Προς το περιεχόμενο

Korg Style Names


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ρωτάω τους Korg-άκιδες.

Υπάρχει κανένα δωρεάν πρόγραμμα που μπορώ να βλέπω τις ονομασίες των ρυθμών για Korg που βρίσκονται στα αρχεία (π.χ. PA50/60/80) με κατάληξη "STY" , χωρίς να πρέπει να τα φορτώσω στο όργανο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι Μανώλη έχω ακριβώς αυτό που θες. Όχι μόνο λέει τα ονόματα των ρυθμών αλλά παρέχει πληροφορίες και για τα επιμέρους intros/fill in/endings και tracks που τους απαρτίζουν ήτοι Drum/Percussion Tracks, Αcc 1/2/3/4/5 Tracks αλλά και τα Upper 1,2,3 και Lower Tracks τα οποία απαρτίζουν την προτεινόμενη Performance που έχει αντιστοιχιθεί σε κάθε style (STS 1,2,3 και 4)

 

Επίσης σου παρέχει πληροφορίες για Programs και Performances και μπορείς να κάνεις και Edit σε αυτά όπως και στα Styles.

 

Για τα Styles επίσης μπορείς να πάρεις μία πάρα πολύ μικρή ιδέα αναπαράγοντάς τα κατευθείαν απο το pc σου χωρίς να έχεις το όργανο συνδεδεμένο με midi. Βέβαια όπως καταλαβαίνεις το style θα παίξει κάνοντας χρήση των general midi ήχων των windows. Δεν θα σου δώσει και πολλά να καταλάβεις πως ακούγεται στην πραγματικότητα στο όργανο αλλά θα σου δώσει μια καλή ιδέα για το pattern του κάθε style αν βέβαια το mapping του διατηρεί αντιστοιχία στο είδος των οργάνων που εμπλέκονται και δεν χρησιμοποιεί σφυρίχτρες για ήχο drums πχ.

 

Μπορώ να στο στείλω είτε μέσω msn ή να το ανεβάσω κάπου και να σου δώσω το link. Aυτό βέβαια το απόγευμα καθώς όπως ξέρεις είμαι στο γραφείο έως τις 6 συνήθως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νίκο, σ'ευχαριστώ.

Ανέβασέ το κάπου ή αν είναι μικρό σε μέγεθος στείλ'το μέσω email.

Σ'ευχαριστώ και πάλι.

Μανώλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα μια ματιά στο Korg Style Sniffer. Είναι μια απλή εφαρμογή που σε πληροφορεί μόνο για τα ονόματα και σου επιτρέπει να κάνεις και ένα print out. Αν είναι μόνο αυτό που σε ενδιαφέρει τότε χρησιμοποίησε αυτό αλλά αν θες να ψαχτείς λίγο πιο πολύ χρησιμοποίησε αυτό που θα σου στείλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικολάκι εγώ έχω το pa librarian file viewer.

Αν έχεις καλύτερο ανέβασε το στο http://rapidshare.com/ να πάρουμε μια γεύση , επίσης φίλε Νίκο ρίξε μια ματιά εδώ plzzz http://www.noiz.gr/index.php?topic=165102.0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου