Προς το περιεχόμενο

Variax 300. Είμαι σχεδόν έτοιμος. Μήπως δεν βλέπω κάτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με προβληματίζετε τώρα που μου λέτε ότι χαλάει. Και ρωτώ: Εγγύηση δεν έχει?

Εγγύηση μπορεί να έχει...κιθάρα δεν θα έχεις μέχρι να στη φτιάξουν (γιατί φαντάζομαι ότι δεν θα τις φτιάχνουν εδώ και θα τις στέλνουν έξω), και ποιός θέλει να μπλέκει με service?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν οι Variax είναι προβληματικές όντως θα φανεί από ένα search στο νετ.

 

Δεν νομίζω όμως γιατί η line6 έχει δείξει ότι προσέχει την εικόνα της.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθάρα δεν θα έχεις μέχρι να στη φτιάξουν

αυτο εννοω οταν λεω οτι δεν μπορεις να βασιστεις μονο σε μια variax. εγγυηση δεν ξερω ποσα χρονια μπορει να εχει αλλα και σε ποσο καιρο θα την διορθωσουν αν παθει κατι. γνωμη μου λοιπον ειναι αν πραγματι χρειαζεσαι τους ηχους της να συμβιβαστεις με μια 300 και να την χρησιμοποιεις μονο οταν τους χρειαζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι Variax είναι προβληματικές όντως θα φανεί από ένα search στο νετ.

Αυτό θα συμβούλευα και εγώ τον Labros. Όπως είπα οι δικές μας εντυπώσεις στηρίζονται σε μεμονωμένες περιπτώσεις

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγγύηση μπορεί να έχει...κιθάρα δεν θα έχεις μέχρι να στη φτιάξουν (γιατί φαντάζομαι ότι δεν θα τις φτιάχνουν εδώ και θα τις στέλνουν έξω), και ποιός θέλει να μπλέκει με service?

 

Σωστό και αυτό. Ο νάκας δίνει τα "2 χρόνια εγγύηση Νάκας" πάντως.

 

 

Φουφ... Προβληματίστηκα κάμποσο τώρα. Από τη μία σκέφτομαι ότι για 400 ευρώ δεν έγινε και τίποτα, από την άλλη δεν θέλω να με κρεμάσει ή να γίνω κολλητός με το service.

 

Δεν είμαι ο τύπος που παίρνει όργανο "για μια ζωή" και φυσικά δεν μπορείς να έχεις τέτοιες απαιτήσεις από κάτι που κοστίζει 400 ευρώ, Αν μου βγάλει 1-1.5 χρόνο θα είμαι εντάξει. Όσοι έγραψαν ότι είχαν προβλήματα, μπορούν να πουν πότε τους παρουσιάστηκαν?

 

Αν οι Variax είναι προβληματικές όντως θα φανεί από ένα search στο νετ.

 

Δεν νομίζω όμως γιατί η line6 έχει δείξει ότι προσέχει την εικόνα της.

 

To search στο ίντερνετ είναι άκαρπο μέχρι στιγμής. Όντως η υποστήριξη είναι μεγάλη ειδικά στα downloads.

 

Το τελικό ερώτημα φίλοι μου είναι το εξής, το οποίο θα καθορίσει αν θα αγοραστεί τελικά ή όχι:

 

Θα μου βγάλει 1-1.5 χρόνο με 2 το πολύ επισκέψεις στο service?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο μου εγώ λέω να το επιχειρήσεις. Πιστεύω ότι θα σου κρατήσει για πολύ πολύ καιρό.

 

Η βασική μου κιθάρα πλεόν είναι μια active κινέζα των 300 Ευρώ αλλά είναι τέλεια η άτιμη  ;)

 

Στην τελική απ'ότι κατάλαβα το piezo είναι ενσωματωμένο στον καβαλάρη οπότε και να χαλάσει κάποια στιγμή (λέμε τώρα) πετάς τον παλιό και βάζεις τον καινούριο. Τσακ μπαμ θενκ γιου μαμ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....να την πω την αμαρτια μου, μια φορα ειπα απο περιεργεια να δοκιμασω μια variax σε ενα μαγαζι στην Κυπρο, και ηταν...χαλασμενη.Σορυ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι και μεμονωμένες περιπτώσεις αυτά που λέμε, και προσωπικά το είδα από γνωστό μου, δεν είχα εγώ την κιθάρα, αλλά όταν βλέπεις τόσες βλάβες δεν εμπιστεύεσαι ιδιαίτερα... Επίσης, για την κιθάρα που δοκίμασε ο odis, κι επειδή έχουν ακουστεί κι άλλα παρόμοια περιστατικά σε μαγαζιά, ας έχουμε υπ'όψην πως οι εν λόγω κιθάρες είναι μάλλον αρκετά ευαίσθητες, και τα περισσότερα ελληνικά (και όχι μόνο) μαγαζιά δεν είναι και ακριβώς γνωστά για την αφοσίωσή τους στην σωστή διατήρηση ενός οργάνου στο κατάστημά τους... Μακάρι πάντως να είμαστε λάθος, και να σου βγεί άψογη - εφόσον αποφασίσεις να την πάρεις. Προσωπική μου άποψη είναι να ψάξεις κάποιες εναλλακτικές, αν και θα συμφωνήσω αν μου πείς πως δεν υπάρχουν και πολλές, ειδικά σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Μάλλον δεν βοηθάω, ε?  :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι και μεμονωμένες περιπτώσεις αυτά που λέμε, και προσωπικά το είδα από γνωστό μου, δεν είχα εγώ την κιθάρα, αλλά όταν βλέπεις τόσες βλάβες δεν εμπιστεύεσαι ιδιαίτερα... Επίσης, για την κιθάρα που δοκίμασε ο odis, κι επειδή έχουν ακουστεί κι άλλα παρόμοια περιστατικά σε μαγαζιά, ας έχουμε υπ'όψην πως οι εν λόγω κιθάρες είναι μάλλον αρκετά ευαίσθητες, και τα περισσότερα ελληνικά (και όχι μόνο) μαγαζιά δεν είναι και ακριβώς γνωστά για την αφοσίωσή τους στην σωστή διατήρηση ενός οργάνου στο κατάστημά τους... Μακάρι πάντως να είμαστε λάθος, και να σου βγεί άψογη - εφόσον αποφασίσεις να την πάρεις. Προσωπική μου άποψη είναι να ψάξεις κάποιες εναλλακτικές, αν και θα συμφωνήσω αν μου πείς πως δεν υπάρχουν και πολλές, ειδικά σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Μάλλον δεν βοηθάω, ε?  :-\

 

Η αλήθεια είναι πως τα δείγματα στα καταστήματα δεν είναι η εικόνα κατάληξης ενός οργάνου, αφού ταλαιπωρούνται πολύ περισσότερο.

Δεν υπάρχουν ενναλακτικές λύσεις που να προσφέρουν αυτόν τον ήχο και την ευελιξία σε αυτά τα χρήματα και γι αυτό γίνεται η όλη φασαρία.

 

Φυσικά και βοηθάς αδερφέ! Όλες οι γνώμες να ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πάρεις καμιά squire ή καμιά φθηνή κιθάρα μεταχειρισμένη και να της βάλεις κι ένα powerbridge με τα piezo επίσης... Σίγουρα δεν θα έχει όλες τις modelling επιλογές που έχει η variax βέβαια, αλλά προσωπικά θα το προτιμούσα. Ή επίσης να εξοπλίσεις μια κιθάρα που ήδη έχεις με piezo και μια πεταλιέρα για τα υπόλοιπα. Όλα αυτά έχοντας υπ'όψην το budget σου, φυσικά, μου φαίνονται εφικτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου