορίας τιμής, επόμενο είναι να παράγεται μαζικά κι όχι με την φροντίδα πχ. ενός custom shop - παρ'όλα αυτά, εξακολουθεί να στέκεται στο υπολογίσιμο ύψος της...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπεσε πάλι φουλ η λίρα  :o ;D

 

τους ζήτησα να resubmitάρουν την παραγγελία!  ;D

 

(άντε 2 βδομάδες πάλι να περιμένω απάντηση!)

 

edit μόλις επικοινώνησαν  :o και από το σύνολο των 743 ευρώ ,έπεσε στο 719 και δε ξέρω για ποιό λόγο μου είπε (από τηλεφώνου) ότι θα μου αφαιρέσουν και το φόρο συναλλάγματος (τον πληρώνουν μόνο όσοι δε χρησιμοποιούν κάρτα, αλλά πληρώνουν μέσω κατάθεσης στο λογαριασμό του dv). τελικά θα τους δώκω 708 ευρώ  ;D

"ΝΑΙ, τα παιδιά είναι στους δρόμους ξανά!" μεθ.ξωτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπεσε πάλι φουλ η λίρα

 

ελα ρε...! :o ...ΨΕΜΑ ειναι αφου οι ΕΙΔΙΚΟΙ :P εδω μεσα ειχαν πει οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θα ανεβει!! ;D ;D

 

μη πιστευεις τις ειδησεις,το NOIZ να διαβαζεις... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτερες κιθαρες στη Ρωσια ....το ρουβλι στο πατο.  ;D

                  ΚΑΙ  .....  ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ .....

Μακρια απο Ιαπωνια το γιεν ΨΗΛΑΑααα

 

;D

 

;D

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου