Προς το περιεχόμενο

Αστειες ιστοριες κ παρατραγουδα εν ωρα προβας.


brees21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πελατης απευθηνεται στο μπουζουκτση : Παιξε μου του Παπαζογλου το "Τρεις λυκοι αδεσποτοι"  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φάση που δεν μου συνέβη εμένα, αλλά σε μπάντα φίλων μου:

 

Live εμφάνιση πρόπερσι στην Πολυτεχνειούπολη πάνω στου Ζωγράφου, το live να πηγαίνει κατά διαόλου:

Ξεβιδώνεται η μπότα, το stand του mic του κιθαρίστα που έκανε backing, ομοίως το stand των πλήκτρων να φλερτάρει ψιλοεπικίνδυνα με το έδαφος, να μην ακούει κανένας μα κανένας τον άλλον, και με τέτοιες συνθήκες κουτσά στραβά βγαίνει το setlist ως το τελευταίο τραγούδι (Whole Lotta Love) που όλως περιέργως βγαίνει καλά.

 

Και στα μισά γίνεται το θεϊκό:

Ένας παππούς της περιοχής του Ζωγράφου που γυρίζει κάθε απόγευμα κατά τις 6 στον χώρο της Πολυτεχνειούπολης, φτάνει στον χώρο, και ατάραχος πάει παίρνει το μικρόφωνο, αρχίζει να μας λέει τον πόνο του για την γυναίκα του που πέθανε... Το κοινό να θέλει να γελάσει γιατί το θέαμα είναι φοβερά τραγελαφικό (δεν ξέραμε ποιος τα είχε πιο χαμένα, η μπάντα ή ο παππούς) αλλά να μην γελάει κανείς επειδή τον λυπάται...

 

Με τα πολλά ο τραγουδιστής παίρνει πίσω το μικρόφωνο και το τραγούδι συνεχίζει... Αλλά ο παππούς τι απέγινε; Πήγε πίσω απ'την σκηνή και χόρευε τσάμικο με το καπέλο του στον ρυθμό του τραγουδιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμασταν λυκειο τοτε..και..ειχαμε μια μπαντα παιζαμε maiden διασκευες  ;D ;D

ε...και πηγαιναμε παντα στο ιδιο στουντιο...το οποιο το ειχε ενας τυπας που το προσεχε πολυ....

καποια μερα που πηγαμε για προβα...μπαινουμε στο στουντιο και βρισκουμε εναν αλλον τυπα...ο οποιος μας λεει παιδια...λιπει ο ταδε σημερα..και..ειμαι εγω στο στουντιο...περαστε για προβα....εμεις μπαινουμε για προβα....αυτος καθοταν στο PC και επαιζε mame  ;D ;D....ε.. δλδ ηταν στον κοσμο του ο τυπος... μεσα στο στουντιο ειχε και ενα σαπιο μπασσο...που αραζε διπλα απο τα drums ...τελειωνει η προβα...και...παμε να φυγουμε...καθως πληρωναμε...μας..λεει παιδια πειτε κανεναν καλο παιχνιδι εδω στα mame εσεις που τα ξερετε... :o...ε του λεμε εμεις ;D...και ανοιγουμε την πορτα για να φυγουμε...και μας φωναζει ....ε παιδια παιδια...ξεχασατε να παρετε το μπασο σας.... ;D ;D ;D

χαχαχα.εκεινη την στιγμη να κοιτιομαστε...και να σκαμε στα γελια.... ;D ;D θα κερδιζαμε και τζαμπα μπασσο...

αλλα δεν το πηραμε του ειπαμε πως ηταν απο το στουντιο... ;D...

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε για Live στην ένδοξή επαρχία, και αφού στήνει ο P.a. τζης αφήνει "το παιδί" να κάνει soundcheck.

Αφού στήνουμε τα stagg (!!!!!) τύμπανα με το πλαστικό σχεδόν stagg hihat, ανεβαίνει ένας drumer na κανει βοηθήσει στο linecheck, και να πάρουμε λίγο στάθμες.

Ατάκα 1 : (προς ανυποπτο και ολομοναχο επι σκήνης drumer) τι 8ες να ακους απο τα μονιτορ??? Α και παιξε το τύμπανο(?????????)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι μια ιστορία από την επαρχία...

Live σε ροκάδικο, στήνουν τύμπανα 2 "ηχολήπτες" και ο drummer μας... και έρχεται η ερώτηση:

"Φίλε, θες και την πιατέλα;" αναφερόμενοι στο ride.

 

 

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν ωρα προβας και αφου κανεις δεν ειχε ιδιαιτερη ορεξη επικρατουσε η γνωστη χαβρα μεταξυ δυο διαδοχικων κομματιων και τη συγκεκριμενη στιγμη ο πληκτρας επαιζε μονος του ενα κωμικο θεμα με ηχο απο ακκορντεον στο συνθ του. Ο φιλος της τραγουδιαρας (μ....φυλακας... συχνα παρων στις προβες) ενω δεν εδειχνε κανενα ενδιαφερον περι τα μουσικα μεχρι εκεινη τη στιγμη, στο ακουσμα του ακκορντεον απο το συνθ εδειξε ενα μεγαλο ενδιαφερον και αρχισε να περιεργαζεται το συνθ.

 

Οταν καποια στιγμη ο πληκτρας σταματησε ο μ....φυλακας θετει το ερωτημα:" φιλε να σε ρωτησω, απο που μπαινει ο αερας????"

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου