Προς το περιεχόμενο

Έντονο "τζιτζικισμα" σε Markbass CMD 102P combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά, αγόρασα απο το Thomann τον Markbass CMD 102P combo και έχω ενα Warwick Corvette Standard passive με J/J pickups, όσο δυναμώνω τον ενισχυτή ακούγεται ένα "τζιτζίκισμα" (δεν βρήκα καλύτερη λέξη) απο το ηχείο, όσο ανοίγω το tone του μπάσου αυτός ο θόρυβος γίνεται πραγματικά ενοχλητικός, όσο ανοίγω το VLE (προσομοίωση vintage, μου ακούγεται σα να κλείνει το tweeter όσο το ανοίγεις) του ενισχυτή αυτός ο θόρυβος ελαττώνεται κατά πολύ. Θα ήθελα κάποιος να μου πει αν αυτός ο θόρυβος είναι λόγω του ρεύματος του σπιτιού ή των μαγνητών του μπάσου ή αν έχει πρόβλημα ο ενισχυτής και πρέπει να τον στείλω πίσω (που είναι και αυτό που με καίει περισσότερο). Αν κάποιος πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει και χρειάζεται κάποια διευκρίνιση ας μου πει.

 

Thx....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κλεινοντας το tone του μπασου μειωνεται ο θορυβος, τοτε μαλλον το προβλημα ειναι κατα πασα πιθανοτητα στο μπασο και οχι στον ενισχυτη. Τους 2 single coils τους εχεις στην ιδια ενταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου